Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Mobile Suit Gundam 00 TV Series


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#16 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 07 October 2007 - 21:14

Το καλό με αυτά τα άνιμε είναι ότι τα δεν είναι ποτέ κανείς αναγκασμένος να τα δει. ^^

Εμένα μου άρεσε πολύ το πρώτο επεισόδιο και γι' αυτό έχω υψηλές προσδοκίες. Ας ελπίσουμε να μην απογοητευτώ και πολύ στη συνέχεια. ^^;

~ Στορμ/Μαρία ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#17 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 07 October 2007 - 21:22

Ωραίο opening έχει πάντως :hero:

#18 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 07 October 2007 - 21:46

Ωραίο opening έχει πάντως :hero:

Επιτέλους και κάποιος που λέει κάτι καλό για το OP! Στα ξένα φόρα, όλοι το θάβουν... Τ__Τ

~ Στορμ/Μαρία ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#19 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 07 October 2007 - 22:08

Δεν ξέρω μπορεί να έχεις δίκιο. Αλλά να ρωτήσω κάτι δεν έχει καταντήσει λίγο βαρετή η συγκεκριμένη σειρά?Εφόσον ακολουθεί τα ίδια μονοπάτια με προηγούμενα.Προσωπικά το κατεβάζω διότι δεν έχω να κάνω κάτι άλλο:emptyonexg1:.

Εχω αναρωτηθει και εγω για αυτο αλλα απο συνεντευξεις των συντελεστων προηγουμενων Gundam η επιλογη παρομοιων θεματων εχει να κανει με ενα ειδος
"φορου τιμης" που αποδιδουν στις αρχικες σειρες Gundam. Αυτο με την σειρα του εχει να κανει με το οτι δεν θελουν το ονομα "Gundam" να συνδεθει με μια σειρα που θα το χρησιμοποιει καθαρα και μονο για εμπορικους σκοπους μια και ειναι ενα cult ονομα στον χωρο των Ιαπονεζων otakus. Μην ξεχναμε οτι το Gundam Seed Destiny δεχτηκε εντονη κριτικη για ξεδιαντροπη οικονομικη αφαιμαξη της επιτυχιας του προηγουμενου Gundam Seed.Εν παση περιπτωση με τις σειρες αυτες το πως καταληγουν μετραει παντα περισσοτερο και πιστευω οτι το τωρινο σεναριο εχει πολλες ευκαιριες για σεναριακες εκπληξεις! Θα δειξει:congrats:!

#20 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 08 October 2007 - 14:42

Το καλό με αυτά τα άνιμε είναι ότι τα δεν είναι ποτέ κανείς αναγκασμένος να τα δει. ^^

Εμένα μου άρεσε πολύ το πρώτο επεισόδιο και γι' αυτό έχω υψηλές προσδοκίες. Ας ελπίσουμε να μην απογοητευτώ και πολύ στη συνέχεια. ^^;

~ Στορμ/Μαρία ~


Δυστυχώς κάποιες φορές είσαι αναγκασμένος να δείς τουλάχιστον 1-2 επεισόδεια για να κρίνεις Maria-san :Ρ

Δεν ξέρω βρε παιδιά...χτές είδαμε το πρώτο επεισόδειο με την παρέα μου, και είχαμε μια αίσθηση σαν να χάσαμε μισή ώρα από τη ζωή μας...Ωραία γραφικά δεν λέω...αλλά από σενάριο, pacing και πλοκή...δεν ξέρω. Είναι η ιδέα μου ή ήταν πολύ χύμα το επεισόδειο;;

Μία ατάκα επικράτησε όμως: "Το Wing ήταν καλύτερο."

Μετά ξαναείδαμε το Clannad για να στανιάρουμε :)
Posted Image

#21 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 08 October 2007 - 15:25

Μία ατάκα επικράτησε όμως: "Το Wing ήταν καλύτερο."


