Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Lucky Star


  • Please log in to reply
380 replies to this topic

#31 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 14 June 2007 - 01:03

Το επεισόδιο αυτής της βδομάδας είχε πολύ πλάκα :nanana: Πάντως πολύ καμένη η οικογένεια της konata... Ο πατέρας της είναι otaku με δίπλωμα.
Spoiler:


#32 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 18 June 2007 - 01:47

Mια από τις αγαπημένες μου σκηνές ήταν κι αυτή με το Timotei: ξεκαρδιστική και συνάμα χαριτωμένη σε σημείο υπέρτατου nosebleed. Mε την ευκαιρία, ξέρει κανείς από που μπορώ να κατεβάσω το manga; Δεν κρατιέμαι μέχρι να βγει το επόμενο επεισόδιο!

κατεβασα 3 επισοδια Lucky star & 3 hayate no gotoku! πιο πολυ μ αρεσε το hayate:emptyonexg1:

Με το που έβαλα ADSL από τα πρώτα anime που κατέβασα ήταν αυτά τα δυο. Το Lucky Star ήταν όπως το περίμενα: από τις καλύτερες κωμωδίες που έχω δει ποτέ. Και το Hayate no Gotoku αρκετά αστείο είναι, αλλά δεν φτάνει στο επίπεδο του Lucky Star.

Δέν ακούσαμε "Monkey Magic" τελικά... :hahaha:

'It's in English. Forget that.'

Το κομμάτι αυτό το πρωτοάκουσα στο Moero Nekketsu Rhythm Damashii - Osu Tatakae Ouendan 2 αλλά δεν ήξερα ότι ήταν anime theme! :o Γι' αυτό και σπάστηκα όταν δεν το τραγούδησαν στο karaoke.

#33 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 18 June 2007 - 02:07

Μου φαίνεται πιο αστείο το Lovely complex κατά πολύ, αλλά το Timotei, το παίξιμο της φλογέρας από την Tsukasa και οι πωλητές στο 10ο επεισόδιο με στείλαν στο πάτωμα

Posted Image


#34 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 18 June 2007 - 02:11

Mε την ευκαιρία, ξέρει κανείς από που μπορώ να κατεβάσω το manga; Δεν κρατιέμαι μέχρι να βγει το επόμενο επεισόδιο!

only 5 chapters are scanlated...
if u know irc it's in the usual places :P
αλλιως the usual place...
http://www.nyaatorrents.org./?page=search&term=lucky+star&cat=2&listorder=0&ascdesc=0

Μου φαίνεται πιο αστείο το Lovely complex κατά πολύ

that's because LS has καμμενο χιουμορ..not just humor like RabuKon..:wooi2:

#35 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 18 June 2007 - 02:24

Δε διαφωνώ ότι είναι καμμένο το χιούμορ, not very successful for me though.

Posted Image


#36 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 18 June 2007 - 02:27

Αλήθεια, οι πωλητές στο 10ο επεισόδιο σε ποιό anime παραπέμπουν;

#37 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 21 June 2007 - 12:12

Μόλις είδα το 12 επισόδιο, και είχε κάποιες καλές στιγμές, βέβαια πάντα καμμένες.

Spoiler:

Posted Image

#38 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 21 June 2007 - 15:20

Χαρις τον πολυ αγαπητο μου(Γλυψιμο Max!) Vetus-swan πηρα κι εγω μεχρι το 10ep
Τωρα ειμαι ετοιμος να βγαλω μια ετυμηγορια.

Βασικα θα επαναλαβω τα σοφα λογια που ειπε ενας φιλος μου ο οποιος με ειχε τσαντισει και αποφασισα να του δειξω το LS για τιμωρια!

"Ο συνδυασμος Kawaii σχεδιου και το ασχετο χιουμορ του σε κανουν να το βλεπεις και στο μεταξυ να χανεις μεγαλες ποσοτητες εγκεφαλικων κυτταρων. Ειναι μεγαλη μπινια αυτο που κανει!"

