Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Hall Of Fame


  • Please log in to reply
577 replies to this topic

#571 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 April 2014 - 21:05

Απο το thread του Fatal Frame / Project Zero
 

 

Speaking of which, μόλις πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκε καινούριο Fatal Frame tied in με live action ταινία.

 

>Το DreadOut θα είναι σαχλαμάρα τύπου Outlast, called it.

 

 

να σου πω, εμενα δεν με νοιαζει και τοσο.

πιο πολυ με ενδιαφερει αυτο

 

Youtube Video

 

 

Αν σου έλεγα οτι στο καινούριο Fatal Frame μπορεί να έχει σκιουράκια;

 

 

Ti κανει ο ανθρωπος προκειμενου να δελεασει.... XD



#572 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 May 2014 - 23:48

Δεν έχω λόγια.

 

 

 

Καλιο αργα παρα ποτε

Youtube Video

 

 

 

 

8q0Ii8D.png

L1YKLPq.gifL1YKLPq.gifL1YKLPq.gif

 


xbJ3b2w.jpeg


#573 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 17 June 2014 - 20:49

Μήπως ξέρετε καμιά εταιρεια με φωτοβολταικα που θέλει υπαλλήλους;

Στο thread αγγελίες (Πώληση) το δράμα του άνεργου otaku εκτυλίσσεται.

Αυτό το post μου έφτιαξε τη μέρα.



#574 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 30 July 2014 - 21:14

Εγω εχω λιγα Γιεν που μου εφερε μια φιλη απο την Ιαπωνια οποτε παιζει να δω κανα-δυο επισοδεια του Inferno Cop :P :P :P

Οπως λεει και ο τιτλος του τορικ τα ανιμε ( και τα μανγκα) δεν θα ειναι πια δωρεαν οπως διαβασα σήμερα  εδώ σε αυτό το άρθρο:

 

 

:Crying2:  :Crying2:  :Crying2:

Οταν διαβασα αυτην την ειδηση τσαντιστηκα λιγο ειναι η αληθεια . Στην αρχη σκεφτηκα οτι πολυ δεν θα μασησουν με μερικα αιτημα

 για να κατεβασουνε τα ανιμε ομως πολυ φοβαμαι πως επειτα θα ακουλουθησουνε μηνησεις , παρεμβασεις και δεν ξερω τι αλλο .

Και καλα θα ανηξουνε ιστοσελιδα για να βλεπουμε απο εκει ανιμε ,κατα την γνωμη μου ομως υπαρχουνε 2 προβληματακια :

1 . Ποιος λογικος ανθρωπος θα δωσει τοσα φραγκα για να δει μερικα ανιμε ;

2. Και πες πως το δεχομαστε , πως θα πληρωσουμε σε γεν τα λεφτα  ; ( Εκτος αν ειναι μονο για την ιαπωνια χωρις υποτιτλους , αλλη

χαζομαρα.

 Πιστεω οτι μια τετοια κινηση θα ειναι ενα μεγαλο σφαλμα διοτι πολλοι οπαδοι ανιμε ανα τον κοσμο , δεν θα μπορουνε να απολαβανουνε τα ανιμε για τους λογους που ανεφερα παραπανω . Τα σχολια δικα σας .

Συνγνωμμη παιδια αν σας χαλασα με αυτην την ειδηση μα πιστευα πως επρεπε να το μαθετε.

 

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#575 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 08 September 2016 - 23:44

bumpy bump

 

 

 

