Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#106 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 27 December 2017 - 20:30

Aizen - Sosuke (Black Kaiser)

 

bleach-682-aizen-free-by-aosenpai.png?w=

 

 

Πραγματικά, δεν υπάρχει λόγος να μην σε πάρουμε στο θάνατο μαζί μας, Pariston(Osama). Σπιρτούλης(Babba) λοιπόν. Αξίζει το δικό του λαμπερό κεφάλαιο και μια απόλυτη στιγμή δόξας και με το παραπάνω. 

 

Και τώρα αναρωτιέμαι, θα μπορέσουν να αντισταθούν οι δολοφόνοι στη προοπτική μιας ΤΕΛΕΙΑΣ νίκης; Να νικήσουν δίχως να νικήσει κανένας άλλος και μάλιστα χωρίς να χάσουν κανέναν; Θα τους έβγαζα το καπέλο αν το έκαναν αυτό.
Εσύ, τους εμπιστεύεσαι Pariston, ή μήπως θα έπρεπε να τους απειλήσεις; Αλλά είναι ηλίου φαεινότερο πάντως πως δεν σκοπεύεις να δώσεις ένα τόσο βαρετό τέλος στην όλη υπόθεση και κάτι έχεις στο μυαλό σου. Ήσουν απογοητευμένος με την κα Esmeralda(SSG) αν θυμάμαι καλά; 
 
 


#107 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 27 December 2017 - 23:06

Pariston Hill

 

rcvG75n.gif

 


Αλλά είναι ηλίου φαεινότερο πάντως πως δεν σκοπεύεις να δώσεις ένα τόσο βαρετό τέλος στην όλη υπόθεση και κάτι έχεις στο μυαλό σου.

 

Αλήθεια, έχω ή δεν έχω; Ένα είναι σίγουρο, πάντως. Εσύ (Aizen) και ο Σπιρτούλης είστε πολύ πιο βαρετοί από όσο θα έπρεπε να είστε για κάποιους που απλώς ξέρουν ότι δεν έχουν τρόπο να νικήσουν και σας είχα για πιο έξυπνους από αυτό.

 

Νόμιζα ότι είχατε καταλάβει τι σκόπευα να κάνω, αλλά ας είναι. Η μέρα μόλις έχει αρχίσει.



#108 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 28 December 2017 - 00:20

Aizen Sosuke (Black Kaiser)

 

3feb90e1327678e694d16aa209756e4a--bleach

 

Αγχωμένος, Pariston-san(Osama); Δεν είχες σκεφτεί αυτή την περίπτωση; Διαπραγματευόμαστε τη δική σου νίκη αν δεν κατάλαβες. Ακριβώς επειδή οι αθώοι έχουμε ηττηθεί είμαστε πιο επικίνδυνοι για εσένα τώρα. Τι έχουμε να χάσουμε; Τι θα γίνει αν περάσει η ιδέα και ψηφιστεί ο Spirtoulis(Babba) και από τις δύο πλευρές που δεν είναι και τόσο απίθανο; Γιατί οι δολοφόνοι να θέλουν να νικήσεις αν μπορούν να κάνουν και αλλιώς; Και πως αισθάνεσαι που δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό; Τροφή για σκέψη, Pariston-san(Osama).



#109 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 December 2017 - 02:06

Pariston Hill

 

tumblr_n94r3dy50K1qc6m7bo1_500.gif

 

Αγχωμένος; Με αυτούς τους δολοφόνους που έχουμε μπλέξει, οι οποίοι έπρεπε σχεδόν να κουβαληθούν από την ανικανότητα των αθώων για να φτάσουν εδώ και οι οποίοι ήταν τόσο άχρηστοι που άφησαν μια πιο άχρηστη από αυτούς σαν την Rei να τους ταπώσει επειδή αρνήθηκαν να αλλάξουν έστω και στο ελάχιστο την μέθοδο με την οποία σκότωναν; Θα ήμουν ήδη καραφλός αν ήμουν αγχωμένος, άρχοντα Aizen (Kaiser).

 

Λες ότι είστε πιο επικίνδυνοι επειδή έχετε ηττηθεί, το οποίο λεονταρισμός αντάξιος ενός τύπου που θα είναι δεμένος σε καρέκλα για τα υπόλοιπα 22936 χρόνια. Εγώ όμως δεν έδινα δεκάρα για το αν θα νικήσω από την αρχή, για αυτό ήμουν πιο επικίνδυνος. Τώρα; Τώρα είναι αργά για το παίξετε καμπόσοι. Έχω ήδη κερδίσει.

