Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

GBA Roms/ Γενικά Roms-Emulators


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 10 November 2006 - 18:43

Ασχολείστε καθόλου με roms? Εγώ τώρα τελευταία κατεβάζω κανα GBA rom να περνάει η ώρα. Επίσης Dreamcast emulator που να παίζει πολλά παιχνίδια και όχι 2-3 υπάρχει?

Πάρτε και ένα υπέροχο link για gba roms:ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ :clap:



Edit by by Dante80: Onegai, Νο hotlinking .

#2 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 10 November 2006 - 20:16

Εδώ και χρόνια συλλέκτης roms and emus.
o Chankast είναι ο πληρέστερος emu για Dreamcast που υπάρχει παίζει τα πάντα και η ταχυτητά του εξαρτάται απο τί μηχάνημα έχεις.

Μην ποστάρεις site για roms διότι είναι παράνομο... you'd better edit...
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#3 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 12 November 2006 - 16:43

Επειδή βαριέμαι να γράφω τώρα, αν σου πώ οτι τον PSX emulator τον τρέχω χαλαρά, θα μπορώ τον Dreamcast? Sorry admins για το link δν θα ξαναγίνει :kakashithumbup:

#4 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 14 November 2006 - 23:24

o Chankast είναι λίγο περίεργος. Οσο του δίνεις παίρνει. σε εναν p4 2.5Ghz με 1024mb ram και 128 mb καρτα γραφικών παίζει νομίζω άνετα. είναι συμβατος με τα shenmue 1,2 , Sonic adventure 1,2, Soul calibur, house of the dead 2 & DoA2.
Μήν τον συγκρίνεις με το psx emu γιατί το ένα εξομοιώνει ενα 32 bit μηχανημα και το αλλο ενα 128 bit :)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#5 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 15 November 2006 - 00:18

o Chankast είναι λίγο περίεργος. Οσο του δίνεις παίρνει. σε εναν p4 2.5Ghz με 1024mb ram και 128 mb καρτα γραφικών παίζει νομίζω άνετα. είναι συμβατος με τα shenmue 1,2 , Sonic adventure 1,2, Soul calibur, house of the dead 2 & DoA2.
Μήν τον συγκρίνεις με το psx emu γιατί το ένα εξομοιώνει ενα 32 bit μηχανημα και το αλλο ενα 128 bit :)


Οκ επεξεργαστής 3.2 Ghz, ram 512 όμως :calm: Έχω ελπίδες?

#6 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 10 December 2006 - 11:53

'Εχω M3 adapter στο DS Lite-chan μου και παίζω Ds Roms και ταινίες εκει. :D

LfNX0dh.png


#7 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 10 December 2006 - 13:14

'Εχω M3 adapter στο DS Lite-chan μου και παίζω Ds Roms και ταινίες εκει. :D

Αυτός ο Μ3 Player μεγάλος πειρασμός ρε παιδί μου... Έχω βρει μεταχειρισμένο να αγοράσω αλλά δεν πρόκειτε...
Δεν θα το πάθω όπως με το GBA, το να παίζεις πειρατικά παιχνίδια σε παρούσα γενειά δεν είναι και το καλύτερο πράγμα κατά τη γνώμη μου...
Τώρα για παλαιότερες γενειές, όχι μόνο δεν το κατακρίνω αλλά το επεφημώ...
Εφόσον θες να παίξεις παιχνίδια μιας γενειάς η οποία θεωρίτε πεθαμένη είναι απλά ο μόνος τρόπος. Πάντως του Wii μου και του DS μου δεν τους κάνω τίποτα... Αλλιώς παίζεις ένα αυθεντικό παιχνίδι και αλλιώς ένα πειρατικό
Τώρα από εκεί και πέρα, είναι απλά η άποψή μου :P

Πάντως με την πρώτη ευκαιρία που βρω Emulators στο Wii να παίζω παλιά παιχνίδια δεν θα χάσω την ευκαιρία :P

oR4yYRl.gif


#8 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 10 December 2006 - 14:02

Ε, ναι, δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλα ετσι σου δίνετε και η δυνατότητα να παίζεις και Ιαπωνικά παιχνίδια που δεν πρόκειτε να μεταφραστούν.
Οπως το Bleach DS που είναι το καλύτερο Beat 'em up που έχει το DS αυτήν τη στιγμη κατα την γνώμη μου, τουλάχιστον μεχρι να βγεί το 2 :P
Α, και κάτι άσχετο... Κανένας οπαδός του Phoenix Wright? XD
Αυτό το έχω σε αυθεντικό.

LfNX0dh.png


#9 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 11 December 2006 - 00:19

Πάντως με την πρώτη ευκαιρία που βρω Emulators στο Wii να παίζω παλιά παιχνίδια δεν θα χάσω την ευκαιρία

H vc δέν σου φτάνει? Α ρε αθάνατο τζάμπα! :P
εγώ έχω σετάκι supercard/superkey για το DS μου! και ΝΑΙ ΛΑΤΡΕΥΩ PHOENIX WRIGHT!!!!
για τα ιαπωνικά παιχνίδια τι να πω... δεν καταλαβαίνω χριστό ουτως η άλλως!
πολυ καλό όμως είναι και για τα homebrew apps που είναι πολύ χρήσημα :)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#10 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 11 December 2006 - 14:46

H vc δέν σου φτάνει? Α ρε αθάνατο τζάμπα! :P
εγώ έχω σετάκι supercard/superkey για το DS μου! και ΝΑΙ ΛΑΤΡΕΥΩ PHOENIX WRIGHT!!!!
για τα ιαπωνικά παιχνίδια τι να πω... δεν καταλαβαίνω χριστό ουτως η άλλως!
πολυ καλό όμως είναι και για τα homebrew apps που είναι πολύ χρήσημα :)


Από το εξωτερικό την πήρες? Στο Ελλάντα πουλάνε?

#11 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 11 December 2006 - 19:49

ΟΥΓΚ! ναι στο Ελλάντα πουλάνε! αλλά εγώ το παρείγγειλα απο το www.e-market.gr λογικά θα το έχει ακόμα... κοστίζει γύρω στα 100 € το σετάκι με την supercard CF και το superpass... και το πήρα με αντικαταβολή...
Handle with care ;)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#12 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 21 December 2006 - 22:08

ΟΥΓΚ! ναι στο Ελλάντα πουλάνε! αλλά εγώ το παρείγγειλα απο το www.e-market.gr λογικά θα το έχει ακόμα... κοστίζει γύρω στα 100 € το σετάκι με την supercard CF και το superpass... και το πήρα με αντικαταβολή...
Handle with care ;)

Δεν μ λές μόνο μέσο νετ ε? Δηλαδη σε μαγαζί δεν παίζει περίπτωση? (αν ξέρεις τίποτα για Σαλόνικα) Επίσης το e-market.gr είναι under construction... Κανα άλλο e-shop?

#13 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 25 December 2006 - 23:27

Ω τι μου'κανες τώρα :P
Μπορεί να το πάρω και εγώ... Ελπίζω να τα καταφέρω να μην το πάρω και αν δεν τα καταφέρω ελπίζω να τα καταφέρω να συγγρατιθώ να μην παίξω παιχνίδια DS εκεί αλλά μονο GBA :P

oR4yYRl.gif


#14 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 27 December 2006 - 19:11

Θέλει κανείς τον M3 Simply Adapter για το DS? Θα κάνουμε μαζική παραγγελία για το .aNiMe//GR... Όποιος θέλει ας ποστάρει εδώ ;) .