Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Φροντιστήριο Ιαπωνικών , στην Θεσσαλονίκη ?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 12 September 2023 - 17:48

Καλησπέρες, 

 

Είδα ένα θέμα πριν ανοίξω αυτό ,αλλά τα περισσότερα Link είναι νεκρά και ο τελευταίος που έγραψε ήταν το 2017.

 

Με ενδιαφέρει , να μάθω Ιαπωνικά .Ναι ,ξέρω ότι μπορώ να το δώ και μόνος αλλά προτιμώ το φροντιστήριο και να έχω έναν "δάσκαλο" πάνω από την κεφάλα μου ,όπως και το ότι να είναι το απόγευμα καθότι δουλεύω .

 

Ξέρετε κάποιο προσωπικά στην Θεσσαλονίκη που να αξίζει ; (Αν έχει και δόσεις ιδανικό βάση με το μήνα να πληρώνεις) .

 

Ευχαριστώ!


"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 September 2023 - 18:11

Εγώ απλά να γράψω ότι σε ευχαριστώ που μας θυμήθηκες.
Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι για Θεσσαλονίκη.
rsrGbGx.gif

#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 September 2023 - 17:47

Εγω θα πρότεινα για τα speak, βεβαια απο Ν3 και έπειτα πήγαινα. Εχουν πολυ καλες καθηγήτριες και σιγουρα θα σε προετοιμάσουν αν εχεις σα στοχο τα πτυχία jlpt, να γραφεις κτλπ. απλα οι τιμές κιη ολη πολιτικη του φροντιστηρίου δλδ, ακριβό το θυμάμαι.
Επισης λιγοστεύουν κιοι μαθητές στη συγκεκριμένη γλωσσα μετα τα πρωτα επίπεδα οποτε ανεβαινουν κιοι τιμές αναλογα.
フカフカ

#4 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 14 September 2023 - 08:14

Εγώ απλά να γράψω ότι σε ευχαριστώ που μας θυμήθηκες.
Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι για Θεσσαλονίκη.

 

μεγαλώσαμε αλλά δεν σας ξεχάσαμε :D Πλεόν άλλες υποχρεώσεις... χαχα! (Φυσικά χιούμορ κάνω πάνω από όλα) . 

 

Εγω θα πρότεινα για τα speak, βεβαια απο Ν3 και έπειτα πήγαινα. Εχουν πολυ καλες καθηγήτριες και σιγουρα θα σε προετοιμάσουν αν εχεις σα στοχο τα πτυχία jlpt, να γραφεις κτλπ. απλα οι τιμές κιη ολη πολιτικη του φροντιστηρίου δλδ, ακριβό το θυμάμαι.
Επισης λιγοστεύουν κιοι μαθητές στη συγκεκριμένη γλωσσα μετα τα πρωτα επίπεδα οποτε ανεβαινουν κιοι τιμές αναλογα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ναι, με ενδιαφέρει να το δώ "σοβαρά" γιατί πλεόν υπάρχει μια παραπάνω άνεση ,σε σχέση με πριν .Θα το κοιτάξω πάντως, για τα Speak ,γιατί ίσως και σαν φροντιστήριο να "δέχονται" πληρωμές με δόσεις κάθε μήνα.

Όσα πάντως έψαξα μέσω embassy κτλ. κανένα δεν έχει πλέον Ιαπωνικά. Μας "πέθαναν" ... 

 

 

μεγαλώσαμε αλλά δεν σας ξεχάσαμε :D Πλεόν άλλες υποχρεώσεις... χαχα! (Φυσικά χιούμορ κάνω πάνω από όλα) . 


"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#5 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 14 September 2023 - 15:43

Μόλις είχα απάντηση στην ερώτηση μου . 

5 ώρες την εβδομάδα, 36 εβδομάδες = 1300 ή 1100€...

 

results.png


Edited by Hellsing, 14 September 2023 - 15:46.

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#6 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 14 September 2023 - 19:46

και ο άξονας απάντησε...

 

axonas.png


"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"