 

Είτε οι δολοφόνοι βγαίνουν και με ψηφίζουν, άρα νικάω σαν γελωτοποιός.

 

Είτε οι δολοφόνοι δεν με ψηφίζουν, ψηφίζουν τον Σπιρτούλη ή εσένα μιας και έχεις ήδη μια ψήφο ή οποιονδήποτε άλλο και νικάω επειδή είμαι ο Pariston.

 

Γιατί;

 

Γιατί όλο το παιχνίδι παραμορφώθηκε γύρω από την παρουσία μου και τον τρόπο με τον οποίο έπαιξα τον ρόλο μου. Μετέτρεψα ένα παιχνίδι το οποίο θα μπορούσε να είναι απίστευτα βαρετό σε κάτι πολυ πιο ενδιαφέρον και ακόμα και τώρα, την τελευταία μέρα, το παιχνίδι συνεχίζει να αφορά εμένα, καθώς η δυική επιλογή των αθώων έχει να κάνει με την δικιά μου μοίρα και με κανενός άλλου.

 

Το ότι σου δίνονται επιλογές, δεν σημαίνει ότι ελέγχεις την μοίρα σου, έκπτωτε άρχοντα του Hueco Mundo. Νόμιζα ότι εσύ ειδικά θα το ήξερες καλύτερα από τον καθένα αυτό.



#110 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 28 December 2017 - 11:37

ysI7Clh.jpg

 

Rei Ayanami

 

Δεν έχω τίποτε άλλο

 

Κύριε γελωτοποιέ (Osama bin Laden), θα απευθυνθώ σε εσάς αποκλειστικά και μόνο διότι οι δολοφόνοι έχουν πάψει πια να αποτελούν το οποιοδήποτε ενδιαφέρον για τον οποιονδήποτε.

 

Ακόμα και αν στην πραγματικότητα δεν είστε φύσει ο παλιάτσος, είστε θέσει Καραγκιόζης. Έχω σιχαθεί να πεθαίνω και να ξανάρχομαι στη ζωή και να σας βρίσκω πάλι μπροστά μου βουτηγμένο στα νερά της ανικανότητας, εγκλωβισμένο στην εγωπάθειά σας. Αυτό που με κάνει να χαμογελάω, σπάνιο για μένα ομολογώ, είναι η εμονή σας ξανά και ξανά να με χαρακτηρίζετε βασισμένος σε πομφόλυγες και φληναφήματα. Και ας έσωσα ένα αθώο παιδί από τα χέρια των δολοφόνων (είναι πραγματικά κρίμα που προτίμησε την άβυσσο από εμάς) και ας θυσιάστηκα για να αποκαλυφθούν οι δολοφόνοι και ας στήριζα κάθε μου λέξη στη λογική και στην ανάγκη μου για το κοινό συμφέρον.

 

Ας είναι. Μέχρι να κατηγορήσετε κάποιον δολοφόνο, θα σας πάρω μαζί μου στην κόλαση.

 

(Σπιρτούλη)Babba έλα να βουτηχτούμε στο LCL.


xbJ3b2w.jpeg


#111 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 28 December 2017 - 12:38

Kyoko Kirigiri (Angel.tze)

146ecd15d531ab0c703522450170.jpg

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να σταματήσουμε να κοροϊδευόμαστε.

Πάριστον (Οσάμα).

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#112 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 28 December 2017 - 21:14

                                                                 tumblr_nbwxb9mv7g1tkxerzo3_500.gif

 


Esmeralda(SSG)

 

 
Pariston(Osama), και μόνο που ήσουν φιλαράκι με τον Φρόλο μου φτάνει για να σε ψηφίσω. Μου μοιάζεις περισσότερο για υπερόπτη δολοφόνο παρά για γελωτοποιό. 


TMWsBT7.png        


#113 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 29 December 2017 - 00:09

MKBhG8s.jpg

 

Rei Ayanami

 

Δεν μπορείς να γεφυρώσεις το χάσμα ανάμεσα στη δική σου αλήθεια και την πραγματικότητα των άλλων

 

Η Εσμεράλδα ακόμα προσπαθεί να μας πείσει ότι είναι αθώα. Με κάτι τέτοια ξεγέλασε και τον βαριόμοιρο τον Κουασιμόδο. Έχω να γελάσω τόσο από τότε που ο Shinji μου είπε ότι ο πατέρας του τον αγαπάει.

