Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προβλημα με office


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 05 September 2017 - 21:02

παιδες γρήγορη ερώτηση, για κάποιο λογο ξαφνικα μολις γυρισα απο διακοπές και μου ζήτησε να ξανακανω verify τα office, δεν μπορώ να τα κάνω verify και μου πετάει ένα γενικό μύνημα λάθους (χωρίς ID), τα windows ειναι γνήσια, τα office είναι γνήσια κι εγώ δεν μπορώ να κάνω edit κανένα έγγραφο μέχρι να κάνω ξανά vallidate. Καμιά βοήθεια;



#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 05 September 2017 - 22:28

Δοκίμασε να το ξαναεγκαταστήσεις, ακόμα κιαν δεν ήταν "σπασμένα" , μπορεί να μπάγκαρε το licence. Αν κιακούγεται παράξενο κάπως αυτό...Ίσως να υπήρχε ημερομηνία λήξης και να θέλει ανανέωση.  :hmmm:


フカフカ

#3 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 05 September 2017 - 23:21

Δοκίμασε να το ξαναεγκαταστήσεις, ακόμα κιαν δεν ήταν "σπασμένα" , μπορεί να μπάγκαρε το licence. Αν κιακούγεται παράξενο κάπως αυτό...Ίσως να υπήρχε ημερομηνία λήξης και να θέλει ανανέωση.  :hmmm:

 

ηταν απο φοιτιτικο πακέτακι της microsoft ρε εσυ, το πηρα μαζι με τα windows 10, δεν νομίζω να λήγουν αλλα θα το δω, δεν εχω το zip απο το οποιο τα εγκατεστησα... δεν ξερω... αν ελειγε το license λογικα θα το ελεγε, εδω εχει buggαρει ολο το συστημα, του λες να εγκατασταθουν οι εφαρμογες και η error μου βγαζει οτι δεν εγινε, η απλα μου εξαφανιζεται το κουτι του διαλογου...



#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 05 September 2017 - 23:27

Όχι αν ήταν απο φοιτητικό πακέτο κατά πάσα πιθανότητα λήγει, γιατί κιεγώ είχα το student pack της autodesk που έλειξε πρόσφατα κι'αναγκάστηκα να βάλω κρακαρισμένο γιατί προφανώς τα φοιτητικά δεν ανανεώνονται μετά από μια χ ημερομηνία.  Its like short term license...αυθεντικό μεν ....αλλά.

 

Αλλα μπορεί και να μην φταίει αυτό, να είναι κάποιο bug...dunno...


フカフカ

#5 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 06 September 2017 - 00:58

Ανοιξε word online προσωρινα να κανει τη δουλεια σου αμα βιαζεσαι και μετά βλεπεις.


stasou%2520mygdala.jpg


#6 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 06 September 2017 - 01:01

Ανοιξε word online προσωρινα να κανει τη δουλεια σου αμα βιαζεσαι και μετά βλεπεις.

μακάρι να το ήθελα για το word XD (το οποίο όλως περιέργος δουλεύει μια χαρά), ωστόσο για κάποιο λόγο στο access και το excel που χρησιμοποιώ δεν με αφήνει να κάνω καθόλου edit τα κείμενα ακόμα κι αν έχω πατήσει να μπει σε edit mode απο read mode

#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 September 2017 - 12:56

Tα Excel αρχεία μπορείς να τα ανοίξεις με Libre Office ή Open Office. Τα access θες αποκλειστικά το software της MS.

Μπορείς να βρεις κλειδιά Online με κανα 20αρικο αλλιώς "ψώνισε" από τα γνωστά μέρη.


rsrGbGx.gif

#8 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 06 September 2017 - 14:41

πριν λιγο το απεγκατεστησα και ψωνησα απο τα γνωστα μερη... λειτουργει τελεια αν και τωρα εχω unofficial office αντι για official, ελπιζω να μην μου τα καταστρεψει καποιο update...

#9 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 September 2017 - 15:14

Αν αφήσεις ανοιχτά τα updates αργά ή γρήγορα θα σου κλειδώσει. Κλείσε τα auto updates για το office και μάλλον θα είσαι εντάξει.


rsrGbGx.gif

#10 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 06 September 2017 - 21:30

ok, καλα που μου το ειπες γιατι θα τα αφηνα ανοιχτα. εκλεισα και τα updates και ο θεος μαζι μας, thanks for your tiiiime :3

Edited by Scarlet D., 06 September 2017 - 21:31.