Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Νintendo Super NES


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 12 December 2006 - 12:49

καταπληκτικη κονσολα την εχω (οσο ειμαι εγω ειναι και η κονσολα χρονων) θελω comments. με καταπληκτικους τιτλους οπως Super Mario Kart Donkey dong
οπως και η πρωτη εμφανιση του diddy στο donkey dong
I put up my headphones and listen to the deftones

#2 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 12 December 2006 - 14:37

Φοβερή κονσόλα! εμένα το SNES μου είναι ποιό νέο σχετικά με εμένα :P παιχνίδια όπως Mario Cart, DK country, LoZ a link to the past, Super mario RPG, Star Fox (που με το FX CHIP 3 έβγαζε πραγματικά πολύγωνα!!!) και Φυσικά Το υπέρτατο YOSHI'S ISLAND έχουν μείνει χαραγμένα σαν τα καλύτερα παιχνίδια που πέρασαν ποτέ απο το στερέωμα των Video games...

i think we have a general nintendo thread though.... ;)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 December 2006 - 16:24

Me likes super nes :P Βασικά το ff6 έχει απίστευτα γραφικά, ε και τα κλασσικά απο rare :D

ps: SuperFX και SuperFX2 δεν είναι, δεν νομίζω ότι έφτασαν να φτιάξουν και τρίτη "γενιά" :huh::confused::unsure:
rsrGbGx.gif

#4 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 13 December 2006 - 16:37

Δυστυχώς την κονσόλα δεν την είχα ποτέ γιατί την είχαν κάποιοι φίλοι μου και μαζευόμασταν στα σπίτια τους, αλλά επειδή είχε απίστευτα παιχνίδια είχα κατεβάσει κάτι Snes emulators και κατέβαζα τα παιχνίδια να τα δω στο pc! Το Snes είχε απλά ατελείωτη γκάμα από παιχνίδια!! Φοβερά παιχνίδια!! Το παιχνίδι πάντως που μου άφησε την καλύτερη εντύπωση στο Snes ήταν το LufiaII! Δλδ ότι και να πω για το LufiaII λίγο θα είναι! Σενάριο φοβερό, οι χαρακτήρες τρελό γέλιο, χιούμορ και puzzles τα οποία απλά δεν λύνονταν! Το συνιστώ σε όποιον του αρέσουν τα turn based rpg εκείνης της εποχής (α.κ.α. FF4)!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#5 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 13 December 2006 - 16:48

καπου το εχω βαλει και δεν θυμαμαι που... και εμενα ηταν η πρωτη μου κονσολα.... μετα κλασικα πηγαμε σε emulators.... θυμαμαι μου ειχαν φερει το donkey kong 3 απο US κσι εψαχνα να βρω converters... :D

παντως μεταξυ αλλων οταν επαιζα σε emulator ειχα κολλησει απιστευτα με το Tales of Phantasia... εκπληκτικο παιχνιδι τοσο σε σεναριο οσο και σε γραφικα/ηχο (για τις δυνανοτητες του SNES παντα)... δυστυχως κυκλοφορησε μονο εις την Ιαπωνικη... αλλα να ναι καλα οι μεταφραστες της εποχης... γενικα τα περισσσοτερα "καλα" rpg δεν εφταναν ευρωπη/αμερικη
Posted Image

#6 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 13 December 2006 - 19:54

To seiken densetsu πάντως έυτασε και είναι και υπέροχο:thumbup:

Πάντως ως κάτοχος SNES το απίστευτο κόλιμα το είχα με Mario world Ζelda και Super tennis.
Τo donkey kong δέ μου άρεσε τοσο πολύ.
Posted Image


#7 Sandman

Sandman

    Anime Freak

  • Members
  • 377 posts

Posted 13 December 2006 - 22:34

By far τα best games για snes ήταν το Secret of Mana της Squaresoft.RPG που υποστήριζε διπλό ταυτόχρονα ήταν πράγματι κάτι πρωτοποριακό +απόλυτα πιο διασκεδαστικό.Σίγουρα το παιχνίδι που αγάπησα όσο τίποτα άλλο στη παιδική μου ηλικία.Απλά ΕΠΟΣ.

To Probodector aka Contra 3.Απίστευτο Αction game με απίστευτη ατμόσφαιρα και κορυφαίους τελικούς εχθούς.Υποστήριζε κι αυτο διπλό και πραγματικά ένιωσα pro όταν κατάφερα να το τερματίσω.

Μario Cart μιας και ο εθισμός του ήταν απίστευτος...

ps.Kienzan να βρεθούμε κάποια στιγμή να σε παίξω κανά Super Tennis multiplayer μέσω emulator να πορωθούμε :).

#8 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 13 December 2006 - 22:55

παρεπιπτοντως seiken densetsu=secret of mana, και οντως παρελειψα να αναφερω και αυτο το παιχνιδι...
Posted Image

#9 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 posts

Posted 14 December 2006 - 23:37

Το έχω ακόμα.Τo SNES είναι αθάνατη κονσόλα!

(κόλλημα που είχα με το Yoshi's Island...)
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#10 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 15 December 2006 - 21:00

Το έχω ακόμα.Τo SNES είναι αθάνατη κονσόλα!

(κόλλημα που είχα με το Yoshi's Island...)

same here οντως εχει μεγαλη γκαμα βρηκα οσα παιχνιδια ειχα και βγηκα στην αγορα και βρηκα σε κατι μικρα μαγαζακια παλια παιχνιδια γιατι κονσολα
I put up my headphones and listen to the deftones