Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ανίερες συμμαχίες στό Anime//gr, Volume I

ανιερες συμμαχιες

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 23 June 2017 - 01:26

Μετά απο λαϊκη απαίτηση και αφού εγώ δεν ήθελα καθόλου αλλά εσείς με αναγκάσατε, ήρθε το παιχνίδι που θα σας αλλάξει την ζωή. Αρκετά με τα άκυρα όμως, ήρθε η ώρα να εξηγήσω τους κανόνες.

 

Σκοπός του παιχνιδιού είναι

1)να μπορέσετε να καθαρίσετε πρώτος τα άτομα στην λίστα που θα σας δωθεί απο τον Gm και

2)να επιζήσετε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, το οποίο θα διαρκεί 5-6 γύρους ανάλογα με το progress.

 

Η όλη διαδικασία: 

 

Στο παιχνίδι δεν απαγορεύεται σχεδόν τίποτα όσο πρόκειται για πισόπλατα μαχαιρώματα και προδοσίες. Όλοι είστε αίρμεα της τύχης σας, Μερικοί λένε ότι ο Nobutaka Oda είδε αυτό το παιχνίδι και είπε χαρακτηριστηκα: "Καλα ε, δεν έχω δει χειρότερο!"

Στο θέμα μας όμως.

Ο κάθε παίκτης θα διαλέξει έναν χαρακτήρα τον οποίο θέλει να υποδίεται, ωστόσο για καλό δικό σας θα πρέπει να συννενοείστε εν πλειστο με PMs η με οτιδήποτε άλλο μέσο έχετε (ναι, ακόμα και με ταχυδρομικά περιστέρια) ετσι ώστε να σχεδιάζετε τις κινήσεις σας. 

Κάθε γύρος θα διαρκεί 1 ή 2 ημέρες ανάλογα με τις ορέξεις μου, Σε κάθε τέλος της ημέρας θα πεθαίνει το άτομο με τις περισσότερες ψήφους, αν προκείψει ισοπαλία στους ψήφους τότε η ημέρα επαναλαμβάνεται. 

Το όνομα του ατόμου που ψηφήζετε θα πρέπει να είναι με κόκκινο χρώμα. οποιοδήποτε άλλο χρώμα απλά δεν θα μετράει, τα υπόλοιπα όπως μπλέ κτλ. που είχατε στο παλέρμο μπορείτε να τα χρησιμοποείται εντελώς προαιρετικά.

 

Ας αρχίσει η προδοσία

 

Συμμετοχές:

 

 

1) MariaD

2) LethalMike

3)

4)

5)

6)

7)

8 )

9)

10)

 

Youtube Video


Edited by Scarlet D., 27 July 2017 - 19:41.


#2 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 22 July 2017 - 22:59

Bump λογω του approve, δηλώστε συμμετοχή!



#3 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 26 July 2017 - 14:43

ΕΓΩ!



#4 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 26 July 2017 - 15:24

χωσε με


ezgif.com-resize.gif


#5 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 27 July 2017 - 19:40

2/10 ελατε παιδια το εχουμε μην τεμπελιαζεται (επισης πειτε χαρακτηρα γιατι οπως ειπα εχει roleplay μεσα)