Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

έρευνα για Ιαπωνία


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 09 June 2017 - 11:30

Καλησπέρα σε όλους! Αυτή την περίοδο κάνω την διπλωματική μου στο πανεπιστήμιο του Στρασβούργου που έχει σχέση με την Ιαπωνία. Σε αυτό το πλαίσιο, έχω ένα ερωτηματολόγιο που απευθύνεται σε άτομα που έχουν εμπειρία από την Ιαπωνική κουλτούρα/Ιαπωνικά προιόντα, αλλά και Ιάπωνες. Δεν είναι μεγάλο και έχει κυρίως πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις. Δυστυχώς, και η ιαπωνική κοινότητα και η ιαπωνική πρεσβεία δεν με εξυπηρέτησαν. Σκέφτηκα να το αφήσω εδώ, αν απαντήσετε ή/και το προωθήσετε σε γνωστούς σας, θα είναι μεγάλη εξυπηρέτηση! :blingeye2: Το ερωτηματολόγιο είναι στα αγγλικά, αλλά μπορώ να το διαθέσω και στα ελληνικά για όσους δεν μπορούν. Το λινκ σε google forms:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtkQgzzdVqmNQceGHUnekGAefn-kV3GvUCyQq0GQ77SzqX5Q/viewform?usp=sf_link



#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 June 2017 - 12:05

Posted! Καλή τύχη.


rsrGbGx.gif

#3 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 09 June 2017 - 12:20

Posted! Καλή τύχη.

ευχαριστω!! :kill4u:



#4 John1998

John1998

    JohnTrelakos

  • Members
  • 18 posts

Posted 10 June 2017 - 15:05

Έχω πάει το 2014 για 2 εβδομάδες μαζί με φίλο Ιάπωνα-μισό Έλληνα που μου έδειξε και για την κουλτούρα διάφορα, άμα θεωρείς ότι σε καλύπτει να απαντήσω και να πω σε εκείνον να το δει



#5 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 10 June 2017 - 19:32

Έχω πάει το 2014 για 2 εβδομάδες μαζί με φίλο Ιάπωνα-μισό Έλληνα που μου έδειξε και για την κουλτούρα διάφορα, άμα θεωρείς ότι σε καλύπτει να απαντήσω και να πω σε εκείνον να το δει

ναι αμέ, και αν μπορεί να το δώσει σε γνωστούς του ακόμα καλύτερα, ευχαριστώ πάρα πολύ!  :blingeye2:  :blingeye2:



#6 John1998

John1998

    JohnTrelakos

  • Members
  • 18 posts

Posted 10 June 2017 - 19:44

ναι αμέ, και αν μπορεί να το δώσει σε γνωστούς του ακόμα καλύτερα, ευχαριστώ πάρα πολύ!  :blingeye2:  :blingeye2:

Τίποτα φίλε, καλή επιτυχία εύχομαι και μετά που θα μιλήσω με το παιδί θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ;)



#7 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 10 June 2017 - 22:45

Καλησπέρα σε όλους! Αυτή την περίοδο κάνω την διπλωματική μου στο πανεπιστήμιο του Στρασβούργου που έχει σχέση με την Ιαπωνία. Σε αυτό το πλαίσιο, έχω ένα ερωτηματολόγιο που απευθύνεται σε άτομα που έχουν εμπειρία από την Ιαπωνική κουλτούρα/Ιαπωνικά προιόντα, αλλά και Ιάπωνες. Δεν είναι μεγάλο και έχει κυρίως πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις. Δυστυχώς, και η ιαπωνική κοινότητα και η ιαπωνική πρεσβεία δεν με εξυπηρέτησαν. Σκέφτηκα να το αφήσω εδώ, αν απαντήσετε ή/και το προωθήσετε σε γνωστούς σας, θα είναι μεγάλη εξυπηρέτηση! :blingeye2: Το ερωτηματολόγιο είναι στα αγγλικά, αλλά μπορώ να το διαθέσω και στα ελληνικά για όσους δεν μπορούν. Το λινκ σε google forms:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtkQgzzdVqmNQceGHUnekGAefn-kV3GvUCyQq0GQ77SzqX5Q/viewform?usp=sf_link

 

δεν ξέρω που αποσκοπεί η έρευνα...αλλά αυτές οι ερωτήσεις είναι αυτιστικές ειδικά εκείνη που λέει για στρατηγικές προώθησης ανά χώρα...ενείτε πως κάθε χώρα θέλει διαφορετική αντιμετώπιση και προώθηση.. επίσης ενώ απαντώ ναι στην 11 μου ζητάει να απαντήσω στη 12 την άλλη αυτιστική ερώτηση ...που λέει ποια από τις δύο είναι πιο efficient...είτε δυτική είτε ασιατική είναι καλές σε διαφορετικούς τομείς...θα απαντήσω δυτική έτσι για σπάσιμο και επειδή δεν οδηγούν σε εξαντλητικό θάνατο τους υπαλλήλους τους.

