Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Hentai (anime)

fapfapfap le sexy time tentacles onii-chan

  • Please log in to reply
571 replies to this topic

#31 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 04 June 2007 - 18:46

Το πιο αηδιαστικό θέαμα είναι των γκέι(δείτε Borat).

Sorry κιόλας...


:redcard2::redcard2::redcard2::redcard2::redcard2:Καλύτερα να μην σχολιάσω,ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που δεν το βρίσκουν αηδιαστικό,σκέφτηκες ότι μπορεί να πρόσβαλες κάποιους?Βέβαια δικαίομα σου να πείς τη γνώμη σου,αλλά λίγο πιο ευγενικά παρακαλώ.:wis:

Προσωπικός πάντος θα συμφωνίσω με τον Kenny στο όλο θέμα.Γενικά πάντως δεν με αηδιάζουν,απλώς δεν μου αρέσει η βία σε αυτά,δεν ενοώ για δαίμονες κτλ,αλλά ξέρω 'γώ σενάρια του τύπου 'αθώα κοπέλα στα νύχια σαλεμένου',κτλ.Δεν νομίζω να μπορούσα να δώ ξανά κάποιο(έχω δεί μόνο 2-3).

#32 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 04 June 2007 - 21:22

'αθώα κοπέλα στα νύχια σαλεμένου'


Τι μου θυμιζει αυτο.... Oh yes!!! It is my sex life!!!

(ο σαλεμενος ειμαι εγω :twisted: )
Posted Image

#33 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 04 June 2007 - 21:39

Τι μου θυμιζει αυτο.... Oh yes!!! It is my sex life!!!

(ο σαλεμενος ειμαι εγω :twisted: )

Sound's like fun :hahaha:

#34 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 04 June 2007 - 22:13

Από το Free είχα πετύχει κάτι Hentai 4 play πρέπει να λεγόταν, και ήταν συμπαθητικό. Όσο για τους hentai τίτλους που λέτε μπορεί να τους ρίξω καμιά ματιά, την λέω την αμαρτία μου.

Όσο για τα hentai με τα πλοκάμια έχουν γέλιο :wis:
Posted Image

#35 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 04 June 2007 - 22:29

:redcard2::redcard2::redcard2::redcard2::redcard2:Καλύτερα να μην σχολιάσω,ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που δεν το βρίσκουν αηδιαστικό,σκέφτηκες ότι μπορεί να πρόσβαλες κάποιους?Βέβαια δικαίομα σου να πείς τη γνώμη σου,αλλά λίγο πιο ευγενικά παρακαλώ.:wis:


Αυτό θα πει να είσαι Hardcoras !!!!Συγγνώμη αλλά με αηδιάζουν τέτοιοι τύποι και μένω μακριά τους.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#36 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 June 2007 - 00:08

Ε τώρα μην τρελαθούμε κιόλας... Όχι και να βγάλουμε τα hentai έργα τέχνης... Τα hentai είναι τσόντες και ως τέτοιες έχουν άλλο βασικό σκοπό και όχι την πλοκή.



και όμως οι 4 τιτλοι που ανεφερερα εχουν καλυτερη πλοκη και χαρακτηρες από πολλα OVA. Δεν αστειευομαι και εχω δει και εγω αθλιους τιτλους hentai για να συγκρινω. Αλλα το προβλημα ειναι πως ειναι ελαχιστοι οι καλοι τιτλοι hentai.

Οσο για το Belladona θα μπορουσε να χαρακτηριστει σαν ενα απο τα πρωτα hentai αλλα και σαν εργο τεχνης.

Καλα ρε παιδια, κινουμενα σχεδια για ενηλικες ειναι αυτά. Ενηλικες δεν ειστε;

Α, δείτε αν μπορείτε και το Fritz the Cat. Τα hentai χρωστανε πολλα σε αυτό το τίτλο μιας και είναι το πρώτο x-rated cartoon. Φυσικά το κομικ ειναι καλυτερο αλλα και η ταινια τα σπαει.

