Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Boys next door


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 23 September 2005 - 21:51

well molis prin apo 2 ores pira kati anime kai brika mesa kai to manga tou boys next door,well afou mou to edose o Vash Zoro pou tou arese to gravitation leo tha do kamia ghay ypothesi ALLA eida ena ekpliktiko manga 3 vols synolo kai afygeitai tin istoria enos psycho killer teacher kai enos antra eksolis kai proolis pou leme pou briskontai filountai kai ta loipa,eilikrina emeina afonos itan poli kalo to senario kai to didagma itan oti kai oi ghay exoun aisthimata :? opoios to eide as pei kanena sxolio :wink:

#2 fOnikOs_gOku

fOnikOs_gOku

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 27 September 2005 - 16:57

well molis prin apo 2 ores pira kati anime kai brika mesa kai to manga tou boys next door,well afou mou to edose o Vash Zoro pou tou arese to gravitation leo tha do kamia ghay ypothesi ALLA eida ena ekpliktiko manga 3 vols synolo kai afygeitai tin istoria enos psycho killer teacher kai enos antra eksolis kai proolis pou leme pou briskontai filountai kai ta loipa,eilikrina emeina afonos itan poli kalo to senario kai to didagma itan oti kai oi ghay exoun aisthimata :? opoios to eide as pei kanena sxolio :wink:

sounds like vash_zoro to me
and they were like OMFG
and i was like ;)
Posted Image

#3 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 11 April 2006 - 22:18

tha kanw to prwto mou post gia manga tis agapimenis mou dimiourgou(Kaori Yuki) !!

Auto to manga kata ti gnwmi mou itan apla eksairetiko...k den pistevw oti to olo senario estiazei sto gegonos oti prokeitai gia gay alla exei na pei polla perissotera,kyriws gia ta anthrwpina synaisthimata genikotera...

Vasika jeffhardy...3 chapters ypothetw oti ennoeis! kai xairomai pou symfwnoume sxetika me tin poiotita tou BND:)
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#4 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 02 July 2007 - 12:02

Εγώ έψαχνα μάνγκα από την Kaori Yuki, μιας και μου αρέσει και βρήκα το Boys Next Door. Στην αρχή το παραδέχομαι ήμουν λίγο προκατηλημένος, αλλά όταν το τελείωσα πραγματικά ήταν πολύ καλό μάνγκα. Για το μεγεθός του οι χαρακτήρες ήταν πάρα πολύ καλά ανεπτυγμένοι.

Το προτείνω ανεπυφύλακτα σε όλους, ακόμα και σε αυτούς που έχουν προκατάληψη σε αυτό το θέμα.
Posted Image

#5 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 02 July 2007 - 19:03

Θα το τσεκάρω αμέσως,thx που το ανέφερες:riiight:
Posted Image

#6 tinagk

tinagk

    Starting...

  • Members
  • 31 posts

Posted 24 October 2007 - 15:54

Από τα πιο dark yaoi που έχω διαβάσει. Αλλά αν θυμάμαι καλά (πάει και 1+ χρόνος που το διάβασα) είναι αρκετά ψυχοφθόρο ειδικά για το γυναικείο κοινό στο οποίο συνήθως απευθύνονται τα yaoi. Πιστεύω πως βγάζει πολύ ωραίο νόημα.

#7 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 24 October 2007 - 16:39

Νταξ. Υποκλίνομαι. Kaori Yuki είναι αυτή λέμε. :nod:

Posted Image


#8 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 21 April 2008 - 19:58

!!!




Spoiler:


Posted Image

#9 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 21 April 2008 - 20:56

Νταξ. Υποκλίνομαι. Kaori Yuki είναι αυτή λέμε. :nod:


^what she said.

πρεπει να ειναι απο τα αγαπημενα μου manga γενικως...
σε τοσο λιγο χωρο λεει τοσα πολλα...
οποιος σταθει στο shounen-ai στοιχειο εχει χασει ολο το ζητημα imo.
just :nod2:

ps. εκανα το τραγικοτατο λαθος να το διαβασω πρωτη φορα ακουγοντας ταυτοχρονα το OST του "Le Portrait de Petit Cossette"......
απο τοτε προσεχω παρα πολυ τους συνδυασμους που κανω.. (γιατι δεν με μισω τοσο πολυ ωστε να το ξαναπαθω αυτο)
ποτε ξανα.

