Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Web search add bar removal


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 16 September 2017 - 16:04

Κατά κάποιον περίεργο τρόπο εγκαταστάθηκε στον windows edge web search bar και δεν εχω ιδέα από που προήλθε αφού δεν έχω κατεβάσει κάτι, πέραν σειρές τόρεντ. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το απεγκαταστήσω; Στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν βρήκα κάτι, βρίσκεται μόνο στον Edge.



#2 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 16 September 2017 - 16:14

Αν θυμαμαι καλα μπορεις να βγάλεις το search bar απο τα plugins, αφου ειναι μονο μπαρα δεν υπαρχει θεμα απο ιους, αλλα καλού κακού κατέβασε malware antibytes και τρεξε ενα scan, Μπορεις σε παρακαλω επίσης να στείλεις αν ειναι τα προγραμματα που έχεις να δω μηπως θελει κατι απο αυτά unistall; συνηθως δεν έχουν το ονομα που περιμενεις να εχουν.



#3 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 16 September 2017 - 16:55

Αν θυμαμαι καλα μπορεις να βγάλεις το search bar απο τα plugins, αφου ειναι μονο μπαρα δεν υπαρχει θεμα απο ιους, αλλα καλού κακού κατέβασε malware antibytes και τρεξε ενα scan, Μπορεις σε παρακαλω επίσης να στείλεις αν ειναι τα προγραμματα που έχεις να δω μηπως θελει κατι απο αυτά unistall; συνηθως δεν έχουν το ονομα που περιμενεις να εχουν.

 

 

No plug ins option on Windows edge. Δοκίμασα malware antibytes και δεν βρήκε κάτι. Σου στέλνω αλλά, το λάπτοπ είναι ολοκαίνουριο και δεν εχω εγκαταστήσει πολλά προγράμματα.



#4 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 16 September 2017 - 17:51

δοκιμασε και το adwcleaner



#5 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 16 September 2017 - 18:16

δοκιμασε και το adwcleaner

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλα τίποτα. Βγάζω την μπάρα κάνοντας inspect element αλλά απομακρύνεται μόνο από το τρέχων παράθυρο και επιστρέφει μόλις κλείσω και ανοίξω πάλι τον Edge.

EDIT: Η μπάρα τελικά είναι του μπινγκ και πλέον δεν με αφήνει να κανω αναζήτηση από άλλη μηχανή.


Edited by Mr. Brightside, 16 September 2017 - 18:56.


#6 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 16 September 2017 - 20:01

τον εχεις και στους αλλους browsers?



#7 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 September 2017 - 23:08

Δες στα εγκατεστημένα προγράμματα και αν εγκαταστάθηκε κανένα με πρόσφατη ημερομηνία, πχ Trovi

 

Και εγω είχα πρόβλημα με Firefox oταν εγκαταστάθηκε με το έτσι θέλω το Lavasoft Web Cleaner.

Οποτε πατούσα "νέα σελίδα'', συνδεόταν στο Yahoo. Aκόμα και όταν το απεγκατέστησα τελείως, πάλι τα ίδια μου έβγαζε. Επρεπε να κάνω reset στο Firefox



#8 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 17 September 2017 - 01:17

Δες στα εγκατεστημένα προγράμματα και αν εγκαταστάθηκε κανένα με πρόσφατη ημερομηνία, πχ Trovi

 

Και εγω είχα πρόβλημα με Firefox oταν εγκαταστάθηκε με το έτσι θέλω το Lavasoft Web Cleaner.

Οποτε πατούσα "νέα σελίδα'', συνδεόταν στο Yahoo. Aκόμα και όταν το απεγκατέστησα τελείως, πάλι τα ίδια μου έβγαζε. Επρεπε να κάνω reset στο Firefox

 

μου εστειλε εικονες petran δεν εχει απολυτως τιποτα που θα μπορουσε να του προκαλεσει κακο... εκτος ισως απο ενα παιχνιδι με καραμελες που μου φαινεται περιεργο, μαλλον, οπως ειπα και σε εκεινον ειναι να πειραξει καποια ρυθμισει στον edge για να φυγει, αφου μαλιστα δεν βρηκε ιο



#9 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 September 2017 - 09:25

Να δει και στο Hijackthis μπας και φορτώθηκε τίποτα στο Edge

#10 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 17 September 2017 - 12:43

Δες στα εγκατεστημένα προγράμματα και αν εγκαταστάθηκε κανένα με πρόσφατη ημερομηνία, πχ Trovi

 

Και εγω είχα πρόβλημα με Firefox oταν εγκαταστάθηκε με το έτσι θέλω το Lavasoft Web Cleaner.

Οποτε πατούσα "νέα σελίδα'', συνδεόταν στο Yahoo. Aκόμα και όταν το απεγκατέστησα τελείως, πάλι τα ίδια μου έβγαζε. Επρεπε να κάνω reset στο Firefox

Όσα ήταν πρόσφατης ημερομηνίας ήταν αναβαθμίσεις από Microsoft. Σκέφτηκα να κάνω reset αλλά στον edge είναι ζόρι. Εν τέλει, όσο απότομα εμφανίστηκε η μπάρα, εξίσου απότομα εξαφανίστηκε σήμερα το πρωί που άνοιξα το λαπτοπ.

 

μου εστειλε εικονες petran δεν εχει απολυτως τιποτα που θα μπορουσε να του προκαλεσει κακο... εκτος ισως απο ενα παιχνιδι με καραμελες που μου φαινεται περιεργο, μαλλον, οπως ειπα και σε εκεινον ειναι να πειραξει καποια ρυθμισει στον edge για να φυγει, αφου μαλιστα δεν βρηκε ιο

 

Ρε συ αυτό ήταν προ εγκατεστημένο χαχα πεθανα

 

Να δει και στο Hijackthis μπας και φορτώθηκε τίποτα στο Edge

 

Θα το έχω στα υπόψιν μου σε περίπτωση που κάνει καμιά επανεμφάνιση. Όπως και να έχει ευχαριστώ για την βοήθεια guys

 

みんなさんどおもありがとうございます!



#11 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 17 September 2017 - 15:20

Ρε συ αυτό ήταν προ εγκατεστημένο χαχα πεθανα

 

Και στο κινεζικο κινητό μου προεγκατεστημένος ήταν ο ιος που κάθε φορά που άνοιγα τον browser μου πεταγώταν ενα ξεμπαρκο ταμπ με ενα ξεμπαρκο site wannabe google, βεβαιως εδω μιλαμε για microsoft οχι για την ψευτοεταιρια κινεζικων κινητων leagoo...