Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNimE//GR official wallpaper Contest...


  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

Poll: Σας τα έχουμε πρήξει, ή ακομα... (65 member(s) have cast votes)

Σας τα έχουμε πρήξει, ή ακομα...

  1. Όχι ρε man, τι λες τώρα... (17 votes [48.57%] - View)

    Percentage of vote: 48.57%

  2. Νταξ μωρέ, την παλεύουμε ακόμα... (11 votes [31.43%] - View)

    Percentage of vote: 31.43%

  3. Ένα μαχαίρι να κόψω τις φλέβες μου plz... (7 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

Vote

#1 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 20 October 2006 - 11:54

Posted Image

Που λέτε παίδες και παιδούλες, είχαμε μια πολύ καλή σκέψη τις προάλλες, δηλαδη..:quiet:..εεε.. :shutup:

OK, το παραδεχόμαστε, είμαστε ανικανοι για να κάνουμε καλές σκέψεις. Αλλά ακούστε λίγο..

Δεν θα ήταν ωραίο με το που πατάει το υποψήφιο θύμα..εε...user εννοώ : το link www.anime.gr να βγαινει σε μια super duper wall που θα τον κάνει redirect στο forum portal μας?... :happy2:

Αιτουμαστε λοιπον απο ολες τις καλλιτεχνικές φλέβες του ντουνιά (sic), αν έχουν τον χρόνο και την διαθεση, να ξοδεψουν λίγο και απο τα δύο για να πετύχουμε την παραπάνω ομορφια.

Όπως πάντα, αυτό θα είναι το submissions thread, στο οποίο θα ποστάρετε τις δημιουργίες σας, μέχρι και την 15η του επόμενου μηνος...μετά θα ανοίξουμε τις κάλπες ώστε ο λαός να επιλέξει την wall που του αρέσει περισσότερο...η καλύτερη wall θα μπεί στο site με συνοπτικές διαδικασίες, ενώ και οι 2 επόμενες θα κερδίσουν μεγάλα δώρα...(ας πουμε, 2 DVD τίγκα στο hentai απο τον γράφοντα)... :pinch:


Περιορισμοί

Ι. Οι διαστάσεις των δημιουργιών σας θα πρέπει να είναι 4:3..μπορείτε να δουλέψετε σε οποιοδήποτε resolution κρατάει αυτον τον λόγο width/height. Η τελική wall που θα μπεί στο forum θα γίνει resized κάπου ανάμεσα στα 800x600 και 1024x768.
ΙΙ. Kαλό θα είναι (προαιρετικό όμως) να προσανατολιστείτε σε χρώματα που δεν φέρνουν τρελή αντίθεση με το παρόν default template (boyz)...ένα καναρινί ας πούμε template, δεν θα βοηθούσε στον παραπάνω σκοπο...
ΙΙΙ. Θα πρέπει τα walls να περιέχουν το όνομα του site (.aNiMe//GR) καθώς και το full όνομα του πολυχρονεμένου μας ADN (Anime Distribution Network)...
IV. Μόνος περιορισμος στην θεματολογία που θα βάλετε είναι η φαντασία σας...μην μείνετε (αν μπορείτε, εντελώς προαιρετικά) μόνο στην αγια τριάδα bleach-naruto-one piece...


Αυτά λοιπόν...αρπάχτε πενάκια, τέμπερες και ξυλομπογίες (ναι, as if...) και...βουρ στον πατσα.... :greece:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#2 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 20 October 2006 - 13:23

Α ρε φιλε dante θα μας τρελανεις εντελος... :crazy: :crazy:

δυστιχως ειμαι καλως μονο στο χαρτι...απο pc ουτε ιδεα για σχεδιο
........... :arrow: (: vectraperl)..............
:stupid:

ισως ποιο μετα να προσπαθησω....μεχρι τοτε θα σας ωλεπω και θα σας απολαμβανω :jerry:

παντωσ πολυ καλη η ιδεα σου....keep up the good work.... :thumbup:

                                                                       


#3 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 20 October 2006 - 13:28

Και βρε τσακαλάκο αν κοπέλες είναι νικήτριες τι θα κάνεις? Διαφθορέα? :dwarf:
Τις ρώτησες αν θέλουν να δουν τα πλοκάμια του καρχαρία??? :bleh:

btw 2-3 smilies πρώτη φορά τα βλέπω. nice. 8D
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 20 October 2006 - 13:55

Eεε....μάλλον παπούλη μου δεν ξέρεις καλά τις σημερινές κοπέλες (τουλ. κάποιες που έχω στο μυαλό μου)... :P



vectrapearl, np αγορίνα, βάλε ότι θες man...αν βάλω δικιά μου wall θα βγεί κάτι σαν και αυτό, οπότε χειρότερα δεν μπορείς να πας... :