#37 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 05 June 2007 - 00:13

OK,παιδες,δεν θα βγαλουμε τα σεξουαλικα μας απωθημενα στο παρον,ουτε θα δηλωσουμε τις σεξουαλικες μας προτιμησεις.Οποια αποψη εκφραζεται με κοσμιο τροπο (και δεν θιγει καποιον) θα γινεται σεβαστη.
Για την εκφραση αποψεων που δεν εμπιπτουν στις παραπανω κατηγοριες,καλο θα ηταν να υπαρξει καποια αυτοσυγκρατηση.
Συνεχιζουμε κανονικα (?)...

#38 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 05 June 2007 - 00:31

και όμως οι 4 τιτλοι που ανεφερερα εχουν καλυτερη πλοκη και χαρακτηρες από πολλα OVA. Δεν αστειευομαι και εχω δει και εγω αθλιους τιτλους hentai για να συγκρινω. Αλλα το προβλημα ειναι πως ειναι ελαχιστοι οι καλοι τιτλοι hentai.

Δεν λέω ότι δεν έχει hentai με υπόθεση. Λέω ότι η υπόθεση είναι δευτερεύων πράγμα στα hentai. Άν εσύ προτιμάς ένα hentai που έχει και νοήματα είναι δικό σου θέμα, όμως αντικειμενικά τα hentai είναι πορνογραφικά anime και έχουν άλλο σκοπό.

#39 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 05 June 2007 - 03:41

βασικά τα περισσότερα hentai δεν αξίζουν
είναι λίγα τα καλά :P
τα χειρότερα είναι αυτά που προσπαθούν να έχουν και κάποια σοβαρή υπόθεση …για τον απλό λόγο πώς άμα θες να δεις hentai δεν σε ενδιαφέρει η υπόθεση ! και αν θες υπόθεση δεν την ψάχνείς σε hentai
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#40 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 05 June 2007 - 11:11

Από το Free είχα πετύχει κάτι Hentai 4 play πρέπει να λεγόταν, και ήταν συμπαθητικό. Όσο για τους hentai τίτλους που λέτε μπορεί να τους ρίξω καμιά ματιά, την λέω την αμαρτία μου.

Γιατί βρε παιδιά είναι αμαρτία να πείτε ότι βλέπετε hentai; Δεν είναι και κανένα έγκλημα, ούτε σημαίνει ότι είσαι ανώμαλος. :huh:

Όσο για τα hentai με τα πλοκάμια έχουν γέλιο :wis:

... και είναι και από τα πιο παλιά...

Woodcut του 19ου αι:
Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#41 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 05 June 2007 - 12:13

Γιατί βρε παιδιά είναι αμαρτία να πείτε ότι βλέπετε hentai; Δεν είναι και κανένα έγκλημα, ούτε σημαίνει ότι είσαι ανώμαλος.

απλα το γουστο ειναι λιγο αθλιο να το πω οπως και με τις σπλατεριες.Γενικα εινα ιαρκετα ανωμαλο χομπι ρε.

#42 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 05 June 2007 - 13:17

Σιγά το ανώμαλο χόμπι. Έλεος.

#43 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 05 June 2007 - 14:09

Για οσους τον παιζουν "αγνα αρνακια" εδω μεσα μιας και αρχισαν να πεφτουν συζητησεις περι ανωμαλιας.
Υπαρχει ατομο σε αυτον τον πλανητη που να μην εχει βιτσιο? Εδω μπορει να μπαινω στο τρενο μαζι με κανα νεκρολαγνο! Και εδω καθομαστε και λεμε το ζωγραφιστο πορνο ανωμαλια...κατι μου λεει πως πρεπει να ξανακοιταξετε λιγο τον ορο ανωμαλια μερικοι...

#44 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 June 2007 - 19:04

Δεν λέω ότι δεν έχει hentai με υπόθεση. Λέω ότι η υπόθεση είναι δευτερεύων πράγμα στα hentai. Άν εσύ προτιμάς ένα hentai που έχει και νοήματα είναι δικό σου θέμα, όμως αντικειμενικά τα hentai είναι πορνογραφικά anime και έχουν άλλο σκοπό.



επειδή μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά για αυτό ακριβώς δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι.

Πόσοι τίτλοι απορριφθηκαν μόνο και μόνο επειδή είχαν αμφίβολο περιεχόμενο.
Μπερδεύουμε το πορνό με τον ερωτισμό, αν και σε αρκετά υπάρχει μίγμα και τον δύο.

Αν θες να ξέρεις, στην Ελλάδα η ταινία του Παζολίνι "120 μέρες στα Σόδομα" πρωτοπροβλήθηκε σα ταινια πορνο στα ανάλογα σινεμά. Κάτι αναμενόμενο άλλωστε αν κρινουμε από τα γούστα των Ελλήνων με τις ταινίες της Φινος Φιλμς, όταν στο εξωτερικό γυριζαν ταινίες όπως το "Κουρδιστο Πορτοκάλι".

Η ταινία καρτουν Fritz the Cat που προανέφερα ήταν αρκετά ριζοσπαστική γιατί μέχρι τότε (το 1972, πολυ πριν το Southpark) το animation θεωρούταν κάτι για μικρά παιδιά και η Ντίσνευ κυριαρχούσε. Τα θέματα που πραγματεύεται δεν θα δεις σε κανένα άλλο καρτούν. Και αυτη σηκωσε κυμα αντιδράσεων και θεωρήται το πρώτο καρτούν για ενήλικες εχοντας και σκηνες σεξ.

Μπορεί να μην αρεσουν σε όλους ταινίες, καρτουν, λογοτεχνία ή κομιξ με ερωτικά θέματα αλλά δεν μπορείς και να τα αγνοήσεις.

δες το Kanashimi no Belladona τουλαχιστον και ασε τα υπολοιπα

#45 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 05 June 2007 - 20:23

επειδή μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά για αυτό ακριβώς δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι.

Πόσοι τίτλοι απορριφθηκαν μόνο και μόνο επειδή είχαν αμφίβολο περιεχόμενο.
Μπερδεύουμε το πορνό με τον ερωτισμό, αν και σε αρκετά υπάρχει μίγμα και τον δύο.

Αν θες να ξέρεις, στην Ελλάδα η ταινία του Παζολίνι "120 μέρες στα Σόδομα" πρωτοπροβλήθηκε σα ταινια πορνο στα ανάλογα σινεμά. Κάτι αναμενόμενο άλλωστε αν κρινουμε από τα γούστα των Ελλήνων με τις ταινίες της Φινος Φιλμς, όταν στο εξωτερικό γυριζαν ταινίες όπως το "Κουρδιστο Πορτοκάλι".

Η ταινία καρτουν Fritz the Cat που προανέφερα ήταν αρκετά ριζοσπαστική γιατί μέχρι τότε (το 1972, πολυ πριν το Southpark) το animation θεωρούταν κάτι για μικρά παιδιά και η Ντίσνευ κυριαρχούσε. Τα θέματα που πραγματεύεται δεν θα δεις σε κανένα άλλο καρτούν. Και αυτη σηκωσε κυμα αντιδράσεων και θεωρήται το πρώτο καρτούν για ενήλικες εχοντας και σκηνες σεξ.

Μπορεί να μην αρεσουν σε όλους ταινίες, καρτουν, λογοτεχνία ή κομιξ με ερωτικά θέματα αλλά δεν μπορείς και να τα αγνοήσεις.

δες το Kanashimi no Belladona τουλαχιστον και ασε τα υπολοιπα

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες. Φυσικά και υπάρχουν ταινίες που ασχολούνται με τον έρωτα χωρίς να θεωρούνται πορνογραφικές. Άλλο πχ μια ταινία που κάνει κριτική πάνω στην σεξουαλική ζωή κάποιου κλπ και άλλο μια καθαρά πορνογραφική ταινία.

Το θέμα είναι μάλλον πρόβλημα ορισμού, γιατί και οι 2 τα ίδια λέμε μου φαίνεται. Το θέμα λοιπόν είναι αν όντως ορίζουμε ως hentai τα πορνογραφικά anime. Εγώ αυτό θεώρησα ότι σημαίνει πάντως. Τώρα αν εσύ δίνεις έναν γενικότερο ορισμό όπου ως hentai εννοούμε όποιες ταινίες έχουν έντονο το στοιχείο του sex τότε τα πράγματα αλλάζουν.