Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Nintendo Place


  • Please log in to reply
1733 replies to this topic

#16 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 08 December 2006 - 03:39

Wii friend code
Spoiler:


pm οποιος θέλει να προσθέσει (επιτέλους official nintendo thread)

[asxeto] sas aresei to kainourio mou signiature? [/asxeto]
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#17 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 08 December 2006 - 15:39

Εγώ από το Wii Sports έχω τις εξής εμπειρίες:

  • Tennis: Το αγαπημένο μου. Ο καλύτερος χειρισμός και το καλύτερο gameplay. Έχω λιώσει να παίζω...
  • Boxing: Και αυτό πολύ καλό. Ντάξει πιο πολύ μου αρέσει το tennis αλλά και αυτό δεν πάει πίσω. Λίγο ο χειρισμός δεν μου αρέσει γιατί δεν κάνει ακριβώς ότι θέλω :P . Αλλά κατά τα άλλα μια χαρά και αυτό.
  • Bowling: Αυτό μου αρέσει αφού μου αρέσει και στην πραγματικότητα, και ο χειρισμός είναι τέλειος και εδώ.
  • Golf: Δεν μου αρέσει το παιχνίδι.....
  • Baseball: Δεν μου αρέσει το παιχνίδι και δεν έχω καταφέρει να χτυπήσω την μπάλα πάνω από μία φορά που έκανα Home Run :P ....
Αυτά...

#18 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 08 December 2006 - 18:32

Εγώ από το Wii Sports έχω τις εξής εμπειρίες:

  • Tennis: Το αγαπημένο μου. Ο καλύτερος χειρισμός και το καλύτερο gameplay. Έχω λιώσει να παίζω...
  • Boxing: Και αυτό πολύ καλό. Ντάξει πιο πολύ μου αρέσει το tennis αλλά και αυτό δεν πάει πίσω. Λίγο ο χειρισμός δεν μου αρέσει γιατί δεν κάνει ακριβώς ότι θέλω :P . Αλλά κατά τα άλλα μια χαρά και αυτό.
  • Bowling: Αυτό μου αρέσει αφού μου αρέσει και στην πραγματικότητα, και ο χειρισμός είναι τέλειος και εδώ.
  • Golf: Δεν μου αρέσει το παιχνίδι.....
  • Baseball: Δεν μου αρέσει το παιχνίδι και δεν έχω καταφέρει να χτυπήσω την μπάλα πάνω από μία φορά που έκανα Home Run :P ....
Αυτά...


Συμφωνώ, εκτός από τα δύο τελευταία :whistling:

btw, μετά από λίγες ακόμα ώρες tennis και γω σχημάτισα μια καλύτερη γνώμη, αλλά πιστεύω πως δε λέει και πολύ αν δεν παίζεις με κάποιον φίλο/φίλη σου :kakashithumbup:
1

#19 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 08 December 2006 - 19:21

Καλά αυτό εννοείτε... Άμα παίζεις με φίλο σου όλα λένε πολύ περισσότερο. Τελικά το baseball μετά από λίγη προπόνηση τα καταφέρνω μια χαρά. Σήμερα νίκησα με 8-0 στον πρώτο μου αγώνα :D .

Wii friend code

Spoiler:


pm οποιος θέλει να προσθέσει (επιτέλους official nintendo thread)

[asxeto] sas aresei to kainourio mou signiature? [/asxeto]


Το κάθε Wii έχει συγκεκριμένο friend code?? Ή είναι από κάποιο game? Εγώ πάντως δεν βρήκα κάπου που να μου λέει το friend code μου. Το mac address μου βρήκα μόνο...

#20 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 08 December 2006 - 19:35

Το κάθε Wii έχει συγκεκριμένο friend code?? Ή είναι από κάποιο game? Εγώ πάντως δεν βρήκα κάπου που να μου λέει το friend code μου. Το mac address μου βρήκα μόνο...


Στο mesage board, πας εκεί που λέει create a message και κάνεις κλίκ στο Address book! εκεί στο πρώτο πρώτο φύλλο έχει το Wii ID σου!
είναι ένα και μοναδικό για κάθε Wii (για αποφυγή του χάους του DS)
Αν έχεις το μηχάνημα σου στην υπηρεσία και updated περιμένω pm σου να αλληλορετζιστραριστουμε ;)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#21 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 08 December 2006 - 20:57

Οκ, τον βρήκα. Πού να φανταστώ ότι ήταν εκεί... :P . My Wii Code: 6075 8242 2773 3111 .

#22 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 08 December 2006 - 21:03

Αυριο θα ποσταρο και γω τον δικο μου
Posted Image

#23 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 08 December 2006 - 23:10

3465 6104 6693 8599
Μόνο αυτό έχω να πω! Τα υπόλοιπα στο Connect24 8)

oR4yYRl.gif


#24 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 08 December 2006 - 23:20

@ anybody: θέλω εντυπώσεις για το Zelda, ώστε να αποφασίσω τι game θα πάρω...:?
1

#25 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 09 December 2006 - 02:17

ash kai trinkzzj2 i added you :P add me too και έχουμε ένα bleu sloating (slot+loading) bay να πάλλεται ηδωνικά :P βάλτε τα Mii σας την επιλογή Mingle να γελάσουμε!
έκανε κανένας αγορά απο VC?
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#26 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 09 December 2006 - 12:49

@ anybody: θέλω εντυπώσεις για το Zelda, ώστε να αποφασίσω τι game θα πάρω...:?

