Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Καλοκαιρινό meeting ~discuss

Summer Καλοκαίρι #ποτάρες Χελλ ανιμε;

  • Please log in to reply
112 replies to this topic

Poll: Καφές ή κάτι άλλο (22 member(s) have cast votes)

Τι θέλετε;

  1. Καφές (8 votes [36.36%] - View)

    Percentage of vote: 36.36%

  2. Σουβλάκια στη πλατεία (2 votes [9.09%] - View)

    Percentage of vote: 9.09%

  3. Περίπτερο, Μπύρα, Παγκάκι, Repeat (4 votes [18.18%] - View)

    Percentage of vote: 18.18%

  4. Φαγάκι (4 votes [18.18%] - View)

    Percentage of vote: 18.18%

  5. Δεν με νοιάζει, ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ #ΜΠΕΣΤΦΡΕΝΤΖ (4 votes [18.18%] - View)

    Percentage of vote: 18.18%

Vote Guests cannot vote

#31 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 14 June 2018 - 21:33

Μιλάμε για επική μάσα; Δώσε σημείο στο χάρτη.

μιλαμε για πραγματικα επικη μασα , φαντασου με 18-19 € φαγαμε 2 ατομα μεχρι σκασμου και ειχε περισεψει και το μισο τραπεζι , κοιτα ειναι original πακιστανικο ειναι εκει που πηγαινουν οι πακιστανοι να φανε γιαυτο ειναι και σχετικα φτηνο , αλλα ειναι απο τα καλυτερα φαγητα που εφαγα ποτε

 

νομιζω αυτο εδω ειναι https://www.facebook.com/pages/Pak-Tikka/380233585468779



#32 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 14 June 2018 - 22:04

μιλαμε για πραγματικα επικη μασα , φαντασου με 18-19 € φαγαμε 2 ατομα μεχρι σκασμου και ειχε περισεψει και το μισο τραπεζι , κοιτα ειναι original πακιστανικο ειναι εκει που πηγαινουν οι πακιστανοι να φανε γιαυτο ειναι και σχετικα φτηνο , αλλα ειναι απο τα καλυτερα φαγητα που εφαγα ποτε

 

νομιζω αυτο εδω ειναι https://www.facebook.com/pages/Pak-Tikka/380233585468779

Να πω δεν έχω φάει ποτέ Πακιστανική κουζίνα δεν ξέρω Καν τι μενού έχει που βασίζετε, αλλά να πω κάτι πιστεύω πως αξίζει έστω και απο το φαγητό να δούμε κάτι και από την πλευρά των Πακιστανών.

 

Παρόλα αυτά I crave 4 burger.



#33 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2018 - 22:09

Pc_maga επειδή μάλλον δεν έχεις πάει εκεί που σε στέλνει ο Karapetsov μόνο πρωί/μεσημέρι/βαριά απόγευμα επισκέπτεσαι τον συγκεκριμένο δρόμο.

Έχω ακούσει γι αυτό πάντως, μια φορά πέρναγα και ήταν μέσα ο Μπουλάς και έτρωγε με την τύπα που ήταν στο Δέκα λεπτά κήρυγμα.

Επίσης, στο James Joyce όχι δεν έχει τόσο μεγάλα burger ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΩ για να σκάσεις στο φαΐ. Κέντρο δεν γίνεται όλοι τις έχουν μετρημένες τις μερίδες.


rsrGbGx.gif

#34 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 14 June 2018 - 22:11

Aν το πάμε για φάιι γιατί δεν πάμε σε κανα σουσάδικο? απογευματάκι ότι πρέπει είναι. 

Εγώ και το στομάχι μου με τα πακιστανικά και τα αραβικά δεν τα πηγαίναμε ποτέ καλά.  :wth:


Edited by GhostPrince, 14 June 2018 - 22:11.

フカフカ

#35 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2018 - 22:15

Καλά φέρτε εσείς λεφτά και βλέπουμε, στο τέλος το βλέπω περίπτερο, παγκάκι και μπύρα! 


rsrGbGx.gif

#36 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 14 June 2018 - 22:15

καλα βραδι κλεινει και το μαγαζι , η αληθεια ειναι πως βραδι πεζος εκει περα ειναι τοσο γκετο που νιωθεις λιγο καπως και το ακομα πιο γελοιο ειναι πως ενα στενο παρακατω εισαι στου ψυρη που γινετε τις πουτανας απο κοσμο



#37 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 14 June 2018 - 22:16

για σουσιδαδικο ειμαι μεσα παντως , μπορουμε να παμε και κανα dosirak που ειναι legit γενικα



#38 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 June 2018 - 22:20

Νομίζω είναι από τα πιο hardcore σημεία των Αθηνών και το λέω αυτό επειδή μέρα μεσημέρι είδα χρήστη να έχει λιποθυμήσει/κοιμάται πάνω σε φρεάτιο ενώ λίγο πιο κάτω να κάνουν χρήση ενώ ξεφορτώνουν Κινέζοι για τα μαγαζιά τους.

 

Συμφωνώ και γω με Dosirak.


rsrGbGx.gif

#39 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 14 June 2018 - 22:25

νταξ αυτο το βλεπεις σχεδον παντου στην αθηνα ειδικα σε καμια ομονοια



#40 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 14 June 2018 - 23:20

Να πω την αλήθεια δεν μου αρέσει το sushi αλλά θα τσάκιζα ένα ramen ή gyoza ή και ένα Manju, αλλά να πάμε Wagamama μάλλον θα φύγουμε ελαφρύτεροι από χαρτί και μέταλο, δεν ξέρω εάν γνωρίζετε κάπου αλλού να φάμε ramen.  Είδα ότι έχει Noodle Bar σύνταγμα αλλά δεν διάβασα καλή κριτική https://asiankitchen.gr/ramennoodle-bar/

 

Aπο ποικηλία στο site το Dosirak δεν βλέπω να έχει Manju ή Ramen (https://bestofrestaurants.gr/attiki/athina/sites/restaurants/dosirak/).

