Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Bitter Virgin


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#31 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 January 2008 - 13:42

Κάθησα και σκέφτηκα λιγάκι και ρωτάω τον ανέλη...
Δεν είναι διαφορετικό(ψυχολογικά πάντα) να σε βιάζει κάποιος άγνωστος και διαφορετικό να σε βιάζει ο ίδιος σου ο πατέρας(πατριός ή μη)?
Δλδ δεν ξέρω ο πατριός είναι ένα άτομο το οποίο το έφερε η μητέρα σου στο σπίτι έχοντας του εμπιστοσύνη, λογικά το κορίτσι θα εμπιστευτεί τη μητέρα όχι τον πατριό?
Ενώ όταν πάει να σε βιάσει κάποιος άγνωστος, ναι μεν είναι βιασμός αλλά μήπως προκάλεσε και η βιασθήσα?

Βέβαια την γνώμη μου λέω και για αυτό ρωτάω.Πιστεύω ότι είναι διαφορετικό το ένα από το άλλο.
Την γνώμη σας.(χωρίς να με στήσετε στα 6 μέτρα με αυτά που είπα)


Βρε κοπέλα είμαι!
Ναι σίγουρα είναι πολύ διαφορετικό, αλλά το να λέμε ότι όταν σε βιάζει κάποιος άγνωστος...ε μπορεί να φταίς κ εσύ που σε βιάσανε, είναι σκέτος παραλογισμός και αποτελεί έναν από τους δυστυχώς διαδεδομένους μύθους του βιασμού. Αν θες να ασχοληθείς περισσότερο διάβασε εδώ Memorable Myths about Rape Entries
και εδώ A View from A Broad

και τώρα στοχεύσατε! πυρ!!!!:lol:

Πάντως όντως η προταγωνίστρια είναι πολύ γκαντέμω ρε παιδί μου!

Posted Image


#32 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 29 January 2008 - 15:29

Πάντως όντως η προταγωνίστρια είναι πολύ γκαντέμω ρε παιδί μου!

Μιλάμε για τρελό μούντζωμα στη γέννα της!

Βρε γαμώτο, μετά το 23 δεν έχει γίνει update ούτε στη Japan ακόμα! Δε πιστεύω να μας αφήσουν με το σπουργιτάκι στο χέρι και να πέσει και αυτό σε hiatus!!

Posted Image


#33 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 29 January 2008 - 18:06

Βρε κοπέλα είμαι!
Ναι σίγουρα είναι πολύ διαφορετικό, αλλά το να λέμε ότι όταν σε βιάζει κάποιος άγνωστος...ε μπορεί να φταίς κ εσύ που σε βιάσανε, είναι σκέτος παραλογισμός και αποτελεί έναν από τους δυστυχώς διαδεδομένους μύθους του βιασμού. Αν θες να ασχοληθείς περισσότερο διάβασε εδώ Memorable Myths about Rape Entries
και εδώ A View from A Broad

και τώρα στοχεύσατε! πυρ!!!!:lol:

Πάντως όντως η προταγωνίστρια είναι πολύ γκαντέμω ρε παιδί μου!


Ουπς!!!Συγνώμη αγαπητή μου.

Ναι οκ απλώς λέω μερικές προκαλούν.Και όταν λέω προκαλούν είτε με το ντύσημό τους, είτε με την συμπεριφορά τους.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος βιασμός είναι να γίνει η συνουσία χωρίς την εγκριση της κοπέλας ή του αγοριού(ναι ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις)σωστά?Και επίσης να υπάρχουν σημάδια βίας πάνω στην κοπέλα σωστά?
Σε περίπτωση όμως που δεν υπάρχουν σημάδια βίας(σε περίπτωση που έχω δίκιο βέβαια)και δηλώση τότε η κοπέλα ότι κάποιος την βίασε δεν είναι απάτη αυτό?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#34 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 29 January 2008 - 18:42

Ναι οκ απλώς λέω μερικές προκαλούν.Και όταν λέω προκαλούν είτε με το ντύσημό τους, είτε με την συμπεριφορά τους.

Ακόμα και τότε, ο άνδρας οφείλει να σκέφτεται με το "πάνω κεφάλι". :nosey:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#35 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 30 January 2008 - 02:14

Συμφωνώ απόλυτα με τον Κέννυ . Δεν είναι σε καμία περίπτωση δικαιολογία η φράση τύπου "Την είδες πως ντύνεται? τα ήθελε ο κώλος της". Αυτό που έχει σημασία είναι η αιτία και όχι η αφορμή...Σώφρον θα ήταν να μη δίνονται αφορμές ωστόσο...Αλλά τέσπα σε κάθε περίπτωση το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης έχει ο βιαστής.
υπογραφή εκτός κανονισμών

#36 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 30 January 2008 - 17:14

Ουπς!!!Συγνώμη αγαπητή μου.

Ναι οκ απλώς λέω μερικές προκαλούν.Και όταν λέω προκαλούν είτε με το ντύσημό τους, είτε με την συμπεριφορά τους.
Επίσης αν δεν κάνω λάθος βιασμός είναι να γίνει η συνουσία χωρίς την εγκριση της κοπέλας ή του αγοριού(ναι ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις)σωστά?Και επίσης να υπάρχουν σημάδια βίας πάνω στην κοπέλα σωστά?
Σε περίπτωση όμως που δεν υπάρχουν σημάδια βίας(σε περίπτωση που έχω δίκιο βέβαια)και δηλώση τότε η κοπέλα ότι κάποιος την βίασε δεν είναι απάτη αυτό?

Και τι έγινε αν προκαλούν, δεν έχει ο καθένας δικαίωμα να ντυθεί όπως θέλει, χωρίς να φοβάτε για την ψυχική και σωματική του ακαιρεότητα;;;;;
Λάθος, βιασμός είναι όταν η κοπέλα/το αγόρι δεν θέλει. Αν είσαι πολύ μικρός/φοβισμένος για να αντισταθείς , ο βιαστής δεν θα χρησιμοποιήσει τόση δύναμη ώσρε να σου κάνει σημάδια. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν είναι βιασμός.
Όπως σωστά λες "βιασμός είναι να γίνει η συνουσία χωρίς την εγκριση της κοπέλας ή του αγοριού". Τελεία, δεν υπάρχουν "αλλά", "όμως" κτλ κτλ
Ακόμα και αν το αγόρι σου σε αναγκάσει να κάνεις σεξ ενώ έχεις πει όχι είναι βιασμός. Όχι θα πει όχι.

Posted Image


#37 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 30 January 2008 - 22:31

Ακόμα και αν το αγόρι σου σε αναγκάσει να κάνεις σεξ ενώ έχεις πει όχι είναι βιασμός. Όχι θα πει όχι.



Τι σε μια σχέση το όχι μιας γυναίκας δεν σημαίνει ναι(πρέπει να αναθεωρήσω κάποια πράγματα)?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#38 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 30 January 2008 - 23:23

Και τι έγινε αν προκαλούν, δεν έχει ο καθένας δικαίωμα να ντυθεί όπως θέλει, χωρίς να φοβάτε για την ψυχική και σωματική του ακαιρεότητα;;;;;
Λάθος, βιασμός είναι όταν η κοπέλα/το αγόρι δεν θέλει. Αν είσαι πολύ μικρός/φοβισμένος για να αντισταθείς , ο βιαστής δεν θα χρησιμοποιήσει τόση δύναμη ώσρε να σου κάνει σημάδια. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν είναι βιασμός.

συμφωνώ 100% μαζί σου και έχεις κάθε δικαίωμα να ντύνεσαι όπως θέλεις. Αλλά δυστυχώς υπάρχουν και ανώμαλοι εκεί έξω οπότε πρέπει να προσέχεις για να έχεις...Σκέψου το και αλλιώς . Φαντάσου να κουβαλάς 400 ευρώ μαζί σου σε μία κακόφημη περιοχή. Δεν θα φταις αν στα κλέψουν αλλά καλό δεν είναι να προσέχεις λίγο???
ΥΓ. σε ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν παίρνω το μέρος του βιαστή και δεν υιοθετώ τη στάση οτι ντυνόταν προκλητικά και άρα "το ήθελε"
υπογραφή εκτός κανονισμών

#39 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 31 January 2008 - 08:17

δεν υιοθετώ τη στάση οτι ντυνόταν προκλητικά και άρα "το ήθελε"


Ποτέ δεν το είπα αυτό εγώ ανέφερα απλώς το ντύσιμο που προκαλεί και ναι δυστυχώς υπάρχουν και οι ανώμαλοι που δεν ξέχωρίζουν το πρέπει από το δεν πρέπει.Είναι αυτό που είπες όμως προσέχεις για να έχεις(έτσι δεν το είπες)?

Πάντως υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις γυναικών που ντύνονται προκλητικά για να γίνει η δουλειά τους.Και εννοω απλώς να καταγγείλουν βιασμό και να πάρουν το χρήμα.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#40 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 31 January 2008 - 11:56

Δεν είπα κάτι για σένα ρε συ....Δεν ήταν μπηχτή ;) Απλά επειδή είναι λίγο λεπτό θέμα ήθελα να ξεκαθαρίσω τη θέση μου!
Όσο για την περίπτωση που αναφέρεις , δεν έχω στο μυαλό μου κάτι ,δεν ξέρω αν γίνεται, δεν μπορώ να έχω άποψη. Αλήθεια γίνεται κάτι τέτοιο????????
υπογραφή εκτός κανονισμών

#41 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 31 January 2008 - 14:42

Πάντως υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις γυναικών που ντύνονται προκλητικά για να γίνει η δουλειά τους.Και εννοω απλώς να καταγγείλουν βιασμό και να πάρουν το χρήμα.

σοβαρά; δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο

@steliospal +1

Posted Image


#42 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 31 January 2008 - 16:38

Yeap!!!Γίνονται και αυτά και οι "κόπέλες" αυτές είναι γνωστές ως bitches ή κακομαθημένα κολόπαιδα που δεν περνάει το δικό τους.

Και επειδή ξεχαθαρίζεται τι θέση σας να την καθαρίσω και εγώ.
Είμαι και εγώ κατά των βιασμών(παρά τις προκλήσεις:P)...για να κάνεις κάτι με μια κοπέλα πρέπει να το θέλει και εκείνη. Πρέπει να παίρνουμε υπόψιν μας τα αισθήματα της κοπέλας.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#43 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 01 February 2008 - 21:48

Yeap!!!Γίνονται και αυτά και οι "κόπέλες" αυτές είναι γνωστές ως bitches ή κακομαθημένα κολόπαιδα που δεν περνάει το δικό τους.

νομίζω ότι για να φτάσεις στο σημείο να κάνεις τον άλλο να σε βιάσει για να του κάνεις μήνυση είσαι ή τρομερά απελπισμένη ή να το κάνεις ως εκδίκηση σε κάποιον.
Δεν νομίζω ότι το οποιοδήποτε κακομαθημένο θα καθόταν να βιαστεί "έτσι" απλώς για να περάσει το δικό του.

θα ήθελα αν μπορείς να μου παραθέσεις link με συγγεκριμένα ανάλογα περιστατικά, γιατί συνεχίζει να μου φαίνεται απίθανο

σοβαρά το μόνο ανάλογο περιστατικό (που έχει τρελές διαφορές) είναι εκείνη η χαζή ταινία με τη σιχαμένη Demi More και τον Michael Duglas, που όντας work of fiction δεν είναι αρκετό για να με πείσει

Posted Image


#44 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 01 February 2008 - 23:02

σοβαρά το μόνο ανάλογο περιστατικό (που έχει τρελές διαφορές) είναι εκείνη η χαζή ταινία με τη σιχαμένη Demi More και τον Michael Duglas, που όντας work of fiction δεν είναι αρκετό για να με πείσει

Σε παρακαλώ πολύ, οι Αποκαλύψεις ήταν ταινιάρα!! :wooi2: --not really!--


Άντε βρε να γίνει το update! Hate those fucking cliffhangers!!

Posted Image


#45 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 02 February 2008 - 07:32

νομίζω ότι για να φτάσεις στο σημείο να κάνεις τον άλλο να σε βιάσει για να του κάνεις μήνυση είσαι ή τρομερά απελπισμένη ή να το κάνεις ως εκδίκηση σε κάποιον.
Δεν νομίζω ότι το οποιοδήποτε κακομαθημένο θα καθόταν να βιαστεί "έτσι" απλώς για να περάσει το δικό του.

θα ήθελα αν μπορείς να μου παραθέσεις link με συγγεκριμένα ανάλογα περιστατικά, γιατί συνεχίζει να μου φαίνεται απίθανο

σοβαρά το μόνο ανάλογο περιστατικό (που έχει τρελές διαφορές) είναι εκείνη η χαζή ταινία με τη σιχαμένη Demi More και τον Michael Duglas, που όντας work of fiction δεν είναι αρκετό για να με πείσει


Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο link ένας φίλος μου αστυνομικός είχε δει κάτι καταγγελίες και στο τέλος αποδείχτηκε ότι η συγκεκριμένη/ες κοπέλα/ες το έκαναν για το χρήμα και κατεπέκταση την απόλαυση.Και έχεις δίκιο δεν λέγονται κακομαθημένα αλλά βιτσιόζες. Πως υπάρχουν οι σαδομαζοχίστριες κάπως έτσι λειτουργεί και αυτό.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/