Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Golden Boy


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#31 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 11 June 2008 - 03:21

Αν δε κάνω λάθος παίζει παρόμοιο σκηνικό με τουαλέτα σε όλα τα επεισόδια. ^^

Για την ακριβεια σε 3 απο τα 6 επεισοδια, και ολα τους ηταν απαιχτες σκηνες :)


Αγαπημενα μου επεισοδιο τα δυο πρωτα.
Posted Image

#32 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 11 June 2008 - 12:09

Μπορεί η σειρά να βγάζει τρελό γέλιο, εμένα όμως μου φάνηκε αρκετά σάπιο για τα γούστα μου. Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια με φιλαράκια μου, και μετά δεν αντέξαμε να δούμε τα υπόλοιπα, γιατί θα καίγαμε εγκεφαλικά κύτταρα! :hahaha:
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#33 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 11 June 2008 - 12:12

Μπορεί η σειρά να βγάζει τρελό γέλιο, εμένα όμως μου φάνηκε αρκετά σάπιο για τα γούστα μου. Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια με φιλαράκια μου, και μετά δεν αντέξαμε να δούμε τα υπόλοιπα, γιατί θα καίγαμε εγκεφαλικά κύτταρα! :hahaha:


ωραια, τοτε δες κατι λιγοτερο καμενο. χμμμμ, ξερω και εγω? Colorful perhaps?:hahaha:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#34 Daiotakou

Daiotakou

    Feel my bite baby

  • Members
  • 43 posts

Posted 15 August 2008 - 20:41

εγώ να πω την αμαρτία μου δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Εντάξει περνάει κάπως η ώρα βλέπωντας το αλλα περιμένω παραπάνω απο ενα animation . To χιούμορ του παραήταν χοντροκομμένο και μου θύμισε κάπως american pie. Εντάξει υπάρχουν κάποιες σκηνές που βγάζουν γέλιο αλλα και άλλες που προκαλούν εμετό. Μόνο το τελευταίο επεισόδιο μπροώ να πω οτι ειλικρινά μου άρεσε
Spoiler:
:oo:
OH MY GOD !!!!! THEY KILLED KENNY!!!!:cry5::cry5::cry5:

#35 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 15 August 2008 - 21:11

Απλα ενα απο τα καλυτερα ανιμε που εχω....:nbleed::nbleed::nbleed:....μιλαμε για πολυ γελιοοο
Posted Image

#36 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 15 August 2008 - 23:26

ντρεπομαι αλλα εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε που το πρωτοειδα και τωρα καταλαβα την εννοια του τιτλου της σειρας (GOLDEN boy) :hehehe:.

#37 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 16 August 2008 - 04:48

Εγώ το φόρτωσα και το ξεκίνησα εντελώς μηχανικά γιατί μου είπανε κάποιοι "Καν'το". Δεν ήξερα καν τι είναι:hahaha: Αλλά έμεινα όταν είδα το πρώτο επεισόδιο. Είχα σκάσει στο γέλιο και μου άρεσε γενικά η σειρά. Γι'αυτό άλλωστε έχω ανεβάσει και στο youtube τη διάσημη "Benkyou" σκηνή που με είχε να γελάω μέχρι δακρύων για μέρες μετά όταν τη θυμόμουν.


Απο τις φαντασιώσεις του Kintarou μέχρι τις ανωμαλίες των κοριτσιών, απλά ξεκαρδιστικό. Και τι μανία με τις τουαλέτες αυτό το παιδί!:hahaha:

#38 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 August 2008 - 16:38

Η σειρά είναι τόσο καμμένη που καταντά σουρεαλισμός!!Να ρωτήσω εδώ μιας και το δα έχει κανείς καμιά ιδέα αν είχε βγει ποτέ σε manga ή έστω κανα light novel βρ'αδερφέ!Δλδ 6 episodes=too little for such a great series...
Ανήκει στη σειρά των unique ecchi Που πέτυχαν το originality σε ένα τόσο κορεσμένο είδος...I mean let's face it ppl.Όλοι έχουν δει βρακιά...Αλλά πριν το golden boy δεν έχεις δει τέτοια σειρά όπου και να ψάξεις.Στην τελική ελάχιστα anime μπορούν να συγκριθούν σε υφος και στυλ με αυτή τη σειρα(λεγε με colorful που είπε και ο melkor)
Posted Image

#39 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 16 August 2008 - 16:46

Ναι, manga είναι.

http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Boy_(manga)

Δε ξέρω για το manga πάντως η σειρά ήταν το κάτι άλλο. Θα ήθελα να το διαβάσω όμως.