Δλδ δεν είμαι ο μόνος που του αρέσει το Wing.Δεν ξερω για εσάς παιδιά αλλά για εμένα το Wing είχε φοβερά Gundam.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#22 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 08 October 2007 - 17:12

Το μόνο αρνητικό του Gundam Wing είναι πως είχε πολύ γρήγορη εξέλιξη με αποτέλεσμα πολλές φορές να μην μπορείς να παρακολουθήσεις την ιστορία.

Έχω μάθει να μην κρίνω από το 1ο επεισόδιο. Μόλις δω αρκετά θα κρίνω την σειρά. Βέβαια δεν έχω κάποιο πρόβλημα να είναι επηρεασμένο από το Wing. Μην ξεχνάμε πως και το Seed που είχε μεγάλη επιτυχία, μέχρι το ~30 επεισόδιο ήταν "βασισμένο" στο Z Gundam.

E5VV38U.jpg


#23 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 08 October 2007 - 17:36

Υπαρχει subbed το πρωτο απο κανενα group?

#24 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 08 October 2007 - 17:58

Μια ερώτηση από ένα άτομο που ακόμα δεν έχει δει κανένα Gundam. Σεναριακά έχει κάποια σχέση με τα προηγούμενα, ή είναι εντελώς νέα ιστορία.
Posted Image

#25 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 08 October 2007 - 18:13

Όπως είπε και ο Phandom watch άφοβα, είναι εντελώς νέα σειρά.

Posted Image


#26 SSJGojeta

SSJGojeta

    Anime Fan

  • Members
  • 145 posts

Posted 08 October 2007 - 18:37

Αναρωτιέμαι πόσα ακόμα gundam θα βγάλουν ρε παιδάκι μου... Θα το προσέξω κι αυτό, όπως και τα υπόλοιπα gundam. Το πολύ πολύ να μην μου αρέσει :P
I am a proud "human" obsessed with anime and manga. And i am proud with that obsession:wis:

#27 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 08 October 2007 - 18:39

Θελω και εγω να δω ενα gundam anime και δεν ξερω απο που να αρχισω...lol

#28 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 08 October 2007 - 22:13

Δυστυχώς κάποιες φορές είσαι αναγκασμένος να δείς τουλάχιστον 1-2 επεισόδεια για να κρίνεις Maria-san :Ρ

Δεν είμαι αναγκασμένη να έχω παραπάνω από 30 δευτερόλεπτα για να έχω υψηλές προσδοκίες. :wis:

Δεν ξέρω βρε παιδιά...χτές είδαμε το πρώτο επεισόδειο με την παρέα μου, και είχαμε μια αίσθηση σαν να χάσαμε μισή ώρα από τη ζωή μας...Ωραία γραφικά δεν λέω...αλλά από σενάριο, pacing και πλοκή...δεν ξέρω. Είναι η ιδέα μου ή ήταν πολύ χύμα το επεισόδειο;;

[...]Μετά ξαναείδαμε το Clannad για να στανιάρουμε :)

Τα ίδια που λες εσύ για το Gundam θα μπορούσαν να λεχθούν και για το πρώτο επεισόδιο του CLANNAD by the way... :wooi2:

~ Στορμ/Μαρία ~~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#29 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 08 October 2007 - 23:23

Τα ίδια που λες εσύ για το Gundam θα μπορούσαν να λεχθούν και για το πρώτο επεισόδιο του CLANNAD by the way... :wooi2:

~ Στορμ/Μαρία ~~


Όπα όπα σας παρακαλώ μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα please.

Και storm να σε ρωτήσω γιατί στο τέλος βάζεις πάντα ~Στορμ/Μαρία~?
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#30 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 08 October 2007 - 23:28

Bρηκα το επεισοδιο απο GundamS...kaloi ειναι....??
Archangel μαλλον η storm-and-fire πρεπει να ειναι δυο ατομα...off topic