Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Το δικό σας Devil Fruit

#το #δικο #σας #Devil #Fruit

  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 10 June 2017 - 18:31

Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά, μετά απο πολλά χρόνια διάβασμα ξεπερνάτε σε μυαλό τον Vegapunk και μπορείτε να φτιάξετε ένα δικό σας Devil Fruit, μπορείτε να το φτιάξετε όπως θέλετε ωστόσο καλό θα ήταν να μην είναι απλα έτσι by default ανίκητο!

 

αρχίζω εγώ.

 

Devil Devil no mi : Mythical Zoan

 

Το φρουτο του διαβολου που σε κανει διάβολο, είναι το απόλυτο counter για τον βούδα του Sengoku



#2 John1998

John1998

    JohnTrelakos

  • Members
  • 18 posts

Posted 10 June 2017 - 19:52

Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά, μετά απο πολλά χρόνια διάβασμα ξεπερνάτε σε μυαλό τον Vegapunk και μπορείτε να φτιάξετε ένα δικό σας Devil Fruit, μπορείτε να το φτιάξετε όπως θέλετε ωστόσο καλό θα ήταν να μην είναι απλα έτσι by default ανίκητο!

 

αρχίζω εγώ.

 

Devil Devil no mi : Mythical Zoan

 

Το φρουτο του διαβολου που σε κανει διάβολο, είναι το απόλυτο counter για τον βούδα του Sengoku

Πως το φαντάζεσαι οπτικά, ενδιαφέρον φαίνεται, πως θα είναι σαν μορφή ο διάβολος και σαν δύναμη; Σκέφτεσαι κάτι κλασσικό τύπου κόκκινος τυπάς,κέρατα κτλ;

 

Χμμμ εγώ θα ήθελα φρούτο τύπου αόρατος άνθρωπος, logia λογικά γιατί paramecia δεν το λες. Πολύ χρήσιμο και για παρακολούθηση αλλά και για μάχες. Αντίστοιχα αν το σκεφτείς υπάρχουν με πολλούς logia που ενσωματονονται σε αντικείμενα, οπότε υποθέτω θα μπορούσε να ήταν και κάτι σαν φρούτο αέρα, για να εξαφανιζεσαι στον χώρο(smoker φαση).



#3 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 10 June 2017 - 19:57

Spoiler:

 
 αυτό νομίζω οτι καλύπτει :P 
 
 
αυτο το φρουτο που αναφερερεις στο red line θα τα πηγαινε μια χαρα αλλα μεχρι new world δεν θα εφτανε με τιποτα, εστω και λιγο haki να εχει ο αλλος εχει φαει πουλο. Ωστοσο υπαρχει και το αλλο. Οι χρηστες λογκια μπορουν να παρουν την μορφη του στοιχειο το οποιο εχουν, τι στοιχειο θα μπορουσε να ειναι το "αόρατο"; Το καλυτερο που μπορω να σκεφτω ειναι αερας

#4 John1998

John1998

    JohnTrelakos

  • Members
  • 18 posts

Posted 10 June 2017 - 20:02

Spoiler:

 
 αυτό νομίζω οτι καλύπτει :P 
 
 
αυτο το φρουτο που αναφερερεις στο red line θα τα πηγαινε μια χαρα αλλα μεχρι new world δεν θα εφτανε με τιποτα, εστω και λιγο haki να εχει ο αλλος εχει φαει πουλο. Ωστοσο υπαρχει και το αλλο. Οι χρηστες λογκια μπορουν να παρουν την μορφη του στοιχειο το οποιο εχουν, τι στοιχειο θα μπορουσε να ειναι το "αόρατο"; Το καλυτερο που μπορω να σκεφτω ειναι αερας

Χαχαχχααχαχ όντως με κάλυψες με την εικόνα.

 

Σίγουρα για να φτάσει νέο κόσμο θα ήθελε κι άλλες δεξιότητες, πχ να σαι καλός στην μάχη, ή μέλος πληρώματος(yonko πχ) και να είσαι ο υπέυθυνος κατάσκοπος για παράδειγμα. Ας πούμε support character δλδ όχι για βαριές μάχες, αλλά ταυτόχρονα πολύ χρήσιμος πληροφοριοδότης. Κι εγώ γι αυτό ανέφερα τον αέρα, όντως δεν βγάζει λογική το αόρατος σκέτο αλλιώς. Θα μπορούσε να ναι και κάτι τύπου οξυγόνο, αλλά αυτό ακούγεται κάπως ηλίθιο. Φρούτο οξυγόνο :P


Edited by John1998, 10 June 2017 - 20:02.


#5 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 10 June 2017 - 20:29

αυτο πες το στον ceasar :P, υπαρχει φρουτο αεριων και μαλιστα ειναι και logia αλλα δεν μας εχει δειξει ποτε τον ceasar να ειναι αορατος, φρουτο αερα νομιζω θα ειναι κατωτερο απο αυτο του ceasar οποτε καταλαβαινεις... Επισης οντως υπαρχει ανθρωπος που μπορουσε να γινει σκετο αορατος με φρουτο και λεγοταν absalom, το μονο που ηξερε να κανει καλα ειναι να παιρνει ματι την nami καθως εκανε μπανιο και τον ζηλευε ο sanji γιατι ηθελε να το κανει αυτος...