Μετα απο αυτο ο φιλος μου με απυλησε να του δωσω οσα eps ειχα...Another one is born!:hahaha:

#39 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 21 June 2007 - 15:25

"Ο συνδυασμος Kawaii σχεδιου και το ασχετο χιουμορ του σε κανουν να το βλεπεις και στο μεταξυ να χανεις μεγαλες ποσοτητες εγκεφαλικων κυτταρων. Ειναι μεγαλη μπινια αυτο που κανει!"

ε,οχι και ασχετο ΧDDD
it's pure otaku humor :P:P

#40 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 22 June 2007 - 01:20

Δεν θα 'λεγα ότι έχει τόσο otaku humor όσο το Pani Poni Dash. Aλλά ούτε και τελείως άσχετο humor. Θέλω να 'πω, έχει κι απ' τα δύο, αλλά σε σωστές δόσεις ώστε να μην καταντά κουραστικό σε συνδυασμό με απλές, καθημερινές καταστάσεις αποτελούν μέρος της πραγματικής ζωής. Γι' αυτόν τον λόγο κι είναι τόσο ξεχωριστό ως comedy anime, κατά την γνώμη μου.

Alexiel, μήπως ήθελες να πεις το 11ο επεισόδιο αντι για το 12ο; Mιας και πέραν από το γεγονός ότι δεν έχει βγει ακόμα το 12ο επεισόδιο, το γεγονός που αναφέρεις συμβαίνει στο 11ο.

Με την ευκαιρία, ποια είναι η αγαπημένη σας χαρακτήρας; Mμμμμμ...για μένα, πάντως, είναι δύσκολη επιλογή.

#41 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 22 June 2007 - 01:23

Με την ευκαιρία, ποια είναι η αγαπημένη σας χαρακτήρας; Mμμμμμ...για μένα, πάντως, είναι δύσκολη επιλογή.

Konata by far :P
αν εξαιρεσω τα MMPORPG,μοιαζουμε σε πολλα σημεια...:P
Spoiler:


#42 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 01:26

Konata και ξερό ψωμί:lovulovu:Φέρτε τη να τη παντρευτώ τώρα!Τόσο γλυκιά φατσούλα,τόσο γλυκιά φωνή και πάνω απ'όλα otaku.Είναι να μην την αγαπήσεις;:blush2:Κάθε φορά που τη βλέπω λιώνω:awww:

Για τη Yami-chan
Spoiler:

Posted Image


#43 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 22 June 2007 - 01:46

Oμολογουμένως δεν βλέπεις κάθε μέρα σε anime κορίτσια otaku (αν και το θηλικό του otaku είναι οtome αλλά δεν θα δείτε να πολυχρησιμοποιείται σ' αυτήν την περίπτωση) και μάλιστα με τον χαρακτήρα της Κοnata. Για όλους τους fans της Konata, λοιπόν, αυτή η εικόνα είναι αφιερωμένη εξαιρετικά:

Spoiler:


#44 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 22 June 2007 - 02:49

Ναι για το επισόδιο που λες αναφερόμουν, απλά μπερδεύτικα.

Πάντως είναι από τα πιο καμμένα περιστατικά που έχω δει ποτέ σε ανίμε.
Posted Image

#45 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 22 June 2007 - 13:16

Konata και ξερό ψωμί:lovulovu:Φέρτε τη να τη παντρευτώ τώρα!Τόσο γλυκιά φατσούλα,τόσο γλυκιά φωνή και πάνω απ'όλα otaku.Είναι να μην την αγαπήσεις;:blush2:Κάθε φορά που τη βλέπω λιώνω:awww:

Jiraiya και σε ένα φύλο μου αρέσει η Konata. Βλέπω να πέφτει ξύλο για το ποιος θα την πάρει :hahaha:

Για όλους τους fans της Konata, λοιπόν, αυτή η εικόνα είναι αφιερωμένη εξαιρετικά:

Spoiler:

Ωραίο wall Vetus :riiight:

Πάντως πολύ γρήγορα δεν περνάει ο χρόνος στο Lucky Star; Τις προάλλες είχαμε καλοκαίρι τώρα έφτασαν τα Χριστούγεννα :P