Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Doki Doki Literature Club


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 01 January 2018 - 21:23

Doki Doki Literature Club

ubCzTft.png


Είναι ένα dating sim που δεν είναι ακριβώς dating sim και συμβαίνουν διάφορα περίεργα πράγματα... στο μυαλό του παίκτη με psychological horror elements αλλά χωρίς να είναι horror.

Τέλος πάντων δεν ξέρω αν μπορώ να το περιγράψω χωρίς να ρίξω spoilers. Είναι free στο steam οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία να μην το παίξετε (εκτός αν είστε πολύ ευαίσθητοι όπως προειδοποιεί το παιχνίδι στην αρχή).


phmava.php

#2 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 01 January 2018 - 21:48

Καιρος ηταν να γινει θεμα στο φορουμ για το εν λογω πολυ ενδιαφερον παιχνιδι...

 

Ειναι βασικα απο τις περιπτωσεις που απλα δεν σε προειδοποιουν για το τι θα συμβει και το warning καθε φορα που ανοιγεις το παιχνιδι απλα το κρατας στο πισω μερος του εγκεφαλου σου. It's horror well done. Δεν εχει σχεδον καθολου jumpscares αλλα και μονο το setting και η μουσικη κλπ καταφερνουν να σε κανουν να νιωσεις -το λιγοτερο- αβολα  :riiight:

 

Αξιζει πραγματικα και προσεξτε να μην φατε σποιλερς (τα χαλανε ολα, πραγματικα). Go play it now! Shoosh! :chigau:

 

 

PS, αξιζει να το παιξετε μονο και μονο για τα memes που θα δειτε after game.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#3 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 January 2018 - 15:07

Αν θες να το παίξεις από την αρχή πρέπει να σβήσεις ένα αρχείο

#4 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 02 January 2018 - 17:13

Το One Punch Man των dating sims. Αν και ισχυρίζεται ότι αποδομεί το genre, στη πραγματικότητα πέφτει στους σκοπέλους του είδους για να γίνει αρεστό.

 

Spoiler: ending



#5 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 January 2018 - 17:35

Spoiler:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#6 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 02 January 2018 - 17:54

Εντελώς τυχαία μιλούσαμε με την παρέα μου τις προάλλες και αναφέρω την φράση "doki doki" οταν καταλήξαμε να μιλάμε για ανιμε κοπελες, και πεταγετε ένας καλός μου φίλος και με ρωταει αν γνωρίζω το ομώνυμο παιχνίδι. Του είπα δεν έχω ιδέα. Ξαφνικά το είδα να ξεπροβάλει και εδώ σε thread και χαμογέλασα.

Spoiler:

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#7 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 November 2018 - 23:56

Monika best girl.


8J90AKf.jpg

that's a dude!