Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ξαφνικα απενεργοποιηθηξαν τα windows(????)


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 December 2017 - 12:39

καλημερα σας και χρονια πολλα..

ξαφνικα προχτες το βαραδυ το pc μου εφγαλε κατω δεξια στην επιφανεια εργασια μους ενα υδατογραφημα που λεει "activate windows.go to settings to activate windows''.

το pc μου ετρεχε με windows 7 και με τη δωρεαν αναβαθμηση το εκανα windows 10 ..αυτο απο την πρωτη στιγμη που τα εδωσε η microsoft...

να πω εδω οτι τα 7 ηταν σπασμενα και ειχαν γινει activated με γνωστο activator ...ποτε δεν ειχα προβλημα ομως και με παλιοτερα pc μου.

oταν πηγα στα settings μου εβγαλε ενα μηνημα "error oxc004f034 και οτι δεν μπορουσαν να κανουν activate τα windows τωρα και να προσπαθουσα ποιο μετα ....

λογο του οτι φρικαρα ξανακατεβασα ενα activator εκανα ολα τα απαραιτητα και αφου εκανα restart to pc εδειxνε να ειναι ολα καλα και το υδατογραφημα εφυγε ..σημερα που ανοιξα το pc ξανα τα ιδια..πηγα στα settings και αυτη την φορα εβγαλε το παρακατω

https://ibb.co/c3oNn6

τι σκατα εχει γινει?παρακαλω βοηθεια.....


Edited by vectrapearl, 26 December 2017 - 12:41.

                                                                       


#2 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 December 2017 - 12:50

Και μενα μου το χε παρουσιάσει (W7 Ultimate -> W10 Pro) αλλά λύθηκε με KMSpico. Ανά 6 μήνες κάνει επανέλεγχο

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 December 2017 - 13:20

Σου έχει ενεργοποιηθεί σαν enterprise έκδοση. Στα 10 όταν έχεις την συγκεκριμένη έκδοση σου δίνει την επιλογή να έχεις δικό σου server για να ενεργοποιείς μαζικά υπολογιστές.

Αν θες μπορείς να τα αφήσεις έτσι, το μόνο που αλλάζει είναι ότι εμφανίζεται αυτό το μήνυμα και δεν μπορείς να αλλάξεις εύκολα το wallpaper στο desktop.

Αλλιώς απλά πρέπει να βρεις άλλο crack για την έκδοση που έχεις.
rsrGbGx.gif

#4 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 December 2017 - 14:17

Σου έχει ενεργοποιηθεί σαν enterprise έκδοση. Στα 10 όταν έχεις την συγκεκριμένη έκδοση σου δίνει την επιλογή να έχεις δικό σου server για να ενεργοποιείς μαζικά υπολογιστές.

Αν θες μπορείς να τα αφήσεις έτσι, το μόνο που αλλάζει είναι ότι εμφανίζεται αυτό το μήνυμα και δεν μπορείς να αλλάξεις εύκολα το wallpaper στο desktop.

Αλλιώς απλά πρέπει να βρεις άλλο crack για την έκδοση που έχεις.

το θεμα εινα οτι οτι και να κανω στο pc....πχ.να δω ταινια η βιντεο η οτι αλλο το υδατογραφημα βγαινει απο επανω και μου την σπαει...

kmspico περισσοτερες πληροφοριες?
το θεμα ιεναι και πως και γιατι εφαγε αυτην την φρικη ξαφνικα???? 

εδιτ.κατεβασα το kmspico ειδα ενα tutorial το εκανα εγκατασταση και χωρις κανενα αλλο action.μου ενεργοποιησε τα windows.δλδ στο tutorial μετα την εγκατασταση ανοιγε το προγραμα και εκανες και καποιες ρυθμισεις ..εμενα δεν γουσταρε μαλλον....

μετα την εγκατασταση μου εξαφανησε το υδατογραφημα και οταν πηγα στις ρυθμισεις να δω ηταν ενεργοποιημενα....
 


Edited by vectrapearl, 26 December 2017 - 14:30.

                                                                       


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 December 2017 - 15:18

Reboot έκανες; Αν ναι και είσαι οκ τότε όλα καλά.
rsrGbGx.gif

#6 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 11 August 2018 - 23:34

τελευταία φορά που κάνω αναβάθμιση έκδοση των Windows 10. Aπενεργοποιώ το Windows Update.

 

από την 1700 στην 1800 μου πήρε καθαρά 12 ωρες! Σα να σε αναγκάζουν να βάλεις με το στανιό δισκο SSD



#7 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 12 August 2018 - 10:55

σε παελατη μου ειχε παρει 2 μερες , και ηταν ο υπολογιστης της επειχειρησης και μιλαμε τωρα για workstasion με xeon και ssd επανω , τον εβγαλε εντελως εκτος δουλειας για 2 μερες , γενικα αυτο με τα update στα 10αρια ειναι ενα θεμα