Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Nintendo Place


  • Please log in to reply
1733 replies to this topic

#61 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 28 December 2006 - 11:58

OK,τοτε βαλε και μενα στη λιστα:)

#62 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 28 December 2006 - 15:41

μέσα και εγώ.:kakashithumbup:

#63 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 28 December 2006 - 18:47

help παιδες ! ειμαι και εγω nintendo fun (ολες και μα ολεσ τις κονσολες εκτος απο ds!!) λοιπον πειρα το wii και δεν εχω καταλαβει πος να το κανω να μπει internet αν μπορει καποιος να διευκρινισει τι χρειαζομαι θα του ημουν ευγνομων :)
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#64 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 28 December 2006 - 19:25

Λοιπόν, πρώτον χρειάζεσαι σύνδεση στο internet. Δεύτερον χρειάζεσαι ή τον Nintendo Wi-Fi Connector ή ένα router που να έχει Wi-Fi. Αν τα έχεις αυτά πες μου για να σου πω τί να κάνεις.

Κερδίστε ένα Jump SuperStars και ένα Bleach DS!!



#65 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 29 December 2006 - 10:50

Χωσε και μενα στη ληστα του Μ3 :D

Μονο πες μου ποτε θα τα παραγηλης γιατι εχει πολη δουλεια το ταχυδρομιο και δεν στελνει επιταγες μεχρι την αλλη βδομαδα ...
Posted Image

#66 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 29 December 2006 - 14:16

Αλήθεια παιδιά, έχετε να προτείνετε κανένα καλό forum που πρόσκειται ας πούμε στη nintendo (σαν το δικό μας π.χ. :P)? Ξένο κατα προτίμηση xP
1

#67 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 29 December 2006 - 14:29

www.n-europe.com ;)

oR4yYRl.gif


#68 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 29 December 2006 - 14:44

Για ελλάδα εκτός από το official http://www.nintendo.gr υπάρχει και το http://www.dsplanet.gr ;) .

#69 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 29 December 2006 - 15:08

www.n-philes.com/forums και είσαι καλυμένος.

Παιδιά είμαι μέσα κι εγώ για τις καρτούλες! Ωραία πρωτοβουλία trynksssj2! Πώς θα γίνει η πληρωμή απο δική μας μεριά;
Posted Image

#70 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 29 December 2006 - 16:43

Θα στείλετε τα λεφτά σε μένα και μόλις τα μαζέψω όλα θα παραγγείλω τα m3. Όταν έρθουν σας τα στέλνω. Τα γράφω και πιο πάνω ;) .

#71 Arikkado

Arikkado

    Noctis Filius

  • Members
  • 92 posts

Posted 29 December 2006 - 20:47

Αξίζει. Εγώ δοκίμασα εχθές την Perfect Edition, που θα την αγοράσω τέλη του χρόνου και ήταν αναμενόμενα εκπληκτική. Τα παιχνίδια, εννοείται, παίζουν τέλεια ενώ υπάρχουν και κάποιες δυνατότητες multimedia. Τώρα, για την Simple, νομίζω οτι αποκλείονται κάποια πράγματα, όπως emulation του GBA.

#72 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 30 December 2006 - 07:46

Γιατί πιστεύεις ότι δεν θα παίζει gba roms??

Παιδιά την τετάρτη αρχίστε να στέλνετε από 32 ευρώ ο καθένας, ώστε μόλις μαζευτούν όλα να γίνει η παραγγελία. Αυτή τη στιγμή μου έχει στείλει ο Ash μόνο.

#73 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 30 December 2006 - 08:31

Αξίζει. Εγώ δοκίμασα εχθές την Perfect Edition, που θα την αγοράσω τέλη του χρόνου και ήταν αναμενόμενα εκπληκτική. Τα παιχνίδια, εννοείται, παίζουν τέλεια ενώ υπάρχουν και κάποιες δυνατότητες multimedia. Τώρα, για την Simple, νομίζω οτι αποκλείονται κάποια πράγματα, όπως emulation του GBA.


Μόλις έστειλα email στην εταιρία, και όντως δεν παίζει GBA...
Θα προσπαθήσουμε να βρούμε emulators παρόλα αυτά.

oR4yYRl.gif


#74 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 30 December 2006 - 09:00

Πάντως είναι πολύ πιο λειτουργικό από τις άλλες εκδόσεις M3. Στις άλλες εκδόσεις όταν παίζεις προεξέχουν τα cartridges και από το slot1 και από το slot2. Με το simply δεν προεξέχει τίποτα και δεν θες πεντακόσια πράγματα, απλά και μόνο 1 nds cartridge. Στο μόνο που υστερεί είναι ότι δεν παίζει GBA roms αλλά σίγουρα θα φτιαχτεί emulator. Αφού ήδη υπάρχει γιατο GBC.

#75 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 30 December 2006 - 13:08

Τίποτα άλλο που δεν κάνει;
Posted Image