 

Επίσης στείλε στην Toso στη Θεσσαλονίκη μήπως σε απαντήσει κάποιος και στείλε στην Elawon στο ελαιόλαδο 5, στο my little Greek kitchen θα στείλω εγω, στο nostimia.jp στείλε εσύ


Edited by Erisadesu, 10 June 2017 - 23:07.


#8 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 12 June 2017 - 19:32

δεν ξέρω που αποσκοπεί η έρευνα...αλλά αυτές οι ερωτήσεις είναι αυτιστικές ειδικά εκείνη που λέει για στρατηγικές προώθησης ανά χώρα...ενείτε πως κάθε χώρα θέλει διαφορετική αντιμετώπιση και προώθηση.. επίσης ενώ απαντώ ναι στην 11 μου ζητάει να απαντήσω στη 12 την άλλη αυτιστική ερώτηση ...που λέει ποια από τις δύο είναι πιο efficient...είτε δυτική είτε ασιατική είναι καλές σε διαφορετικούς τομείς...θα απαντήσω δυτική έτσι για σπάσιμο και επειδή δεν οδηγούν σε εξαντλητικό θάνατο τους υπαλλήλους τους.

 

Επίσης στείλε στην Toso στη Θεσσαλονίκη μήπως σε απαντήσει κάποιος και στείλε στην Elawon στο ελαιόλαδο 5, στο my little Greek kitchen θα στείλω εγω, στο nostimia.jp στείλε εσύ

το ότι εννοείται για σένα δεν σημαίνει ότι εννοείται για όλον τον κόσμο. Το θέμα είναι να δούμε το perception που υπάρχει και όχι το τι εννοείται και τι όχι και το τι ισχύει. Δεν χρειάζεται να ξέρεις που αποσκοπεί ή έρευνα, ίσα ίσα που δεν βοηθάει :) Το ότι είναι κάθεμια καλή σε διαφορετικούς τομείς δίνεται η ευκαιρία να το πεις με το what makes you think so, και υπάρχει διαφορά με το να ρωτάει αν μια από τις δύο είναι πιο καλή από την άλλη, που θα ήταν guided question, και το αν ειναι equally efficient. :) 



#9 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 12 June 2017 - 19:33

το ότι εννοείται για σένα δεν σημαίνει ότι εννοείται για όλον τον κόσμο. Το θέμα είναι να δούμε το perception που υπάρχει και όχι το τι εννοείται και τι όχι και το τι ισχύει. Δεν χρειάζεται να ξέρεις που αποσκοπεί ή έρευνα, ίσα ίσα που δεν βοηθάει :) Το ότι είναι κάθεμια καλή σε διαφορετικούς τομείς δίνεται η ευκαιρία να το πεις με το what makes you think so, και υπάρχει διαφορά με το να ρωτάει αν μια από τις δύο είναι πιο καλή από την άλλη, που θα ήταν guided question, και το αν ειναι equally efficient. :)

ξέχασα να πω, όπως και να χει, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και για τον χρόνο που διαθέσατε όλοι να απαντήσετε :) 



#10 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 12 June 2017 - 19:35

Τίποτα φίλε, καλή επιτυχία εύχομαι και μετά που θα μιλήσω με το παιδί θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ;)

είμαι κοπέλα, for what it's worth :)



#11 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 12 June 2017 - 20:54

Έπρεπε να το πείς εξ' αρχής, θα είχε μεγαλύτερη απύχηση.



#12 watermelon

watermelon

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 12 June 2017 - 22:37

Έπρεπε να το πείς εξ' αρχής, θα είχε μεγαλύτερη απύχηση.

χαχαχα :ρ



#13 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 June 2017 - 20:49

το ότι εννοείται για σένα δεν σημαίνει ότι εννοείται για όλον τον κόσμο. Το θέμα είναι να δούμε το perception που υπάρχει και όχι το τι εννοείται και τι όχι και το τι ισχύει. Δεν χρειάζεται να ξέρεις που αποσκοπεί ή έρευνα, ίσα ίσα που δεν βοηθάει :) Το ότι είναι κάθεμια καλή σε διαφορετικούς τομείς δίνεται η ευκαιρία να το πεις με το what makes you think so, και υπάρχει διαφορά με το να ρωτάει αν μια από τις δύο είναι πιο καλή από την άλλη, που θα ήταν guided question, και το αν ειναι equally efficient. :)

 

ναι ρε εννοείται οτι δεν βοηθάει ούτε με νοιάζει κιόλας, για να έφτασες να το φτιάξεις κάτι θα ξέρεις παραπάνω.

δεν θυμάμαι να μου έδωσε επιλογή για να γράψω γιατί ειναι μια αγορά πιο eficient . τώρα που το θυμήθηκα κάτσενα στείλω και σε κάποιον ακόμη το λινκ