Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

WHAT IS YOUR PROFESSION?


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 12 July 2017 - 10:36

Eγω για μαγειρας το πηγα αλλα τι να το κανεις. Καφεδες εχω καταληξει να φτιαχνω. Δε βαριεσε.


Edited by mirana_neko, 12 July 2017 - 10:36.


#17 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 12 July 2017 - 19:11

Eγω για μαγειρας το πηγα αλλα τι να το κανεις. Καφεδες εχω καταληξει να φτιαχνω. Δε βαριεσε.

 

αποκαλεσε τον εαυτο σου "Barista" και ολοι οι γκομενοι θα κανουν ουρα για να πιουν τον καφε σου :3


Edited by Scarlet D., 12 July 2017 - 19:12.


#18 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 05 August 2017 - 10:08

My profession is snooping out other people's profession. Hobbies and networks cannot hide their true nature from me. I see everything. I am cute and harmless, until i decide to pounce in for the kill... But shhh, keep it secret!


Edited by Aki, 05 August 2017 - 10:35.


#19 sailock

sailock

    One pound of flesh ...

  • Members
  • 48 posts

Posted 01 September 2017 - 13:22

Υπάλληλος γραφείου σε πολυεθνική ( έχω πιασάρικο τίτλο που για αυτούς που ξέρουν σημαίνει κλητήρας ). Σπούδασα ηλεκτρολόγος μηχανικός και έχω δυο master στα οικονομικά και την επικοινωνία . Αμείβομαι με 680€ μεικτά , Ελλάς το μεγαλείο σου .

#20 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 September 2017 - 14:24

Εκπαιδευτικος Κοινωνιολογίας,Αναπληρωτής, Special Education.

Θυμάμαι έφηβος ήθελα Βιντεογκειμς. Η Ά Δέσμη με πήδηκε κυριολεκτικά.
Γ έπρεπε να διαλέξω. Τελικά κατέληξα Αγγλία (Κοινωνιολογία/Φιλοσοφία)ενώ είχα περάσει και 2 χρόνια από το Λυσέ για Καλών Τεχνών μέσω Γαλλίας.Λίγο από όλα δηλαδή.


Υπάλληλος γραφείου σε πολυεθνική ( έχω πιασάρικο τίτλο που για αυτούς που ξέρουν σημαίνει κλητήρας ). Σπούδασα ηλεκτρολόγος μηχανικός και έχω δυο master στα οικονομικά και την επικοινωνία . Αμείβομαι με 680€ μεικτά , Ελλάς το μεγαλείο σου .



Η Ελλάδα έχει γεμίσει προϊστάμενους επιχειρήσεων,πολλά θες

#21 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 02 September 2017 - 10:58

Software Engineer στον enikos.gr (1grand). Παλιά εργαζόμουν στον τομέα homerland security (sucks) Κύπρο, στο μέλλον προσδοκώ να δουλεύω στον τομέα antihomeland security.

 

Δεν ξέρω αλλα το να είσαι προγραμματιστής στην σήμερον εποχή είσαι στο peak του μισθωτού, πλέον η παγκόσμια αγορά θέλει περισσότερους developers και έχει λιγότερους (Δεν λες να ναι καλα και η startupmania που μας βαρά τα τελευταία χρόνια).


Edited by pc_magas, 02 September 2017 - 21:52.