Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Τι με ενοχλεί σε αυτό το Forum;


  • Please log in to reply
2194 replies to this topic

#2161 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 09 December 2012 - 08:06

Posted Image

Irony... not a fan eh?

#2162 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 10 December 2012 - 00:49

Α για τα profiles μιλάτε. Sorry, δεν είχα δοκιμάσει να πάω εκεί με paerula.

OK, ελπίζω αυτό να λύνεται εύκολα. Thanks for reporting.


Οκ, φτιάχτηκε. Μάλλον κατά τη διαδικασία έγινε κάτι παρόμοιο σ' όλο το υπόλοιπο φόρουμ.
Από ένα σημείο και μετά σε κάθε σελίδα το χρώμα του εκάστοτε paerula αντικαθίσταται από άσπρο.

Παραδείγματα εδώ.







Edit: Λύθηκε όσο πάλευα με τον file uploader...
Edit 3000: Μου ξαναβγήκε.

Edited by OdyMonaxos, 10 December 2012 - 01:12.


#2163 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 December 2012 - 00:51

ωραία, τέλεια! άντε για να βάλουμε κανα πιο ανοιχτόχρωμο θεματάκι :D
αν μπορούσατε να κάνετε το ίδιο και στα threads καλά θατανε, γιατι κόβεται το χρώμα και δίχνει άσπρο απτη μέση και κατω.

Posted Image

Edited by GhostPrince, 10 December 2012 - 01:06.

フカフカ

#2164 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 December 2012 - 02:07

Τραγικά τα paerula. Φτιάχνουμε το πως δουλεύουν στα user profiles, χαλάει το πως δουλεύουν στα forum threads. :wth2:

Μέχρι να βρούμε μια λύση που να μην περιλαμβάνει γράψιμο stylesheet από το μηδέν (επειδή αυτός που τα έφτιαξε ήταν μεγάλος γκασμάς), σας παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε κάποιο από τα άλλα μας skins.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2165 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 10 December 2012 - 20:14

Εμένα δεν μου βγάζει κάποιο πρόβλημα στα threads πάντως :S Από πάνω μέχρι κάτω είναι μοβ!

xbJ3b2w.jpeg


#2166 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 December 2012 - 20:42

Ναι, το επαναφέραμε στην παλιά μορφή, όπου το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν κάποιος κάνει scroll down σε user profile με custom background. Όσο να 'ναι, αυτό είναι ήσσονος σημασίας bug από το ανάποδο.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2167 SANDOKANTHANOS

SANDOKANTHANOS

    Starting...

  • Members
  • 25 posts

Posted 12 December 2012 - 16:46

Που δεν έχει επιλογή:
Σημειώστε τις Δ. Συζητήσεις αναγνωσμένες

(Τουλάχιστον στο theme Warrior αν υπάρχει δεν την βρίσκω)

Edited by SANDOKANTHANOS, 12 December 2012 - 16:55.


#2168 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 December 2012 - 18:40

Που δεν έχει επιλογή:
Σημειώστε τις Δ. Συζητήσεις αναγνωσμένες

(Τουλάχιστον στο theme Warrior αν υπάρχει δεν την βρίσκω)


Posted Image

Θα παραδεχτώ ότι η μετάφραση του IP.Board στα ελληνικά είναι λίγο eh, αλλά δε φταίμε εμείς. Έτσι είναι το μεταφρασμένο πακέτο.

Θα ψάξω να βρω αν γίνεται να πειράξω μερικές απ' αυτές τις μεταφράσεις.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2169 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 12 December 2012 - 19:15

Κάτι που αναρωτιόμουν για τα Latest Posts στο homepage (και συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ήδη), δε γίνεται με κάποιο τρόπο, να πατάμε το Last Reply για να πηγαίνουμε κατευθείαν στην τελευταία απάντηση αντί να πρέπει να πηγαίνουμε πρώτα στην πρώτη σελίδα και μετά να πατήσουμε την τελευταία και μετά να κατεβούμε στην απάντηση; 'Οπως βασικά γίνεται κανονικά στο forum;

Edited by Maffy, 12 December 2012 - 19:16.


#2170 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 December 2012 - 19:18

Προς το παρόν δεν γίνεται :(

Εγώ αυτό που κάνω συνήθως είναι να τσεκάρω το "view new content" αντί για την homepage μιας και από κει μπορώ να πάω κατευθείαν στο πρώτο αδιάβαστο ποστ που έχω στο thread.

xbJ3b2w.jpeg


#2171 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 12 December 2012 - 19:24

Aαα οκ, εντάξει. Αν δε γίνεται, δε γίνεται :P Θα κάνω κι εγώ αυτό αν δω ότι με βολεύει παραπάνω. Ευχαριστώ πάντως <:

#2172 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 28 April 2014 - 21:55

Το γεγονος οτι στα πολυ δημοφιλη "σήριαλ", δε γλιτωνεις με τιποτα τα σποιλερ. Όσο και να ξελαρυγγιάζονται οι mods, σχεδόν καθε βδομαδα κατι θα γινει. και αν τυχει να το δεις πριν το δει η Σ.Ο., μετά δεν το ξε-βλεπεις.