Καλά, οι φάτσες τους εδώ είναι ανεκτίμητες!:hahaha: Και δεν είναι καν ero φάση! Το παιδί ρωτάει για να μαθαίνει!:canthelp:

Posted Image

#40 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 16 August 2008 - 16:49

Υataaaaaaaaaa!!!1one!
Arigato Orion-san!Πάω να ψάξω που τα έχουν σε online reading και επιστρέφω με edit και link!
EDIT:http://www.mangavolume.com/golden-boy/chapter-golden-boy-1/
Here ya go ppl...Go nuts!!!
Posted Image

#41 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 16 August 2008 - 16:56

Να σε προλάβω; Δε τα τέσταρα, αλλά εδώ

MangaSpot - Golden Boy Manga Downloads

έχει downloads

και για διάβασμα, εδώ

Manga Fox: Golden Boy Manga Series

Πρέπει να γραφτείς βέβαια για να το διαβάσεις. Εγώ είμαι γραμμένη οπότε no problem. Δωρεάν είναι.

Edit: Δε σε πρόλαβα. Χα χα.

#42 Stein3x

Stein3x

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 07 March 2009 - 18:13

Το κατέβασα και γω να το δω και δεν μπορώ να πω ότι δεν λύθηκα στα γέιλα:)
Πραγματικά σε κάτι σκηνές έκανα pause γιατί δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω ,
μιλάμε για τρέλες φάσεις!!πραγματικά epic αλλά πολύ μικρό ,μόνο 6 επισόδια??Μέσα σε ένα μεσημέρι το βλέπεις άνετα.

Και το manga πρέπει να είναι πολύ καλό αλλά σε τέτειο είδος θέλω κίνηση να υπάρχει :(

Πάντως αξίζει και με το παραπάνω να το δεί κάποιος ,έστω και αν είναι 6 episodes δεν θα το μετανιώσει...

...go for it.... :)

Μια ερώτηση μόνο ...Το GTO αξίζει να το κατεβάσω??Είναι το ίδιο στυλ με το Goldem Boy??
Posted Image

#43 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 07 March 2009 - 21:05

Μια ερώτηση μόνο ...Το GTO αξίζει να το κατεβάσω??Είναι το ίδιο στυλ με το Goldem Boy??


To gto έχει κάποια κοινά στοιχεία αλλά έχει πολλά περισσότερα να προσφέρει, παρά είναι μοναδικό για να το συγκρίνεις με το μικρούλι golden boy, το θεωρώ μακράν ανώτερο προσωπικά. Εννοείται κατέβασέ το αβάδιστα.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#44 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 08 March 2009 - 17:50

Το είδα και εγώ σήμερα. Εντάξει πλάκα είχε κάπως.

Θυμίζει λίγο GTO όντως (καλά περισσότερο ίσως λόγω του σχεδίου), αλλά αν το Golden Boy σου άρεσε μόνο και μόνο για το Ecchi θα απογοητεύτεις. Κατά τα άλλα το GTO αντί για ecchi έχει πολλά άλλα να προσφέρει πιο ουσιώδη.

#45 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 20 April 2009 - 23:43

Μόλις τελείωσα αυτή την επική σειρά, που αποτελείται από 6 αριστουργηματικά επεισόδια γεμάτα μαθήματα γύρω από την ζωή... :wooi2:

οκ ίσως το παράκανα λιγάκι XD


Για πρώτη απόπειρα στο ecchi comedy στοιχείο έμεινα με πολύ καλές εντυπώσεις, δεν είχε υπερβολικό mature content χωρίς να μπορεί το πει και μηδαμινό κανείς... αλλά το highlight της σειράς ήταν ο Kintaro και οι ατάκες/γριμάτσες του, με πιο χαρακτηριστική όλων (ποιά άλλη) το επικό Benkyoooo!!

Fave επεισόδιο παραμένει με διαφορά το 5ο, ανύπαρκτη φάση ο
Spoiler:
To 1o,2ο και ειδικά το 6ο πήραν ισάξια την 2η θέση, ειδικά το 6ο έκλεισε πολύ ωραία την σειρά και με ενδιαφέρον θέμα,
Spoiler:
3ο και 4ο πιο μέτρια imo, αλλά εννοείται πως και πάλι είχαν πολύ αστείες σκηνές.


Πολύ ευχάριστη mini-σειρά, ότι πρέπει για κάποιον που θέλει να χαλαρώσει και να γελάσει πραγματικά... watchable ακόμη και από non-otakus!

PS: Επιτέλους βρήκα και από που προέρχεται το avatar του Hazuki. :P

Benkyooooo!

Edited by Zoro, 21 April 2009 - 00:12.