Το θέμα είναι απλό.
Όταν βλέπω μελιτζάνες δεν μπορώ να πω πως τις αγαπώ. Όταν τις βλέπω καλύτερα όμως σκέφτομαι πως μπορούν να γίνουν κάτι πολύ ανώτερο και μου δημιουργεί ελπίδα και χαρά. Στη συνέχεια, συνειδητοποιώντας την δύσκολη και χρονοβόρα διαδικασία που απαιτείται για την προετοιμασία, χάνω κάθε ελπίδα για το μέλλον που έχω εγώ, μία κουκκίδα, στον τόσο μεγάλο κόσμο αλλά συνεχίζω την προσπάθεια. Έπειτα από μεγάλο αγώνα, ιδρώτα και μία καμένη κατσαρόλα, καταφέρνω να φτιάξω ένα τρομερό ον που λες και έχει δική του προσωπικότητα νιώθω την παρουσία του να μου λέει.."φάε με...φάε με και δεν θα χάσεις". Αυτήν ακριβώς την στιγμή με περιλούζει ένα απέραντο κύμα αγάπης και λατρείας και το καταβροχθίζω με ευλαβική πίστη. Εξαφανισμένο από το πιάτο, σαν σκηνή από έγκλημα και καταλαβαίνοντας την απώλεια του, ένα αίσθημα πόνου και θλίψης κυβερνά το είναι μου. Πιστεύω πως δεν έπρεπε να γίνω έρμαιο της ηδονής έτσι. Τίποτα δεν θα μπορούσε να το αντικαταστήσει. Η μοναδικότητα του πλέον έγινε ένα με το σώμα μου και απλά εξαϋλώθηκε. Σαν όραμα. Σαν αφρός της θάλασσας...
 
και μετά μου ήρθε το κόψιμο.
 
Η αγάπη είναι σαν τον μουσακά.
Αγώνας να το φτιάξεις.
Χαρά να το φας.
Σοκ να το αποβάλλεις. 

 

Ντάξ, τα σπασε.


Edited by Lord Leon, 08 September 2016 - 23:45.

stasou%2520mygdala.jpg


#576 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 11 June 2017 - 21:39

rumpy bumpy bump:

 

Από το θρέντ του: Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town: Welcome to Dogra World II : Rabbit Game

 

Καλαθοσφαίριση ενοτητα 4.07: πως να πιάσετε την ασσιστ και να καρφώσετε!

 

 

Greed(TheGunsmasha)

 

 

''Βρε καλώς τα προσκοπάκια που τα πάνε βολτίτσα. Κάνα νέο από την αποστολή έρευνας Ξανθέ Κούρε(Osama)? Σιωπή και χλωμά πρόσωπα.'' Σηκώνεται από τον βολικό καναπέ του.

''Και εκεί που λες ο κόσμος δεν έχει τίποτα άλλο να σου προσφέρει, ευθύς κάτι καινούργιο σκαρφίζεται ο νους του ώστε να με διασκεδάσει. Μην είστε κατσούφιδες. Όλοι έχετε μια ζώη μόνο να με διασκεδάσετε. Ας κάνουμε μια θετική αρχή.''

 

''Greeeeed! Είναι το όνομα.'' Υποκλίνεται θεατρικά ''Κύρος, λεφτά και γυναίκες. Αυτή είναι η ζωή που επέλεξα, που γεννήθηκα να ζήσω. Όμως όλοι το θέλετε αυτό. Από την πρώτη στιγμή που άπληστα αρπάζετε το βυζί της μάνας σας- συμφωνείς δεν συμφωνείς Γλύκα (Kamui)- και μέχρι να πεθάνετε το μόνο που σκέφτεστε είναι την υλική πάρτι σας. Και σας καταλαβαίνω, ειλικρινά το κάνω.'' Μια σύντομη παύση ακολουθεί τον μονόλογο του ''Όμως εγώ είμαι αθάνατος και ο κόσμος θα είναι αιώνια δικός μου.'' [...]

 

 

 

 

Pariston Hill

 

Φυσικά! Πολλά νέα! Το μέρος είναι βρώμικο, παλιό και με διακόσμηση προηγούμενης χιλιετίας. Θα βαθμολογούσα 5/7 Aizawas.