Άψογο το Zelda. Δεν το έχω προχωρήσει πάρα πολύ αλλά είναι πολύ καλό και έχει τέλεια γραφικά. Το soundtrack μου την σπάει μόνο που είναι το ίδιο με το Windwaker...

#27 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 09 December 2006 - 21:10

@ anybody: θέλω εντυπώσεις για το Zelda, ώστε να αποφασίσω τι game θα πάρω...:?

Από τα καλύτερα games της δεκαετίας. Αναλογικά και μόνο, σύμφωνα με εποχές etc, πιστεύω καλύτερο απο το Ocarina (αν και η αλήθεια είναι ότι και στα δύο έχω παίξει μόνο την αρχή). Ιδιαίτερα ρεαλιστικό παιχνίδι, το οποίο από ένα σημείο και μετά δεν θα θές να σταματήσεις να παίζεις (πάρτο σε εποχή διακοπών αλλιώς θα πατώσεις στις εξετάσεις :P)
Από άποψη γραφικών πρέπει να πω ότι δεν είναι απογοητευτικό, και τα CG είναι άψογα, ενώ ακόμα και χωρίς voice overs είναι όντως μαγευτικά.
Για χειρισμό ας μην μιλήσω, απλά απίστευτο, μαγικό. (Σε σημείο που χεραισε να ψαρεύεις). Ο χειρισμός του σπαθιού είναι απλά απίθανος... Ακόμα και ο λύκος κυνήτε ιδιαίτερα βολικά απο μέρος χρήστη... Και το άλογο επίσεις, ένα απο τα στοιχεία που προσθέτει ρεαλιστικότητα στο παιχνίδι.
Απο άποψη μουσικής θα διαφωνίσω εντελώς με το Γιώργο. Εγώ αρχικά όταν το έβαλα στο Wii και άκουσα τη μουσική της εισαγωγής στο Disk Channel ανατρύχιασα... Όσο για τη μουσική επένδιση, είναι όντως ταιριαστή με το κάθε μέρος (ιδικά προς το τέλος του προλόγου του παιχνιδιού σε κάνει να νιώθεις δέος). Απο άποψη ήχου εντάξη... Δεν έβαλαν Voice Overs και καθόλου παράξενο, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι το Zelda είναι παιχνίδι τέτοιου τύπου. Επιπλέον, πιστεύω ότι η έληψη voice overs το κάνει πιο διαχρονικό και διεθνή...

oR4yYRl.gif


#28 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 09 December 2006 - 21:28

θα συμφωνήσω με τον pokemaster (αλήθεια με έκανες add?)
Θα πώ οτι η έλλειψη voiceovers δίνει και την παραμμυθένια υφή στο παιχνίδι αφού εξάπτει την φαντασία μας και ντύνουμε μόνοι μας, με τις δικές μας φωνές τους χαρακτήρες!
Φαντάζεστε να βάζανε voice overs? ποιά φωνή θα τέριαζε στον Link? ποιά φωνη θα απέδειδε την μοναδικότητα της Ilia? Θα ήταν μεγάλο ρίσκο αφού ένα λάθος voice θα κατέστρεφε το παιχνίδι.
Σήμερα το απέκτησα κι εγω (επιτελους!) συνέχεια επι της οθώνης!!!!

(στο εισαγωγικό video απλά μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο! ΑΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#29 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 10 December 2006 - 07:39

Εμένα δεν μου αρέσει η μουσική που παίζει όταν είσαι μέσα σε σπίτια, η οποία είναι ακριβώς ίδια με του Windwaker και δεν την μπορώ άλλο...

#30 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 10 December 2006 - 13:19

Κοίτα, η μουσική των παιχνιδιών Zelda είναι παρόμια σε κάθε παιχνίδι...
Ίδια σε καμία περίπτωση, αλλά έχει ένα επικό στιλ. Πάντως η ενορχίστρωση του Twilight Princess είναι far better από αυτή του Windwaker, αν και η αλήθεια είναι ότι το TP τύνει προς πιο σοβαρό, και εννοώ πιο μελαγχωλικό κατά κάποιο τρόπο game, σε αντίθεση με το WW που είναι πιό χαρούμενο. Απο την άλλη η μουσική ταιριάζει και με τα χρώματα, αφού το Windwaker ήταν αναμφισβήτητα ένα παιχνίδι με πολλά ανοιχτά, χαρούμενα χρώματα, τη στιγμή που το Twilight Princess είναι πιό σκοτεινό, ή μάλλον πιο ρεαλιστικό θα έλεγα.
Πάντως λέω να κάνουμε ένα θέμα για το Twilight Princess μιας και υπάρχει ήδη κοινό. :P

PS: LeeoN σε έκανα add αλλά το WiFi μου έχει πρόβλημα και σπάνια καταφέρνω να συνδεθώ... Θα το κοιτάξω το πρόβλημα στην εποχή των διακοπών. :P

oR4yYRl.gif