Posted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 October 2006 - 13:56

Μέσα :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPppppppppppppppppppppppPPPPppppppppppp

¶ντε να ξεκάνει λίγο η κούτρα γιατί το έχουμε ξεχάσει το σπόρ :DDDDDDDDDDDDDDDDDDdddddddddddddddddddddddd:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
rsrGbGx.gif

#6 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 20 October 2006 - 14:05

Eεε....μάλλον παπούλη μου δεν ξέρεις καλά τις σημερινές κοπέλες (τουλ. κάποιες που έχω στο μυαλό μου)... :P



vectrapearl, np αγορίνα, βάλε ότι θες man...αν βάλω δικιά μου wall θα βγεί κάτι σαν και αυτό, οπότε χειρότερα δεν μπορείς να πας... :

Posted Image



pssssssssssss dantes paints rulezzzzzzzzz :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: ...... :P :P :P :P :P

                                                                       


#7 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 20 October 2006 - 14:09

Και βρε τσακαλάκο αν κοπέλες είναι νικήτριες τι θα κάνεις? Διαφθορέα? :dwarf:
Τις ρώτησες αν θέλουν να δουν τα πλοκάμια του καρχαρία??? :bleh:

btw 2-3 smilies πρώτη φορά τα βλέπω. nice. 8D

Hehe εγώ δεν έχω πρόβλημα με το έπαθλο :hehe: μονο οχι πλοκάμια lol
Ερώτηση τα wallys θα πρέπει να τα κάνουμε με τα χεράκια μας δηλ. να τα ζωγραφίσουμε εμείς (είτε αυτό σημαίνει digital art, vendor και έτσι, είτε traditional art και mixed) ; Αν ναι αυτό είναι φοβερή ιδέα 10 μπράβο σε αυτόν που το σκέφτηκε!!

Posted Image


#8 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 20 October 2006 - 14:12

Ότι θέλετε κάνετε παιδιά...είπαμε η φαντασία ο μόνος περιορισμός...

Αν και, λογικό ειναι να έχουν ένα προβάδισμα οι κλασσικές anime walls με scan usage... :happy2:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#9 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 20 October 2006 - 15:20

Διαφθορέα, αλλιοτριωμένε... Κακανουάκης και Τράγκας που σου χρειάζεται... :hehe:

btw όποιος κάνει κάτι καλαίσθητο και πρωτότυπο με anime σε στυλ pop-art, είτε σε πιο καλλιτεχνικό όπως αυτό που έδωσε ο dante, θα του γράψω με τα χεράκια μου τα hentai (με τα χεράκια μου θα πάρω τηλέφωνο και τον Εισαγγελάτο... :whistling: ). :bleh:

Της φυλακής τα σίδερα είναι για τους moe λεβέντες... :laughing:
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#10 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 20 October 2006 - 15:31

χεχεχε εχω ηδη ετοιμη μια
στο χερι
θα κανω και κανα δυο αλλες
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#11 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 20 October 2006 - 20:38

wallies eh?
might give it a try.. :P

EDITZ//my entry..δεν ειμαι καλη στα walls οποτε μην περιμενετε και πολλα.. :bleh: κανω λιτα και απλα walls :despair:
also,το μονο που μου ηρθε στο μυαλο που να ταιριαζει τα χρωματα του φορουμ,ηταν ενα underwater wallie..οποτε dozo..Sinking Kino 8D
Posted Image
θα το editarw 1-2 φορες μεχρι να τελειωσει το ολο θεμα..κυριως το text και τον φωτισμο..expect some updated versions.. :pinch:
might try doing another one in a different style.. :huh:

#12 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 22 October 2006 - 14:33

Οριστε και μια δικια μου προσπαθεια.

Posted Image
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#13 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 22 October 2006 - 15:04

YAY!!,,,our first two submissions...and they are awesome too... :love:

Μπράβο παιδιά, πολύ όμορφες δουλειές...sokollatos, αν μπορείς πρόσθεσε man και το όνομα του site μας (anime//GR).. ;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#14 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 22 October 2006 - 15:18

Οι δυο διορθωσεις στο wallpaper.

Posted Image
Posted Image
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#15 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 22 October 2006 - 18:02

Οι δυο διορθωσεις στο wallpaper.

Posted Image
Posted Image

Φίλε δεν ξέρω τι σκάτα φιλτρα και φωτισμους εβαλες σε ευτα τα 2 αλλα το σκότωσες το wallie :ninja:
:clap: To πρώτο μου αρέσει πολύ περισσότερο :clap:
Δεν βάζεις και σε αυτο το όνομα του site? :)
Posted Image