Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Emulators


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 11 April 2007 - 17:16

λοιπον χρησιμοποιε'ιται emu καθόλου?Εχω δοκομασει του ps1 allaπαιζει 2-3 παιχνιδια.
του ν-64 και του game boy τα χρησιμοποιεί οαδελφός μου.

#2 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 11 April 2007 - 17:27

Χρησιμοποιώ τα VisualBoyAdvance, Project64, nnnesterJ, snes9x κ.α.:kakashithumbup:

Και αν σας ενδιαφέρει στο greekroms υπάρχουν patch για να κάνετε τα roms σας να μιλούν ελληνικά:greece:
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#3 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 11 April 2007 - 17:52

Εγώ όχι...Παλιά έπαιξα παιχνίδια ps1 στον PC με ένα emulator που τώρα έχει αποσυρθεί λογώ απαιτήσεων.O emulator λεγόταν "bleed" και τα έπαιζε τα παιχνίδια σχεδόν με τον ίδιο τρόπο σαν το ΜΑΜΕ32 με τα παλιά ηλεκτρονικά παιχνίδια.Αποσύρθηκε λογώ απαγόρευσης κυκλοφορίας του από κάποια εταιρεία(μου διαφεύγει το όνομα της).Από απαιτήσεις το "bleed" ήθελε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια χαρακτηριστικά σαν του PS1 και όντως είχαν δίκιο που το απέσυραν γιατι το PC τις μέρες εκείνες ήταν πολύ ελαφρύ για τέτοια παιχνίδια.Στο "bleed" έπαιξα Crash Bandicoot + Nightmare Creatures 1 αν και η ταχύτητα τους με τον παλιό μου PC ήταν σαν χελώνα.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#4 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 11 April 2007 - 18:03

Bleem λεγοταν,οχι bleed:calm:

#5 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 11 April 2007 - 18:05

Search is our friend :calm:

This one~
1

#6 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 April 2007 - 18:10

ePSXe και ξερό ψωμί για ps games, snes 9x, gens και project 64 για snes, mega drive, n64 αντίστοιχα, για τις υπόλοιπες κονσόλες κάτι έχω αλλά δεν τα θυμάμαι, πάντως οι παραπάνω είναι μια χαρά και τα παιχνίδια τρέχουν μια χαρά:greece:
rsrGbGx.gif

#7 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 14 April 2007 - 18:28

Βρήκα τα ff 1-6 αλλα τα έχει σε μικρή εικόνα.

#8 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 21 April 2007 - 12:40

Κατεβασα τον MAME αλλα δεν μπορω να βρω ακρη.Μπορει να βοηθησει κανεις?
Posted Image

#9 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 21 April 2007 - 12:47

ville_valo απλά το ανοίγεις και μετά πας settings για την ρύθμιση πλήκτρων και μετά το επιλέγεις το παιχνίδι που θέλεις και μετά πατάς enter.piece of cake ! ;)
τα μισά παιχνίδια εκεί μέσα υπάρχουν και σε animes ;)
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#10 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 21 April 2007 - 19:31

ville_valo απλά το ανοίγεις και μετά πας settings για την ρύθμιση πλήκτρων και μετά το επιλέγεις το παιχνίδι που θέλεις και μετά πατάς enter.piece of cake ! ;)
τα μισά παιχνίδια εκεί μέσα υπάρχουν και σε animes ;)


Μπορεις να μου δωσεις καποιο site για κατεβασμα?Απο εκει που τον κατεβασα δεν ανοιγε. :despair:
Posted Image

#11 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 22 April 2007 - 08:09

Δυστυχώς δεν το έχω κατεβάσει φίλε ville valo...μου το έχουν δώσει σε cd.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#12 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 22 April 2007 - 08:28

http://www.mame.net/downmain.html
Posted Image
:bleh:

oR4yYRl.gif


#13 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 April 2007 - 20:22

Egv τα κανω απλα drag and drop ta roms και παιζουν ετσι αμα δε βρεις ακρη μπορω να σου στειλ το exe meso email

#14 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 25 April 2007 - 20:52

παιδες παιζω ps1 n64 snes ktl
στο xbox .Ama exei κανεις ασ το δοκιμασει.

#15 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 25 April 2007 - 22:50

Παιδια μηπος ξερετε απο που μπορω να κατεβασω κανενα emu για ps1?