Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

20th century boys


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#61 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 04 November 2010 - 03:07

Ακόμα τις ταινίες δεν τις έχω δει. Shame on me ξέρω. Βρήκα ένα Box Set σε ένα μαγαζί εδώ κοντά, με τις 3 ταινίες και άλλες 3-4 ώρες έξτρα και ψιλοψήνομαι να το πάρω. Όσοι έχετε δει όλη την τριλογία αξίζει; Γιατί κάπου διάβασα ότι σε ένα σημείο διαφέρει με το manga και ξενέρωσα πολύ.

Hugε spoiler.
Spoiler:


Ισχύει αυτό στην ταινία; Γιατί αν ισχύει, τότε χάνει τη μισή μαγία του manga. Προσωπικά το λάτρεψα αυτό το κομμάτι του manga αν και την πρώτη φορά που το διάβασα ήμουν κάπως :frozen:
Spoiler:


Όταν όμως κατάλαβα ποιος ήταν αρχισαν οι άπειρες εικασίες που ακόμα δεν ξέρω ποιες ισχύουν και ποιες όχι:hahaha:
Posted Image

#62 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 04 November 2010 - 04:58

Εγω που ειχα δει τις 2 πρωτες δεν μου αρεσε παντως... εχουν βγαλει πολλα πραγματα και γενικα προχωραει παρα μα παρα πολυ γρηγορα στις ταινιες...


2bbd14fc.jpg


#63 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 04 November 2010 - 13:17

Spoiler:


#64 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 05 November 2010 - 04:07

Ακόμα τις ταινίες δεν τις έχω δει. Shame on me ξέρω. Βρήκα ένα Box Set σε ένα μαγαζί εδώ κοντά, με τις 3 ταινίες και άλλες 3-4 ώρες έξτρα και ψιλοψήνομαι να το πάρω. Όσοι έχετε δει όλη την τριλογία αξίζει; Γιατί κάπου διάβασα ότι σε ένα σημείο διαφέρει με το manga και ξενέρωσα πολύ.

Hugε spoiler.

Spoiler:


Ισχύει αυτό στην ταινία; Γιατί αν ισχύει, τότε χάνει τη μισή μαγία του manga. Προσωπικά το λάτρεψα αυτό το κομμάτι του manga αν και την πρώτη φορά που το διάβασα ήμουν κάπως :frozen:
Spoiler:


Όταν όμως κατάλαβα ποιος ήταν αρχισαν οι άπειρες εικασίες που ακόμα δεν ξέρω ποιες ισχύουν και ποιες όχι:hahaha:



Σε καμιά περίπτωση δε κατάφεραν να περάσουν το συναίσθημα του manga oi ταινίες. Μη της δεις, θα οργιστείς

#65 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 07 November 2010 - 13:45

είμαι στο τέταρτο volume και περιμένω να έρθουνε μάλλον μέσα στην εβδομάδα μέχρι το 11. έχω ήδη κατεβάσει από εκεί και πέρα. ήδη από τώρα έχει γίνει top 1. είναι τέλειο. φαβε char otcho

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#66 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 07 November 2010 - 14:21

είμαι στο τέταρτο volume και περιμένω να έρθουνε μάλλον μέσα στην εβδομάδα μέχρι το 11. έχω ήδη κατεβάσει από εκεί και πέρα. ήδη από τώρα έχει γίνει top 1. είναι τέλειο. φαβε char otcho


οταν στα ελεγα δεν με πιστευες ....
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#67 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 16 November 2010 - 21:51

το τελειωσα. σκέτη πώρωση. το 20τη century boys είναι το καλύτερο μάγκα που έχω διαβάσει αντικειμενικά, υποκειμενικά βεβαια προτίμησα το πλούτο :P είναι το μονο μάγκα που είχε μονο 1 χαρακτήρα που μου την βάρεσε στην κράνα,
Spoiler:

otcho + kenji = imba :D

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#68 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 16 November 2010 - 22:48

το τελειωσα. σκέτη πώρωση. το 20τη century boys είναι το καλύτερο μάγκα που έχω διαβάσει αντικειμενικά, υποκειμενικά βεβαια προτίμησα το πλούτο :P είναι το μονο μάγκα που είχε μονο 1 χαρακτήρα που μου την βάρεσε στην κράνα,

Spoiler:

otcho + kenji = imba :D

φανταζομαι διαβασες και το 21st century ...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#69 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 16 November 2010 - 23:11

ofc i did. δεν ξέρω αν υπάρχει ξεχωριστό thread και για εκείνο αλλα εμενα μου φάνηκε like the last 2 volumes του αλλου οποτε απλά το θεώρησα το ίδιο πράγμα

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#70 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 16 November 2010 - 23:18

Δεν υπάρχει λόγος να αναφερόμαστε ξεχωριστά στο 21st century boys. Δεν είναι κάτι το οποίο μπορεί να σταθεί αυτόνομο (ή το 20th centuy χωρίς αυτό). Η αλλαγή στον τίτλο έγινε για να ταιριάζει με τα περιεχόμενα.

#71 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 24 September 2011 - 02:22

Χμμμ... μάλιστα:

Super Duper Mega Powah ~Don't Ever Touch That~ Spoiler!
Spoiler:


Έκανε ό,τι η καρδιά πρόσταζε. Μετέφερα ανερυθρίαστα τον ενθουσιασμό μου. Καλό βράδυ και καλό, όμορφο Σαβ/κο!
Posted Image

#72 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 24 September 2011 - 13:49

For the record, oι live ταινίες του συγκεκριμένου εξαιρετικού manga, έχουν πλέον ολοκληρωθεί και με subs (είναι τριλογία), και μάλιστα βρίσκονται και οι 3 σε HD, στο bakabt. Eυκαιρία να τις δούμε κάποιοι που δεν χορτάσαμε με σκέτο manga...

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#73 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 24 September 2011 - 13:59

For the record, oι live ταινίες του συγκεκριμένου εξαιρετικού manga, έχουν πλέον ολοκληρωθεί και με subs (είναι τριλογία), και μάλιστα βρίσκονται και οι 3 σε HD, στο bakabt. Eυκαιρία να τις δούμε κάποιοι που δεν χορτάσαμε με σκέτο manga...


Η 1η ταινια καλη, η δευτερη παλευεται και η 3η ειναι χαλια. Στην 3η, ειδικα, οι ηθοποιοι ειναι λες και εγιναν καρτουν. Δεν ξερω πως καταφεραν και τα χαλασαν ολα ετσι στο τελος. Φυσικα τα γεγονοτα ειναι αρκετα εως πολυ διαφορετικα απο το manga.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#74 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 24 September 2011 - 14:02

Eγω πάλι είδα τη πρώτη και αηδίασα. Πανάθλια ήταν. Και αν οι επόμενες είναι χειρότερες σιγα μην τις δω. Πάντος το 2oth century boys είναι το αγαπημένο μου μανγκα
Mister Raindrop falling away from me now

Posted Image

#75 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 24 September 2011 - 14:19

Eγω πάλι είδα τη πρώτη και αηδίασα. Πανάθλια ήταν. Και αν οι επόμενες είναι χειρότερες σιγα μην τις δω. Πάντος το 2oth century boys είναι το αγαπημένο μου μανγκα

Και εμεναααα.Friend>>>>>>>>>>>>johan (don't kill me:hot:).

sc5bab.jpg