Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Direct Downloads


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#16 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 04 February 2007 - 05:43

Παίδες, τα DN ήταν ανεβασμένα ήδη στο www.animeternity.com και μπήκαν τα links τους εδώ σε αρχική φάση για να τεστάρουμε κάποια πράγματα. Μην παραπονιέστε παρακαλώ. Για τα eps της AnimeClipse πάνω στην συγκεκριμένη σειρά, πιστεύω μια κίνηση μεταφοράς όλων των επεισοδίων θα έπληττε καίρια τον tracker των παιδιών, γιαυτό και θα αποφευχθεί, τουλ. προς το παρόν. Για τα projects της AnimeClipse γενικότερα πάντως, να περιμένετε εκπλήξεις...Posted Image

Όσον αφορά licenced~unlicenced shows, η τακτική μας είναι μία...ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ. Όμως anime που πωλείται νόμιμα στην χώρα μας και με ελληνικούς υπότιτλους δεν πρόκειται να βρεθεί ΠΟΤΕ στο site μας. Όχι μόνο σεβόμαστε την υπάρχουσα προσπάθεια που γίνεται στον χώρο (οσοδήποτε περιορισμένη και αν είναι), αλλά, ας μην ξεχνάμε πως αυτό το site έχει ως σκοπό την περαιτέρω ΔΙΑΔΟΣΗ των anime και manga στην χώρα μας. Σε μια τέτοια προσπάθεια, θα μας βρουν αρωγούς μέχρι τελικής πτώσης.

Για το τι ακριβώς σκοπεύουμε να κάνουμε με το DL section μας, περιμένετε ενημέρωση σήμερα.....
Posted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#17 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 February 2007 - 16:25

Είτε licensed είτε όχι είναι το ίδιο παράνομα, οπότε να :P

http://fansub-faq.darkmirage.com/
rsrGbGx.gif

#18 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 04 February 2007 - 18:21

πως θα τα ανεβάσω ??? αμά θέλετε μπορώ να ανεβάσω μερικά animes που έχω στην κατοχή...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#19 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 04 February 2007 - 18:32

Anime θα ανεβαίνουν μόνο απο τους Διαχειριστές του site καθαρά για θεματα ασφαλειας και σωστης διαχειρησης.:calm:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#20 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 05 February 2007 - 19:06

Ρε...

με το που πατάω DOWNLOAD μου ανοίγει ένα site με περίεργους κωδικούς...κάνει σαν να γράφει ένα κείμενο...τι είναι αυτο ??? :? :? :? :? :?
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#21 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 05 February 2007 - 19:10

περιεργο... το δοκιμασα απλως και κατεβαινει μια χαρα...
Posted Image

#22 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 05 February 2007 - 19:11

Ρε...

με το που πατάω DOWNLOAD μου ανοίγει ένα site με περίεργους κωδικούς...κάνει σαν να γράφει ένα κείμενο...τι είναι αυτο ??? :? :? :? :? :?


για κανε ενα print screen να δουμε τι παιζει.

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#23 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 February 2007 - 19:47

Μου το έβγαλε και εμένα με Internet Explorer. Όμως με Firefox κατεβαίνει μια χαρά

E5VV38U.jpg


#24 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 05 February 2007 - 21:58

Απλά στο κουμπάκι του "download" πατήστε δεξί click και save as και δουλεύουν κανονικότατα:

Posted Image


#25 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 06 February 2007 - 14:19

θα τα κανεται complete καποια στιγμη Τα ανιμε poυ ειναι για κατέβασμα?

#26 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 06 February 2007 - 14:46

Πιθανότατα....Όσο συνεχίζουν να υπάρχουν releases....8)
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#27 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 06 February 2007 - 21:30

Όταν πάτησα το DOWNLOAD μου βγήκε αυτό το παράθυρο στην παρακάτω εικόνα...

Posted Image

Τι έχετε να πείτε γιαυτό ???
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#28 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 06 February 2007 - 22:17

ρε παιδια τα ανιμε αυτα απο οτι είδα είναι τελειωμένα θα τα βαλεται όλα τα επεισόδεια καποια στιγμη?πχ το mushi shi ειναι 26 επεισοδεια και υπάρχουν τα 18.Δε λέω να γίνει αμέσως απλα μελλοντικα.Παντως πολυ καλη προσπαθεια και ελπιζω να συνεχίσει.

#29 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 06 February 2007 - 22:42

Όπως είπα και πριν(ίσως λίγο αδιευκρίνιστα ok:'D )το download θα δουλέψει κανονικότατα με τον τρόπο που λέω πιο πάνω.:bleh: Είχα και εγώ το πρόβλημα μιας αντίστοιχης σελίδας με αλαμπουρνέζικα(:tongue: )πατώντας αριστερό κλικ, αλλά με δεξί και αποθήκευση ως κατέβηκαν μια χαρά και τα 9 επισόδεια8)

Posted Image


#30 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 07 February 2007 - 01:07

Εγώ θα πρότεινα μία καλύτερη λύση...

Σε αυτήν την προκείμενη περίπτωση του DOWNLOAD θα ήταν καλύτερο να βρεθεί τρόπος να γίνεται αυτόματο κατέβασμα ταινίων όπς κάνει και σε άλλες ιστοσελίδες..
Για να καταλάβετε καλύτερα εννοώ...Πατάω DOWNLOAD μετά μου βγάζει ένα παράθυρο που μου δείχνει τι να κάνω(άνοιγμα ή αποθήκευση ή άκυρο) και τα σχετικα...και ΟΧΙ αυτή η σελίδα με τα αλαμπουρνέζικα...

Οπότε θα παρακαλούσα να βρείτε τρόπο να το διορθώσετε γιατι φοβάμαι για ιούς που ίσως προκύψει σε ένα τέτοιο παράθυρο...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!