 

Εναλλακτική προτείνω το Κρέας στην πυρά - Δάφνη:

 

Youtube Video

 

Άνετα ανταγωνίζετε σε επικότητα με το Bucher's Burger, δλδ τρώς σουβάκι και Background nα παίζουν Manowar, Sabbaton και όλοι οι Θρύλοι του epic μεταλ (από όσο κατάλαβα από review). Δεν ξέρω όμως πόσο μακρια πέφτει, απο εμένα πόπου και να πάω όντως είμαι μακρια.

 

 

Για αστύφιλους προτείνω την πιτσαρία στην Ερμού κοντά Μοναστιράκι όπως πας προς Σύνταγμα δίνει decent κομμάτια πίτσας.


Edited by pc_magas, 14 June 2018 - 23:52.


#41 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 15 June 2018 - 00:04

Νομίζω ότι πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να πεινάει σε τέτοιο βαθμό προκαταβολικά ένα μήνα πριν.


O6rrvsU.jpg


#42 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 15 June 2018 - 00:07

Νομίζω ότι πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να πεινάει σε τέτοιο βαθμό προκαταβολικά ένα μήνα πριν.

Η επικές μάσες θέλουν σκληρή προετοιμασία για τισ αντίξοες συνθήκες που θα αντιμετοπίσουμε δεν θα αφήσουμε το τυλιχτό να φύγει απο τα χέρια μας και να πάει στο πάτωμα αλλά ηρωικά θα το φάμε.

 

Δλδ θέλω η συνάντηση μας να γραφεί στην ιστορία ως η επικότερη μάσα από τις μάσες, που συνέβη στην ιστορία των μασών, που οι επόμενες γενιές παιδοβούβαλων (σαν και εμένα) θα εξυμνούν και θα θυμούνται. Η συνάντη ση μας θα πρέπει να είναι το κοσμοιστορικότερο γεγονός που συνέβει το 2018. Αυτή ημέρα οφείλουμε να αποτυπωθεί σε όλα τα πέραντα του γαλαξία ως η ημέρα που δεν χώρεσα στο gundam.\

 

 

Ω! λαμπροι μασιστές σας καλώ αυτήν την ύστατη ώρα, στις 17/7 του σωτήριου έτους 2018, να γράψουμε την ιστορία μαζι, να μασίζουμε γεναία το κρέας καθώς κρατάμε το πιτόγυρο (η το chopstick) με τα στιβαρά μας μρατσα και το υψώνουμε σαν λάφυρο της μάσης, το σουβλάκι θα κλαίει θα οδύρετε θα λέει "Μην με φας" ενδεχωμένως να σου δώσει και εισητήρια για το Akihabara αλλά ΟΧΙ εμείς θα αντισταθούμε στον πειρασμό και θα το μασίσουμε και καθώς θα κατεβαίνει στο λεπτό έντερο και θα λαμβάνει τα αντίποινα της χολιστερίνης και λίπους εμείς σαν μασιστές δεν θα γυρίσουμε την πλάτη στο Κίνδυνο αλλά θα δεχτούμε γεναία την μοίρα που μας επιφυλάσει το πιτόγυρο.

 

Γι αυτό ανάψτε ta Gundam σας, κουβαλίστε τις Waifu σας, μεταμορφωθείτε  με την δύναμη του φεγγαριού, και ελάτε μαζί στην επική αυτή μάσα, γιατί εμείς η otaku μπορεί να μην έχουμε ζωή αλλά έχουμε λίπος.

ΛΙΠΟΣ ΔΙΑΛΕΓΩ ΕΣΕΝΑ

 

Απορώ και εγώ πόσο εύκολα μπορώ να γράψω παπα-αερολογίες


Edited by pc_magas, 15 June 2018 - 00:29.


#43 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 15 June 2018 - 00:10

pc_maga σε αγαπάμε και το ξέρεις  :kakaka:  πείνασα βραδιάτικα....

 

ράμεν και αντιστοιχα σουποειδή δεν νομίζω ότι έχει άλλου, και το ραμεν του wagamama γενικότερα δεν είναι κιοοτι πιο νόστημο (σε σχέση με άλλα που χω δοκιμάσει σ'άλλες χώρες έστω)

Καλύτερα σε κανά ντοσιράκ ή Οσακα(αν υπάρχει ακόμα) που υπάρχει και μια ποικιλία στο φαί. Και ειναι και κέντρο αυτα τα δυο, μην τρέχουμε κηφισίες τώρα!  :joyful:


フカフカ

#44 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 15 June 2018 - 00:25

Φίλε οφείλουμε να αφήσουμε την κληρονομιά μας και την παράδοση της αερολογίας που έχουμε σαν πατρίδα. Γιατί εμείς η Έλληνες ποτέ δεν ξεχνάμε αυτές, ακόμη δε εμείς οι otaku προς weabo καψονευράκιδες οφείλουμε δε να την διατηρούμε και να την εξελλίσσουμε.



#45 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 15 June 2018 - 00:30

Δεν είχα ιδέα ότι η τροφή κατεβαίνει στο λεπτό έντερο, αλλά υπό τις πιο περίεργες συνθήκες και από τους πιο περίεργους ανθρώπους μαθαίνεις τα πιο περίεργα πράγματα.


Edited by Kamui, 15 June 2018 - 00:43.

O6rrvsU.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Summer, Καλοκαίρι, #ποτάρες, Χελλ, ανιμε;