Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

The posers thread...XD


  • Please log in to reply
768 replies to this topic

#16 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 May 2007 - 10:48

Posted Image

E5VV38U.jpg


#17 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 05 May 2007 - 11:28

Άσχετο, αλλά τώρα το forum έχει και Super mods; Δεν είναι λίγο υπερβολή για το μέγεθος του forum;

#18 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 05 May 2007 - 16:56

and to think that this is the first time I notice this thread...

and by the looks of it, I am going to dominate it.. :wis:

here is my japanese hat... :try:

Posted Image

as for my anime stuff, you will have to wait for me to get some pics...
(well, I do have the advantage that buying all this stuff directly in the UK is alot cheaper)
Posted Image

#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 07 May 2007 - 20:27

Spoiler:



OMFGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG PAME KALA???????????????
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΔΕΝ θα ξαναπώ ποτέ κακό λόγο για το παπάκι.
Aπλά Respecto

#20 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 07 May 2007 - 21:22

Posted Image


το εχω και εγω το βιος και πολιτεια (χωρις την υπογραφη βεβαια,πως την πηρες?)αλλα δεν ηξερα οτι βγηκε και συνεχεια.πωληται ακομα η εξαντληθηκε?

Posted Image
τιποτα το σπουδαιο απλα οταν ξεκινησα να ασχολουμε με το αθλημα ηθελα με μανια να δω τη συνεχεια που νομιζα οτι ειχε η σειρα και πηρα αυτα τα ντιβιντι βεβαια αργοτερα καταλαβα την γκαφα μου και τα εβαλα στον...:0fbbf481:

Posted Image
πραγματικα ειμαι εντελως ασχετος με το θεμα τον αυθεντικων ντιβιντι αλλα αυτο το πηρα μολις 2 ευρο απο τα μετροπολις:nosey:

και τελος επειδη πρεπει να υπερποζερεψω
Posted Image
ειδου η νεα μου οθονη απαθανατισμενη απο την κρισιμη γωνια:hiding_something: ,δεν ειναι πανεμορφη η γλυκια μου:awww: :lovulovu:

πως στο καλο βαζετε την εικονα χωρις λινκ?
Posted Image

#21 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 May 2007 - 08:03

Posted Image


Spoiler:


Aν ειδα καλα δεν ειναι dvd αλλα laserdisc. Σε τι player τα επαιξες? Νομιζω τα απλα dvd players δεν παιζουν laserdisc. Για τιμη ασε καλυτερα να μη ρωτησω ε?




Mr Ayu-Mania OWNS!

Α....ZHΛΕΥΩ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΣΕΤΙΝΕΣ ΜΕ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ DVD!
Posted Image

#22 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 May 2007 - 14:10

Aν ειδα καλα δεν ειναι dvd αλλα laserdisc. Σε τι player τα επαιξες? Νομιζω τα απλα dvd players δεν παιζουν laserdisc. Για τιμη ασε καλυτερα να μη ρωτησω ε?


Το boxset [dvd] της σειράς είναι :lovulovu:

http://www.amazon.com/Last-Exile-Complete-Boxed-Set/dp/6303133185
rsrGbGx.gif

#23 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 May 2007 - 16:11

LAST EXILE γραφει! Στην αρχη διαβασα LASERDISC!
Posted Image

#24 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 08 May 2007 - 16:57

λοιπόν πάρτε και κάποια από τα δικά μου, τα πιο αγαπημένα μου.
Αν και ντάξ απλά πράγματα φανταστείτε

Τέσπα...
number One > στις παρακάτω pic πρωταγωνιστούν Full Metal Achemist Complete Series + Movie και φυσικά DNAngel πάλι όλη η σειρά και εδώ σε αυθεντικά DVD πάντα
Spoiler:


Και συνεχίζουμε με το πολυαγαπημένο μου Fruits Basket,πάλι όλη η σειρά Complete σε DVD πάντα και επίσης έχουμε και το Kiddy Grade Complete και αυτό :)
Spoiler:


Ακολουθούν Evangelion γιατί όπως και αν το κάνουμε μια anime συλλογή από αυθεντικά DVD δεν είναι complete αν δεν έχει και ένα Eva μέσα :P Τέσπα το μεγάλο Box περιέχει όλη την σειρά + το Death and Rebirth. Επίσις στην ίδια φώτο η ταινία The End of Evangelion και το Box Wol'f Rain,complete και αυτό
Spoiler:


