Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Pirates of the Caribbean: At World's End


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#16 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 10 May 2007 - 21:21

I second that... Το πρώτο ήταν απλώς έπος... Το δεύτερο ήταν κατά πολύ χειρότερο, από κάθε άποψη... Όπως λέει άλλωστε και ο αξιότιμος καθηγητής λογοτεχνίες Δημήτρης Κοντοδήμος, "Όλα τα δύο καταπληκτικά είναι".

Anyway, αν και με απογοήτευσε το δεύτερο, ο λόγος που θέλω να το δω το επόμενο κομμάτι είναι επειδή ευελπιστώ ότι θα κερδίσει το χαμένο έδαφος. Κρίμα πάντως να μετατρέπουν μία από τις καλύτερες ταινίες σε εμπορική σαβούρα... :nanana:


agree!
καλα το δευτερο ειναι ενα απο τα εργα που πεθανα στο γελιο αλλα οχι απο τα παιδικα αστεια που ειχε (πχ σε στυλ goofy τρεχω πανω στον υδρομυλο τραλαλιτραλαλο:fromabove: :fromabove: ) αλλα απο τα σχολια που καναμε με τους κολλητους μου! σαν τις κλασσικες μουφες οικογενιακες ταινιες του disney μου φανικε το 2

το 1 ηταν γαματο :riiight: :riiight:

το 3 θα το δω μονο και μονο για να κλεισω τριλογια:nanana:
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#17 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 13 May 2007 - 01:19

Η δεύτερη ταινία μπορεί να μην ήταν τόσο καλή όσο η πρώτη αλλά είχε περισσότερο γέλιο. Όσο για την τρίτη ταινία ανυπομονώ να τη δω. Πάλι καλά που θα αρχίσει να προβάλλεται σε μερικές μέρες γιατί αν αργούσε περισσότερο μπορεί να ξέχναγα τι ακριβώς είχε γίνει στη δεύτερη ταινία.

#18 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 27 May 2007 - 02:22

Εγώ σήμερα το είδα και πρέπει να πω ότι ήταν αρκετά καλό, οι μάχες, τα τοπία, η μουσική ήταν όλα πάρα πολύ καλά.

Το ευχαριστίθηκα πάρα πολύ, αλλά από ότι κατάλαβα από το τέλος της ταινίας μάλλον θα έχουμε και 4, όσοι την είδατε μάλλον θα καταλάβατε με τι θέμα θα είναι.
Posted Image

#19 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 27 May 2007 - 02:30

Όντως πολύ καλή η ταινιά και ο Jack Sparrow θεός όπως πάντα!

Υ.Γ. Αν και ίσως είναι too much μία 4η ταινία, εγώ θα την δω σίγουρα!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#20 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 27 May 2007 - 02:31

Και εγώ την είδα σήμερα.Αρκετά καλή ήταν.Πάντος για τέταρτη εγώ δε το κόβω.Ίσως μετά από πολύ καιρό και ούτε.

Posted Image


#21 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 27 May 2007 - 10:01

και εγώ θέλω να το δω ρε παιδιά, αλλα δεν μπορώ γιατί είναι και αυτό με τις εξετάσεις και καταλαβαίνετε. αλλα πρέπει να το δω επείγοντος! για να πω και την αλήθεια το περιμένω πολύ καλύτερο από τα δυο πρώτα, το δεύτερο όπως λέτε δεν ήταν και το κάτι ιδιαίτερο...
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#22 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 27 May 2007 - 10:34

Θα πάω να το δω μάλλον αυτή τη βδομάδα, ανυπομονώ!
"Mind like water is a visual metaphor for a state of
being. Choice is a function of awareness, awareness comes
as a function of meditation. Observe things from a place
of non-reaction, which does not mean detachment, but means
not attached to an outcome. Knowing others is intelligent.
Knowing yourself is enlightened. Conquering others takes force.
Conquering yourself is true strength. Knowing what is enough is
wealth. Forging ahead shows inner resolve."
Posted Image

#23 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 27 May 2007 - 11:25

Η χειρότερη ταινία που έχω δει εδώ και καιρό. Έφυγα στο διάλειμμα.

#24 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 27 May 2007 - 12:42

Είδα χτες τη ταινία και δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα όπως είχε γίνει με τη πρώτη ταινία της σειράς. Κινείται περισσότερο στα μονοπάτια της δεύτερης. Επίσης έχει μεγάλη διάρκεια (κοντά τρεις ώρες) με αποτέλεσμα σε μερικά σημεία να κουράζει.Όποιος σκοπεύει να τη δει θα του πρότεινα να κάνει ένα refresh στα γεγονότα της δεύτερης γιατί εγώ δε τα θυμόμουνα πολύ καλά και έτσι να χάνω τη πλοκή σε μερικά σημεία.
Πάντως η ταινία έχει τις στιγμές της
Go figure...
Posted Image

#25 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 27 May 2007 - 13:12

Καλη ταινιούλα αλλα σε μερικα σημεία κουραζει αφανταστα
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#26 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 27 May 2007 - 16:23

Και εγώ την κατέβασα και την είδα σήμερα. Μόλις τώρα τελείωσε... Κάπου τρεις ώρες κράτησε :o Όντως, μπορεί να βγει και τέταρτη...

#27 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 28 May 2007 - 00:39

Δεν την έχω δει αλλά άκουσα ότι δεν ήταν καλή...παίζει να την δω στην βδομάδα...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#28 Eneru

Eneru

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 28 May 2007 - 12:45

Tην ειδα πριν μερικες μερες και η αληθεια ειναι οτι δεν ηταν κατι το φοβερο...
Πολυ καλα εφε, αρκετο γελιο... Παντως πιστευω οτι εκλεισε το θεμα και δεν θα βγει 4η...
Posted ImagePosted Image

#29 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 28 May 2007 - 13:55

Εγω την ειδα την επομενη της πρεμιερας, και ενθουσιαστηκα...εμενα μου φανηκε οσο καλη οσο και οι αλλες δυο, και μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι και οι τρεις ηταν σχετικα αυτονομες ταινιες. Απο την αλλη, πρωτη φορα βλεπω ταινιες σε συνεχειες, οι οποιες ενω ξεκινουν εκει που τελειωσε η προηγουμενη, στη συνεχεια η περιπετεια ειναι ετσι ωστε να μη χρειαζεται να εχεις δει τις προηγουμενες. Η δευτερη ηταν ξεκαρδιστικη, αλλα disney ειναι οποτε..η τριτη σοβαρεψε αρκετα, και μαλλον θα υπαρξει και τεταρτη. Αν και ηταν 3 ωρες ταινια, σε μερικα σημεια κουραστικη γιατι ηταν πολυ "γεματη", παρατηρησα οτι πουθενα δεν εκανε "κοιλια"..παντα υπηρχε μια λεπτομερεια που θα σου τραβουσε την προσοχη απο την κουραση...τεσπα..εμενα μου αρεσε, και αν βγει και τεταρτη, θα το χαρω δεοντως!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#30 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 28 May 2007 - 14:55

Εγω την ειδα την επομενη της πρεμιερας, και ενθουσιαστηκα...εμενα μου φανηκε οσο καλη οσο και οι αλλες δυο, και μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι και οι τρεις ηταν σχετικα αυτονομες ταινιες. Απο την αλλη, πρωτη φορα βλεπω ταινιες σε συνεχειες, οι οποιες ενω ξεκινουν εκει που τελειωσε η προηγουμενη, στη συνεχεια η περιπετεια ειναι ετσι ωστε να μη χρειαζεται να εχεις δει τις προηγουμενες. Η δευτερη ηταν ξεκαρδιστικη, αλλα disney ειναι οποτε..η τριτη σοβαρεψε αρκετα, και μαλλον θα υπαρξει και τεταρτη. Αν και ηταν 3 ωρες ταινια, σε μερικα σημεια κουραστικη γιατι ηταν πολυ "γεματη", παρατηρησα οτι πουθενα δεν εκανε "κοιλια"..παντα υπηρχε μια λεπτομερεια που θα σου τραβουσε την προσοχη απο την κουραση...τεσπα..εμενα μου αρεσε, και αν βγει και τεταρτη, θα το χαρω δεοντως!


το σάββατο θα παω να την δω! τελειώνουν τα πανελληνια μαθήματα και θα είμαστε ok!!:hahaha:
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''