 

Ψήφος ίδια


xbJ3b2w.jpeg


#114 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 29 December 2017 - 20:52

Wolfgang Grimmer

 

50b165d73321a64268834628a0cc06a0.jpg

 

Mάλιστα.

 

Αυτο δεν επρεπε να γινει.

 

Ο γιατρος δεν ειχε  απολύτως κανένα λόγο να πει οτι ειναι γιατρός. Στο σημείο εκείνο, που ο Reg δεν απειλούταν, το μονο που εκανε ηταν να λεει στους αθώους "ειμαι δολοφονος" και στους δολοφονους "είμαι ο γιατρος" - αφου ήταν οι μονοι που θα μπορουσαν να ξερουν οτι πηγαν για τον Reg τη νυχτα, ειναι οι δολοφονοι.

 

Σε καθε περιπτωση, ίσως βγηκε κατι καλο:

 

Ξέρουμε οτι η Esmeralda(SSG) είναι η μία δολοφόνος, γιατι αλλιώς δε θα πήγαινε στην παράταση χτες - οι δολοφόνοι θα μπορούσαν να φανε το γιατρό τη νυχτα.

Ξέρουμε οτι η Kyoko Kirigiri (Angel.tze) ειναι ο δεύτερος δολοφόνος γιατί βιάστηκε πολυ να παει στην ομάδα του "παμε να σκοτώσουμε τον παλιάτσο Pariston(osama)" μαζί με την Εσμεραλντα.

Ξερουμε οτι ο Αιζεν (ΒΚ) ηταν ο πρωτος που εγραψε αυτό:

 

 

Κοίταχτε να δείτε, κύριε Grimmer(LL) είχατε δίκιο. Πράγματι μπορεί να έλυσα την υπόθεση.

1)Σπιρτούλης(Babba)
2)Kirigiri(Angel.tze)
3)Esmeralda(SSG)
Γιατρός: Rei(mono)
Παλιάτσος: Pariston(Osama)

 

 

Αρα συμφωνω 100% με το παραπάνω. Αν λοιπον θέλετε να ξεκινησουμε με Σπιρτούλη(Babba) και εγώ μέσα είμαι.


stasou%2520mygdala.jpg


#115 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 29 December 2017 - 20:55

SmurfEnd.jpg

 

Τελευταία λεπτά κι είναι όλοι από πάνω μήπως σκάσει κάτι; Εύγε παιδιά.

Esmeralda

 

Να δουμε που θα κατσει η μπίλια.

Παλιάτσε σε πούλησαν όπως βλέπεις.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#116 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 29 December 2017 - 20:58

Esmeralda-esmeralda-24685469-500-230.gif

Esmeralda(SSG)

 

Rei, τόσα ξέρεις τόσα λες. Είναι προφανές ότι ο Genzo αγαπάει πολύ το γιο του. Απλά είναι λίγο tsundere και δεν το παραδέχεται. Ο φίλος μου ο Κουάσι δεν ξέρω που κολλάει και προσπαθείς να τον χρησιμοποιήσεις εναντίον μου. Ίσως έχεις πρόβλημα με όσους έχουν γύρω τους ανθρώπους που τους νοιάζονται. Με την ευκαιρία να και μια πρόσφατη φωτογραφία που μου έστειλε ο φίλος μου ο Κλοπίν από την περιοδεία του στην Ιαπωνία.

Spoiler:

 
Με την ευκαιρία αλλάζω και την ψήφο μου: (Σπιρτούλη)Babba.


TMWsBT7.png        


#117 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 29 December 2017 - 20:59

Kyoko Kirigiri (Angel.tze)

146ecd15d531ab0c703522450170.jpg

Σπιρτουλη (Babba), θα σε αφησω να έχεις δικο σου κεφάλαιο.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#118 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 29 December 2017 - 20:59

Σπιρτούλης


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#119 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 29 December 2017 - 21:00

Pariston Hill

 

tumblr_n94r3dy50K1qc6m7bo1_500.gif

 

Oh well, ήθελα να το φέρω σε ισοβαθμία ώστε να πέσει κέρμα για το αν θα νικήσω ή θα νικήσω.

 

Δεν βαριέσε, ψήφος στον Σπιρτούλη (Babba).

 

 

 



#120 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 29 December 2017 - 21:01

Η μέρα τελείωσε.





Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Αθώοι, Δολοφόνοι, Ο Guns είναι Filthy Casual, Θέλω να παώ να δω το StarWars, αλλά κάθομαι και γράφω Παλέρμ, ο περιορισμός λέξεων στα tags, τον παίρνει