Και συνεχίζουμε με Tenjou Tenge όλη η σειρά που έχει βγει + όλο το OVA Ultimate Fight. Στην ίδια φωτό πάλι Last Exile Complete και αυτό Complete
Spoiler:


ok ναι ακολουθεί και άλλο :P Kαι έχουμε και λέμε Chrno Crusade Complete Series και Full Metal Panic Complete 1st Series + Full Metal Panic! The Second Raid
Spoiler:


Και για την συνέχεια πάμε στο Naruto κάψιμο. Tα eps1-155 σε αυθεντικά DVD και όποιος αντέξει : Είναι και τα DVD απο Bleach ep1-43 μέσα στην φώτο αλλά εντάξει :P
Spoiler:


Και last φώτο έτσι για να κλείσουμε για σήμερα οι 3 πιο αγαπημένες μου φιγούρες
Spoiler:


αυτάααααα... και αν κάτσατε και είδατε-διαβάσατε όλο το post thanks και sorry για τα πολλά.
Και κάτι last τελικά ευτυχώς που έγινα νοσηλεύτρια και όχι φωτογράφος :P

rrmr.png


#25 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 08 May 2007 - 17:46

Και last φώτο έτσι για να κλείσουμε για σήμερα οι 3 πιο αγαπημένες μου φιγούρες

Spoiler:


OMG!!! Luke figure!(ακριανη δεξια) ΘΕΕΕΛΩΩΩ!!!!

#26 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 08 May 2007 - 18:42

Νικολέτα φοβερή συλλογή....:lovulovu:

Πρόσεχε όμως γιατί νομίζω πως μερικά από τα κουτιά είναι bootlegs...εκτός αν είναι κάποια R2 έκδοση που δεν γνωρίζω...:emptyonexg1:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#27 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 08 May 2007 - 19:33

d.neko-angel, this is a very respectable collection.

You are a worthy opponent! :wooi2: Things will get interesting!

Πρόσεχε όμως γιατί νομίζω πως μερικά από τα κουτιά είναι bootlegs...εκτός αν είναι κάποια R2 έκδοση που δεν γνωρίζω...:emptyonexg1:

they don't look like bootlegs to me. They could be Region 1 or Region 3 DVDs. Like the Death note movies I got from China Town. Oh my god! Your fonts have taken over!!!!
Posted Image

#28 Psycho

Psycho

    #1 FMA fan

  • Members
  • 116 posts

Posted 08 May 2007 - 19:40

regarding bootlegs - a 24-26 episode series should be released in 7 DVDs and a 52 episode series should be 13 DVDs. If the releases that d.neko-angel has are like that then they are not bootlegs.

p.s. coming soon volume 1-3 of FMA manga, volume 1-4 of Rurouni Kenshin manga, volume 1-5 of FMP manga, a Go board and the FMA OSTs
Posted Image

#29 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 08 May 2007 - 19:57

ειμαι λιγο offtopic αλλα αν δε μαθω θα σκασω
τι ειναι bootlegs και boxseτ,τι διαφορα εχουν και πως τα ξεχωριζεις?
αυτα με τις ερωτησεις μου

εψαξα στο wikipedia αλλα αυτα που βρηκα μαλλον δεν κανουν

Βασικά πρέπει να βάλω τον κώλο κάτω και να φτιάξω επιτέλους αυτό το tutorial για anime merchandise/αγορές...


αν το κανεις θα βοηθησεις πολυ κοσμο οπως εμενα(θελω να κανω και μια αγορα τωρα και δεν ξερω που να κοιταξω ειμαι ασχετος μην παρω λαθος πραγματα η πιαστο κοτσος)
Posted Image

#30 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 08 May 2007 - 19:59

Oh my god! Your fonts have taken over!!!!


lol....επιτέλους το πείραμα αρχίζει να αποδίδει...MOYXAXAXA:kill4u:

Ο pcycho έχει ένα δίκιο για τα bootlegs. Βασικά πρέπει να βάλω τον κώλο κάτω και να φτιάξω επιτέλους αυτό το tutorial για anime merchandise/αγορές...:emptyonexg1:

Next exhibit...FLCL Xtreme edition...^^

Spoiler:




Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.