Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gintama Live Action


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 June 2017 - 18:20

ΠΟΣΑ, ΠΠΠΠΠΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ FACEPALMS!

Όπως λέει και το άσμα, όχι δεν είναι δυνατόν αλλά ναι είναι, το gintama γίνεται ταινία και η Bandai δίνει ρέστα στο άρμεγμα του franchise με ένα άθλιο απ' ότι φαίνεται adaptation.

Γυρισμένο όλο με φτηνή dlsr και fx από τα lidl, υπόθεση μια από τα ίδια αφού πρόκειται για το Benizakura arc αλλά με ανθρώπους και ηθοποιούς που φαντάζομαι είναι idols or something!

Θα είναι οικτρό, παρόλα αυτά πάρτε τα δύο trailer για να αφιονιστείτε κι εσείς, να μην πίνω μόνος μου το ποτήριο τούτο.

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 

http://www.animenewsnetwork.com/news/2017-04-23/live-action-gintama-film-trailer-shows-how-gintoki-shinpachi-meet/.115193

 

p4JoST4.jpg

 

Ω θεοί!  :zetsubou:  :zetsubou: :zetsubou:


rsrGbGx.gif

#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 June 2017 - 19:49

Πάντος φαίνεται ωραίο το κάστ  :hehehe:

αν και θα δούμε, ελπίζω να μην το σκοτώσουν, δεν θα το αντέξω! >。>


フカフカ

#3 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 12 June 2017 - 19:50

Για να πω την αλήθεια, πως και πως το περίμενα, γιατί ο "Gintoki" είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός και πίστευα κιόλας ότι του ταίριαζε πολύ ως ρόλος (τους υπόλοιπους δε τους ξέρω). Είχα υψηλές προσδοκίες, αν και βαθιά μέσα μου ήξερα ότι και αυτό το adaption θα αποτύχει...και να που τα τρειλερς που μόλις είδα με επιβεβαιώνουν.

 

Ποτέ δε θα καταλάβω γιατί οι Ιάπωνες πιστεύουν ότι όλα αυτά τα εφέ, οι περίεργες γκριμάτσες/κινήσεις/φιγούρες που βλέπουμε στα άνιμε μπορούν να φανούν εξίσου αστεία και με ανθρώπους...ειδικά όταν συνδυάζονται με αυτή την φθηνή ποιότητα ήχου και εικόνας... :down:


tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 June 2017 - 19:56

Γενικότερα ρε γαμώτο από παραγωγές σκίζουν οι άνθρωποι, ελάχιστα αξιόλογα πράματα έχουν βγάλει που να μην βαράς το κεφάλι σου και συνηθώς καταλήγουν να είναι σε μυστηρίου, αστυνομικά κτλ τα καλά. Οι μεταφορές από manga που θέλουν αν μη τι άλο να ναι προσεγμένες και με μία θεαματική παραγωγή συνήθως απλά δεν φτουράνε...ωστόσο οκ είναι κάτι καλύτερο απ'τις μεταφορές manga του hollywood.


フカフカ

#5 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 12 June 2017 - 20:03

O Oguri πιστεύω θα παίξει οκ γιατί και στο Arakawa που ήταν μάπα εντελώς το live action και πραγματικά δεν η ξέρω πώς κκαταφερα και το τελείωσα ήταν που μου είχε αρέσει. Τώρα από τα τρέιλερ δεν μπορώ να πω ότι περίμενα κάτι παραπάνω αλλά το cast και οι στολές είναι πολύ εντάξει. Νομίζω έπεσε χρόνος και λεφτά στα εφέ χωρίς λόγο, μπορούσε να λειτουργήσει και χωρίς αυτά.

ySss0UF.jpg


#6 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 June 2017 - 21:26

Τραγικό που ότι δείξανε από το κυνήγι σκαθαριών φαίνεται ωραίο και ότι δείξανε απο Benizakura είναι σκατά.

Κρίμα γιατί οι στολές και το σχεδόν πετυχημένο casting (σοβαρά τώρα, ο Doumoto Tsuyoshi για Takasugi;) δώσανε ελπίδα.


LfNX0dh.png


#7 John1998

John1998

    JohnTrelakos

  • Members
  • 18 posts

Posted 13 June 2017 - 11:42

Έπρεπε να καταστρέψουν και το gintama με live action, ενώ ακόμη δεν έχω ξεπεράσει ότι τελειώνει ενώ συνεχίζει όλη η σαπίλα τύπου boruto.



#8 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 17 June 2017 - 12:53

Still gonna watch it με χαρά κι έχω μεγάλη ανυπομονησία! Δεν ξέρω γιατί, αν και άλλες φορές θα διαμαρτυρόμουν τόσο πολύ - να στε σίγουροι - σ'αυτό είμαι πολύ χαλαρή. Δε νομίζω να είναι κακό όμως, πέρα από όλα τα εφέ κλπ, γιατί αν κρατήσουνε το plot ίδιο, πόσο λάθος να πάνε;


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#9 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 17 June 2017 - 13:47

Εγώ το Gintama το έχω κάνει θρησκεία 10 χρόνια τώρα. Είμαι παθολογικά άρρωστος με τη σειρά. Δεν έχει υπάρξει μέρα 10 χρόνια τώρα που να μην έχω δει κάτι σε gintama. Μια φωτό, το wallpaper το κινητό, μια ζωγραφιά. Τα τρέιλερ μου φάνηκαν μια χαρά και ανυπομονώ να τη δω. είναι GINTAMA



#10 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 01 October 2018 - 13:44

Και του Gintama και του Bleach ηταν πετυχημενα.

Αυτο που δε μου αρεσε ηταν το live-action του Tokyo Ghoul.