Posted Image

Spoiler: &#33909


#10 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 21 April 2008 - 21:01

!!!! KAORI YUKI !!!!! :love:

^

ps. εκανα το τραγικοτατο λαθος να το διαβασω πρωτη φορα ακουγοντας ταυτοχρονα το OST του "Le Portrait de Petit Cossette"......
απο τοτε προσεχω παρα πολυ τους συνδυασμους που κανω.. (γιατι δεν με μισω τοσο πολυ ωστε να το ξαναπαθω αυτο)
ποτε ξανα.




α ναι το παθαινω και εγω αυτο.
νιωθεις πολυ πιο εντονα καθε συναισθημα αναλογα με την μουσικη
αλλαζει τα παντα..

adore ♥♥♥♥ ♥♥ ♥ ♥ ♥ music

#11 sumiregusa

sumiregusa

    Anime Amateur

  • Members
  • 80 posts

Posted 07 June 2008 - 09:28

Πραγματικα εκλαψα, αυτο το εργο ειναι ενα ποιημα δεν εχω να πω τιποτα αλλο

#12 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 23 July 2008 - 17:07

oh my...it was reaaally touching...μην έχωντας πρόβλημα με τα shounen-ai δεν σκέφτηκα καθόλο πριν το διαβάσω αν θα με απωθήσει αυτό το στοιχείο αλλά πράγματι ήταν υπέροχο...
μεσά σε τόσα λίγα κεφάλαια μας δείχνει ΄τοσά πράγματα για τους χαρακτήρες και αναπτύσει ένα σενάριο που αν χαρακτηρίζεται ως φοβερό (και λίγα λέω) ...
πράγματι ήταν πολύ "γεμάτο" παρά την έκταση του
Spoiler:

is it only me who thinks that Lawr was adorable?
Spoiler:

Posted Image

#13 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 01 August 2008 - 01:06

ειναι υπεροχο!
καθε φορα που το διαβαζω
Spoiler:

Posted Image


#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 28 September 2008 - 06:39

To διάβασα πρόσφατα και ήταν από τις λίγες φορές που έχω επηρεαστεί τόσο πολύ από ένα manga....... Πραγματικά όταν το τελείωσα ήμουν σε πολύ περίεργη ψυχολογική κατάσταση.... Πέρα από το ότι συγκινήθηκα πάρα πολύ, η εντύπωση μου έμεινε και για πολλές μέρες αφότου το είχα διαβάσει. Πολύ ωραία η υπόθεση, απίστευτο σχεδιο (Kaori Yuki = godess) ενδιαφέροντες χαρακτήρες και καταπληκτικό τέλος (I cried my eyes out!)...... Kαι φυσικά όπως προειπώθηκε η σκηνή με τον Lawr και τα μπαλόνια ηταν κορυφαία.....

#15 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 September 2008 - 03:28

Μετα απο πρηξημο αρκετες προτασεις της απο πανω φιλτατης,διαβασα κι εγω το BnD!^^

Ηταν η πρωτη μου αποπειρα στον κοσμο της Kaoru Yuki και μπορω να πω οτι η αρχικη εντυπωση ηταν πολυ θετικη.. η ιστορια ηταν συντομη,χωρις να σημαινει οτι δεν μαζευε τα ουσιωδη για να ειναι καλη,ισα ισα το αναποδο,δεν εγινε βαρετη...συγκινικη,με μια ιδιατερη σχεση αγαπης,ωραια νοηματα,κορυφαιο σχεδιο και με πολυ καλο παρουσιαστικο της σειρας των γεγονοτων..ξεκινας λιγο χαμενος και τελικα σιγα σιγα αποκαλυπτεται ενας ολοκληρος νεος κοσμος!

+++ απο μενα,θα διαβασω σιγουρα και αλλα εργα της καποια στιγμη,οπως το Angel Sanctuary!:)

Edited by Zoro, 29 September 2008 - 16:39.