 

Ενα επομενο φρουτο:

 

Meshe Meshe no mi: Paramecia

 

μπορεις με επαφη να "κλεψεις" την μνημη καποιου, να του την σβησεις, και να την κανεις δικια σου, κατι σαν 

Spoiler:

 

το meshe βγηκε απο το memory sharing... ε sorry εχω μεινει απο ονοματα :P



#6 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 11 June 2017 - 14:01

oi,

 

Υπάρχει ήδη


stasou%2520mygdala.jpg


#7 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 11 June 2017 - 15:05

 

δεν βλεπω καποιον να φτιαχνει εκει το δικο του ανυπαρκτο devil fruit απλα να λενε ποιο ηδη υπαρχον devil fruit θα ηθελαν να εχουν οι ιδιοι...το ιδιο εγινε και με το τοπικ μου στο death note ενω αυτο που ηθελα να φτιαξω με αυτο που μου κανατε merge δεν ειχαν καμια σχεση το ενα με το αλλο T_T


Edited by Scarlet D., 11 June 2017 - 15:08.


#8 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 11 June 2017 - 16:30

Εγω θα ειχα το φρουτο του νερου και θα προκαλουσα νερο να πετιεται απο το σωμα μου , κυματα απο το εδαφος η  απο την θαλλασσα η μεγαλα τσουναμι σαν τον wb και η αδυναμια του θα ηταν...χμμ δε ξερω... η αμμος ή η φωτια ; :P



#9 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 11 June 2017 - 16:40

Εγω θα ειχα το φρουτο του νερου και θα προκαλουσα νερο να πετιεται απο το σωμα μου , κυματα απο το εδαφος η  απο την θαλλασσα η μεγαλα τσουναμι σαν τον wb και η αδυναμια του θα ηταν...χμμ δε ξερω... η αμμος ή η φωτια ; :P

 

δεν θα ηταν λιγο op το φρουτο σου να ελεγχει την θαλασσα; ειδικα αφου αυτο αναιρει την μονη αδυναμια που εχουν τα devil fruits? XD



#10 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 11 June 2017 - 17:03

δεν θα ηταν λιγο op το φρουτο σου να ελεγχει την θαλασσα; ειδικα αφου αυτο αναιρει την μονη αδυναμια που εχουν τα devil fruits? XD

Για αυτο δεν βρισκω καποια καλη αδυναμια για το φρουτο μου αντι του νερου


Edited by GokussjGod, 11 June 2017 - 17:04.


#11 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 11 June 2017 - 19:41

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι ενα mera mera no mi με πολυ καλη χρηση και haki, ισα για να το εξατμιζει, μαλλον ο oda γι αυτο δεν εχει βαλει φρουτο νερου (αν και το σωμα μας ειναι 70% νερο οποτε θα ηταν το πιο ευκολο φρουτο)



#12 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 June 2017 - 19:47

δεν θα ηταν λιγο op το φρουτο σου να ελεγχει την θαλασσα; ειδικα αφου αυτο αναιρει την μονη αδυναμια που εχουν τα devil fruits? XD

 

Κι αν δεν την αναιρεί? Η ειρωνεία ξέρω γω να ελέγχεις την θάλασσα και ότι υγρό γενικά αλλά αν πέσεις ο ίδιος μέσα να πνίγεσαι!  :hahaha:  :hahaha:


フカフカ

#13 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 11 June 2017 - 19:50

Κι αν δεν την αναιρεί? Η ειρωνεία ξέρω γω να ελέγχεις την θάλασσα και ότι υγρό γενικά αλλά αν πέσεις ο ίδιος μέσα να πνίγεσαι!  :hahaha:  

 

χμμμ αλλα περιμενε αν ελεγχεις το θαλασσινο νερο αυτο αυτοματως σημαινει οτι δεν μπορεις να παισεις μεσα.... ξερω γω θα κανεις το σωμα μου να ειναι υδροφοβο φαση 



#14 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 11 June 2017 - 20:33

Κι αν δεν την αναιρεί? Η ειρωνεία ξέρω γω να ελέγχεις την θάλασσα και ότι υγρό γενικά αλλά αν πέσεις ο ίδιος μέσα να πνίγεσαι!  :hahaha:  :hahaha:

 

χμμμ αλλα περιμενε αν ελεγχεις το θαλασσινο νερο αυτο αυτοματως σημαινει οτι δεν μπορεις να παισεις μεσα.... ξερω γω θα κανεις το σωμα μου να ειναι υδροφοβο φαση 

Xαχαχα καθολου κακια ιδεα !



#15 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 11 June 2017 - 20:56

το φρουτο που θα γυριζες τον χρονο λιγα λεπτα πισω :riiight:


latest?cb=20130808020445

Spoiler: