Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Γενική συζήτηση για τη μουσική...


  • Please log in to reply
362 replies to this topic

#346 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 June 2013 - 20:28

Άλλος ένας fan των Riverside γεννιέται!

Άκου επίσης το Memories In My Head EP, καθώς και τα albums Anno Domini High Definition και Shrine of the New Generation Slaves.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#347 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 16 October 2013 - 13:35

Προσθέτω στα υπέροχα, φανταστικά και καταπληκτικά πράγματα που έγιναν το 2013 όσον αφορά την μουσική το καινούργιο album των The Head And The Heart (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

:angelr:  :angelr:  :yahoo:  :yahoo:  :angell:  :angell:  :wooi2:  :nanana:  :nanana:  :if:  :if:

 

 

I'm drowning in a sea of excitement και είναι υπέροχο.



#348 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 23 January 2014 - 20:34

iGgZQvPRifREg.jpg

ibzXQqBJMsqrN0.jpg

imkUxF9fyhJZK.jpg

 

 

Spoiler: Ο Ιανουάριος είναι ένας καλός μήνας


HnH5aB0.jpg


#349 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2014 - 00:49

2013 για μένα ήταν η χρονιά της Neo Seoul ...(korean neo soul) και των Daft Punk

εννοείται άκουσα μόνο λίγα άλμπουμ και μέσα σε αυτά ήταν οι Daft Punk με το νέο τους άλμπουμ

καθώς και ο Bruno Mars, χάρηκα που είδα την Ευρωπαική χορευτική σκηνή να κερδίζει έδαφος.

 

στον Τροικανό θα πω απλά...πως κανέις δεν μπορεί να γίνει σαν τον Αζίζ...o Αζίζ είνιαι ο  Μπιγιονσές της βουλγαρίας.

 

είμαι σίγουρη πως με το να ακούω Zion T και κορεάτικη μουσική έχασα ιστορικά τραγούδια αλλά δε βαριέσαι εδώ και καιρό αποφάσισα πως αυτός ο κόσμος έχει πολύ μουσικη και εγώ πολύ λίγο χρόνο. too many songs so little time...bitches. 



#350 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 01 March 2014 - 18:21

Θα ηθελα να μαθω το ονομα ενως τραγουδιου ομως τα μονα στοιχεια που εχω ειναι ο ρυθμος και νομιζω οτι πρεπει να ειναι rock κομματι, ο ρυθμος παει καπως ετσι: τάτα ταρατάου τατάρα τάρα τα τα. οποιος νομιζει πως ξερει πιο ειναι ας μου πει ευχαριστω :P


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#351 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 01 March 2014 - 18:45

Πες μου οτι δεν trollαρεις.

please.



2bbd14fc.jpg


#352 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 March 2014 - 00:02

Οεοεοεοεεε τους αγαπώώώ~~

Youtube Video

 

 

0neΖ φίλε μου, λυπάμαι, αλλά δεν νομίζω να μπορεί κανένας να σε βοηθήσει με τα στοιχεία που έδωσες :Ρ 



#353 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 21 March 2014 - 00:05

Θα ηθελα να μαθω το ονομα ενως τραγουδιου ομως τα μονα στοιχεια που εχω ειναι ο ρυθμος και νομιζω οτι πρεπει να ειναι rock κομματι, ο ρυθμος παει καπως ετσι: τάτα ταρατάου τατάρα τάρα τα τα. οποιος νομιζει πως ξερει πιο ειναι ας μου πει ευχαριστω :P

 

Από ποιο όργανο παίζεται αυτός ο ρυθμός; :P



#354 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 March 2014 - 00:11

Επίσης το τι ακριβώς συμβολίζει το ου του ταρατάου, το τι περίπου ήχο είχε (ροκ, ποπ κτλ), το αν ξέρεις ποιας χρονιάς είναι (πρόσφατο/παλιό) και άλλες πληροφορίες :Ρ



#355 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 21 March 2014 - 00:22

Επίσης το τι ακριβώς συμβολίζει το ου του ταρατάου, το τι περίπου ήχο είχε (ροκ, ποπ κτλ), το αν ξέρεις ποιας χρονιάς είναι (πρόσφατο/παλιό) και άλλες πληροφορίες :Ρ

Παιδί μου το άου συμβολίζει το legato, εμπνέεται και από τον πόνο που κάποιες φορές μπορεί να προκαλέσει.


O6rrvsU.jpg


#356 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 March 2014 - 16:00

Παιδί μου το άου συμβολίζει το legato, εμπνέεται και από τον πόνο που κάποιες φορές μπορεί να προκαλέσει.

Μεγάλα διαστήματα στο πιάνο φάση; :P Ευχαριστώ για την διαφώτιση, πλησιάζω ένα βήμα πιο κοντά στην εύρεση του τραγουδιού τώρα.



#357 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 09 June 2014 - 16:53

http://www.npr.org/2014/06/08/318582149/first-listen-boris-noise

 

Early stream του νέου δίσκου των Boris iHf8QZXpMzLPj.png


HnH5aB0.jpg


#358 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 26 June 2014 - 23:00

Το παρακάτω κομμάτι είναι από ένα ενδιαφέρον σχήμα που έτυχε να ακούσω πρόσφατα. Mου έκανε αρκετά καλή εντύπωση οπότε σκέφτηκα να το μοιραστώ. Το συγκρότημα ονομάζετε Gravitysays_i και είναι Έλληνες. Νομίζω έχουν φτιάξει κάτι αξιόλογο που αξίζει μιας ακρόασης.

 

Youtube Video

 

Για όσους θέλουνε να μάθουνε και παραπάνω πράγματα σχετικά υπάρχει ένα επεισόδιο της σειράς ντοκιμαντέρ της ΝΕΤ <Εις αύριον τα σπουδαία> στο οποίο μιλάνε και εκείνους και την δουλεία τους. Link



#359 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 02 July 2014 - 17:00

http://scott-o.com

 

Δε μπορεί να είναι αλήθεια


HnH5aB0.jpg


#360 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 29 August 2014 - 02:57

Youtube Video

 

Scott O))) > ψωμί

 

Μην ποστάρετε γιατί είναι το 15ο ποστ της σελίδας δεν πρέπει να χαθεί κλειδώστε το θρεντ μθσιψ ισ οωερ


Edited by Putin, 29 August 2014 - 02:57.

HnH5aB0.jpg