Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Monogatari Series: Οδηγός εξορκισμού χαρεμιών

SHAFT Akiyuki Shinbou Monogatari Series Guide

  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#16 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 17 June 2017 - 00:05

Σιγά την σκηνή ρε Πετράν...
Άμα ήταν να πάθουμε σοκ από αυτό μόνο.

#17 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 17 June 2017 - 00:38

Πάντα ήθελα να τα δοκιμάσω, έστω και από περιέργεια. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω τόοοοοοοσο ψηλά το Κατάναγκατάρι που φοβόμουν μην απογοητευτώ.

 

Με.

 

Έπεισες.

 

Κουφάλα.

 

Το θέμα ειναι το "πότε" τώρα. Είδωμεν.

 

Ευχαριστούμε για τη δουλειά που έριξες.


stasou%2520mygdala.jpg


#18 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 17 June 2017 - 00:39

τελικα δεν έχω καταλάβει τι παίζει... στους μισούς αρέσει, στους άλλους μισούς όχι;



#19 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 17 June 2017 - 00:58

Είναι Harem με υπερφυσικά τεράστιους διαλόγους. Μπαμ μπαμ 2 ατοπήματα μαζεμένα :P :P



#20 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 17 June 2017 - 01:12

Είναι Harem με υπερφυσικά τεράστιους διαλόγους. Μπαμ μπαμ 2 ατοπήματα μαζεμένα :P :P

 

καλα τα λες... αλλα σαν τον  Issei δεν εχει



#21 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 June 2017 - 07:51

τελικα δεν έχω καταλάβει τι παίζει... στους μισούς αρέσει, στους άλλους μισούς όχι;

 

Όποιος αναρωτιέται, προτείνω να δει το Bakemonogatari. Με 15 επεισόδια, δεν το λες και μαραθώνιο. Από το αν σου αρέσει αυτό θα κριθεί η σχέση σου με το έργο.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#22 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 17 June 2017 - 10:35

τελικα δεν έχω καταλάβει τι παίζει... στους μισούς αρέσει, στους άλλους μισούς όχι;

 

Δεν έχουν όλες οι σεζόν την ίδια ποιότητα. Υπάρχουν πολύ καλά σημεία εεε και λιγότερο καλά. Για μένα πχ το Nisemonogatari ήταν σχεδόν unwatchable σε σχέση με το πόσο ευχάριστα είχα περάσει στο Bakemonogatari.



#23 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 August 2017 - 18:50

Έχω δει μόνο την πρώτη σειρά, καλή ήταν, μου άρεσε το animation αλλά ειλικρινά I didn't get what's the fuzz was about που λένε και στο χωριό.  :dazed:

 

ΟΜΩΣ ...  :chigau:

 

είδα το παρακάτω απόσπασμα από την τελευταία σεζόν, με ψήνει μόνο και μόνο για το eye candy (και δεν μιλάω για τα boobs! :yawn2: )

 

Youtube Video

 

Το πρόβλημα είναι ότι τα purist γονίδια μου ξυπνάνε και λένε ότι πρέπει να δω όλα τα προηγούμενα πριν από αυτό, οπότε μάλλον θα μου πάρει καιρό να φτάσω εδώ!  :dazed:


Edited by Hazuki, 13 August 2017 - 18:54.

rsrGbGx.gif

#24 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 14 August 2017 - 18:49

Το πρόβλημα είναι ότι τα purist γονίδια μου ξυπνάνε και λένε ότι πρέπει να δω όλα τα προηγούμενα πριν από αυτό, οπότε μάλλον θα μου πάρει καιρό να φτάσω εδώ! 

 

Σου έχω καλά νέα αγαπητέ αιρετικέ. Το παραπάνω απόσπασμα προέρχεται από το τρίτο μέρος της τριλογίας του Kizumonogatari, το οποίο αποτελεί τον πρόλογο της ιστορίας. Δηλαδή την πρώτη πρώτη περιπέτεια του πρωταγωνιστή χρονολογικά. Οπότε όχι μόνο δεν χρειάζεται να δεις τα προηγούμενα κομμάτια της σειράς, αλλά θα σου δώσει και επιπλέον γνώσεις αν αποφασίσεις μετά από αυτό να την συνεχίσεις.

 

Είδα τα Owarimonogatari S2 και Kizumonogatari III, οπότε σήμερα θα ανανενώσω τον οδηγό.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#25 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 August 2017 - 19:27

Σου έχω καλά νέα αγαπητέ αιρετικέ. Το παραπάνω απόσπασμα προέρχεται από το τρίτο μέρος της τριλογίας του Kizumonogatari, το οποίο αποτελεί τον πρόλογο της ιστορίας. Δηλαδή την πρώτη πρώτη περιπέτεια του πρωταγωνιστή χρονολογικά. Οπότε όχι μόνο δεν χρειάζεται να δεις τα προηγούμενα κομμάτια της σειράς, αλλά θα σου δώσει και επιπλέον γνώσεις αν αποφασίσεις μετά από αυτό να την συνεχίσεις.

 

Είδα τα Owarimonogatari S2 και Kizumonogatari III, οπότε σήμερα θα ανανενώσω τον οδηγό.

 

Πολύ θα το ήθελα να το κάνω αυτό αλλά δυστυχώς τα purist γονίδια που ανέφερα υπακούν την χρονολογική σειρά δια ροπάλου εκτός σπάνιων εξαιρέσεων, πιστεύω όμως ότι μιας και που μιλάμε για μικρές σεζόν κι όχι τίποτα κατοστάδες με fillers ανέμεσα, θα τα καταφέρω μάλλον μέσα σε κανα δυο μήνες! :8): 

 

Βέβαια πρέπει πρώτα να ξεκινήσω! :dazed:  


rsrGbGx.gif

#26 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 15 August 2017 - 00:26

Προστέθηκαν στοιχεία και σχολιασμός για το Kizumonogatari στο σύνολο του και Owarimonogatari II.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#27 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 27 December 2017 - 02:15

Μολις προστεθηκε καινουρια σεζον η οποια θα ξεκινησει καπου μεσα στο 2018!!

 

Προκειται γα sequel και θα ειναι TV series!!

 

https://myanimelist.net/anime/36999/Zoku_Owarimonogatari

 

89663.jpg


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#28 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 December 2017 - 09:59

PV and promo img is out!

 

https://twitter.com/nisioisin_anime/status/945852774402494464/video/1

 

ra4yd4t.jpg


rsrGbGx.gif

#29 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 27 December 2017 - 11:57

Το '18 θα είναι καλή χρονιά.

Λογικά θα το πάνε όντως για σειρά μιας και ολοκληρώνεται η βασική πλοκή. Θα ήταν αντικλιματικο αλλιως.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#30 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 27 December 2017 - 13:32

 

Νομιζω πως πανω πανω δεξια σε αυτο το σαιτ  λεει 12/8 και αν οντως ισχυει ειναι  λιιιγο μακρυα ακομα ο αυγουστος... :cry5:

Νομιζω πως θα ειναι και η τελευταια σεζον..

 

Παντως το '18 οντως θα ειναι πολυ πολυ καλη χρονια !


Edited by aeron, 27 December 2017 - 14:04.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...




Also tagged with one or more of these keywords: SHAFT, Akiyuki Shinbou, Monogatari Series, Guide