 

Γεια σας και πάλι. Είμαι ο Pariston Hill και είμαι ο επίσημος αντιπρόεδρος αυτού εδώ του μέρους. Κύριος, λεφτάς, και ίσως γυναικάς. Αυτή είναι η ζωή που ίσως επιλέξω και ίσως γεννήθηκα να ζήσω. Όμως όλοι το θέλετε αυτό. Από την πρώτη στιγμή που άπληστα άρπαξα το βυζί της μάνας σας και μέχρι να πεθάνω το μόνο που σκέφτομαι είναι η πάρτη μου. Και με καταλαβαίνετε, ειλικρινά. Όμως ο Greed (Gunsmasha) ισχυρίζεται ότι είναι αθάνατος, οπότε ο κόσμος θα είναι αιώνια δικός του. Άρα χάνω ή ίσως όχι.

 

 

 

 

 

Βασικά πολύ χαίρομαι που ο Πάριστον είναι στα χέρια του Οσάμα. Θα ρίξουμε γέλιο.


stasou%2520mygdala.jpg


#577 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 October 2017 - 12:40

Από το thread: Ερώτηση για ένα ταξίδι στην Ιαπωνία???

 

Οι περιπέτειες του Ghostprince στην Ισπανία με τον Map-chan για παρέα

 

https://tinyurl.com/yaaeb2fh

 

 

 

Γενικά ούτε εγώ καταφέρει να πάω εκτός ευρώπης ακόμα, αλλα όσο αφορά ευρώπη αν μαζευτείτε 2-3 άτομα , τα περισσότερα μέρη είναι πολύ βολικά για να γυρίσεις και να περάσεις τέλεια με παρέα οποιαδήποτε περίοδο. Μόνος δεν λέει απο πολλές απόψεις (αλλα σίγουρα είναι καλύτερο από γκρούπ που σε περιορίζει τα μέρη που θες να πας), ειδικά αν δεν είσαι και τόσο κοινωνικό άτομο, αλλα αν δεν βρήσκεις φίλο, αναγκάζεσαι στο τέλος, το έκανα ισπανία μια φόρα, εν μέρη καλά πέρασα, ειδικά προς το τέλος που αρχίσε και παρέα με διάφορους τυπαδες στο χόστελ, αλλα βαριόσουν την ζωή σου ωρες ωρες με τον μοναδικό σου φίλο τον Map-chan!   :dazed:

 

Με τρελαίνει το emoticon, το πιο ταιριαστό!  :hahaha:  


Edited by Hazuki, 17 October 2017 - 12:41.

rsrGbGx.gif

#578 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 12 February 2018 - 01:29

Εγώ θα προτιμούσα να με έκοβε, παρά αυτό που έγινε τώρα με τον Μ.Ο. μου να κάνει ελεύθερη πτώση  :hahaha: Είχα και κάτι 5αρια από το πρώτο έτος, τα οποία βεβαια άξιζα τότε ( : ) και τώρα προστέθηκε αυτή η βλακεία  :sleepy:

 

Δεν ξέρω από τι έκοψε ρε... Παίζει να έκοψε επειδή σε όλες τις ερωτήσεις έγραφα 5 σειρές και αυτός μάς έλεγε να απαντήσουμε όσο πιο λακωνικά γίνεται... Μήπως έκοψε επειδή υπήρχε έντονο υποκειμενικό στοιχείο; Αλλά και πάλι, ας μην ρωτούσε "ποιο θεωρείτε σημαντικότερο γεγονός" κλπ Μήπως έβαλε 5 σε εμένα και σε όλο το δεύτερο γκρουπ επειδή ήμασταν 2ο γκρουπ και όχι πρώτο;;

 

Άβυσσος η ψυχή του καθηγητή που περιμένει ένα εξάμηνο για να πάρει σύνταξη  :kakaka:

 

(Μακριά από μαθήματα ιστορίας... Δεν το χώνεψα ποτέ αυτό το μάθημα, ούτε στο σχολείο, ούτε τώρα στο πανεπιστήμιο)

 

 

Δεν μας λες και την σχολή να έχουμε μια εντύπωση! 

 

 

Ιστορίας και Αρχαιολογίας.

 
 
 
:lol:  :laugh:  :rofl:

 


Edited by Lord Leon, 12 February 2018 - 01:29.

stasou%2520mygdala.jpg