Θα προτεινα δυο θρεντς οπου χρειαζεται. Ενα για οσους δεν εχουν διαβασει βιβλια/μανγκα/novels etc. των αντιστοιων ανιμε ή σειρών, spoiler-free, και ένα που να επιτρεπονται  spoilers, για να βγαζουν και το αχτι τους οσοι θελουν να κανουν συγκρισεις χωρις να πατανε τα κουμπακια.

 

(το παραπάνω με αφορμή το Game of Thrones, αλλά εχω και καποια ανιμε στο μυαλο μου που θα ηταν  εκτιμητεο να γινει)

 

θα χε και ενδιαφερον να δει  κανεις αν οι ανεπηρρεαστοι απο το πρωτοτυπο θα αντιδρουσαν το ιδιο χωρις να γνωριζουν που υπαρχουν ( ή όχι) αλλαγές.


stasou%2520mygdala.jpg


#2173 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 April 2014 - 22:23

Δεν είναι κάτι που δεν έχουμε σκεφτεί, αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν είμαι σίγουρη αν είναι και πολύ βιώσιμο κάτι τέτοιο.

 

Τα μεγάλα shounen έχουν spoiler free & spoiler full threads ακριβώς γιατί είναι τόσο μεγάλα σε διάρκεια, που από ένα σημείο και έπειτα δεν μπορείς να συζητήσεις χωρίς να πετάς spoilers. Από την άλλη το GoT έχει ήδη δύο θρεντ (βιβλία και σειρά) και είναι ήδη πολύ νέο, αφού βρίσκεται μόνο στην αρχή της 4ης σεζόν του. Αν και προσωπικά θα μου άρεσε να υπάρχει θρεντ με φουλ σπόιλερς από σειρά και βιβλία δεν ξέρω πόσο θα διευκόλυνε στη συζήτηση, καθότι θα ήταν ένα θρεντ για πολύ λίγα άτομα, χωρίς όμως παράλληλα να εξασφαλίζεται το γεγονός ότι το current tv thread θα ήταν spoiler-free (ούτε από book spoilers ούτε από tv spoilers).

Καταλαβαίνω την ενόχληση και τη συμμερίζομαι, αλλά προσωπικά βρίσκω ότι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης είναι το instant report για να προλάβουμε να το φακελώσουμε με το spoiler tag, κάτι που δυστυχώς δεν κάνουν όλα τα μέλη με τη συχνότητα που θα έπρεπε- κάτι που θα έκανε τη φορουμιακή ζωή όλων μας κατά πολύ ευκολότερη.

 

Παρόλα αυτά είναι ένα ενδιαφέρον ζήτημα και είναι ωραίο που το φέρνεις. Θα το συζητήσουμε και με την ομάδα.


Posted Image


#2174 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 May 2014 - 09:53


Καταλαβαίνω την ενόχληση και τη συμμερίζομαι, αλλά προσωπικά βρίσκω ότι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης είναι το instant report για να προλάβουμε να το φακελώσουμε με το spoiler tag, κάτι που δυστυχώς δεν κάνουν όλα τα μέλη με τη συχνότητα που θα έπρεπε- κάτι που θα έκανε τη φορουμιακή ζωή όλων μας κατά πολύ ευκολότερη.

 

 

 

Preach it sistah!

 

Επειδή και οι mods έχουν δικαίωμα στην γκρίνια βρε αδερφέ αυτό που με ενοχλεί αφάνταστα είναι που σε περίπτωση καραμπαμπάμ spoiler δεν πατάει κανείς το report λες και εμείς πρέπει να είμαστε 24/7 πάνω από όλα τα threads να περιμένουμε πότε θα σκάσει το spoiler. Χρησιμοποιήστε το report, δώστε πίσω στην κοινότητα! ~το κοινωνικό μήνυμα της ημέρας~

 

Τώρα όσον αφορά τον ως άνω προβληματισμό, επειδή εμείς ό,τι υποσχόμαστε το κάνουμε ~προεκλογική περίοδο δεν έχουμε?~ όντως το συζητήσαμε και η αγαπητή mod από πάνω διατηρώντας τις επιφυλάξεις, τις οποίες προανέφερε, μας έπεισε με τη δύναμη των πλοκαμιών της ότι κακό δεν κάνει να δημιουργήσουμε ένα νέο thread για το GoT για βιβλία και σειρά που θα μπορούσαν να γράφουν τα μέλη χωρίς κουμπάκια spoilers σε μια προσπάθεια να μείνει καθαρό το άλλο thread, στο οποίο βέβαια θα γίνουν πιο αυστηρά τα πράγματα και θα πέφτουν κεφάλια μα τον Τουτατή! Θα το προσπαθήσουμε λοιπόν πιλοτικά και θα δούμε πώς θα πάει, οπότε μείνετε συντονισμένοι στις οθόνες σας.

 

Ευχαριστούμε για το feedback!


xbJ3b2w.jpeg


#2175 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 26 May 2014 - 23:49

Καμια φορα με ενοχλει η υπερ του δεοντος χρηση αγγλικης ορολογιας απο πολλους χρηστες στα posts τους (oκ ισως και να αυτοσαρκαζομαι εδω :P ).

 

Βtw μη μου δωσετε βραβειο πρωτοτυπιας,το ξερω οτι ειμαι ο μονος που εχει παραπονεθει για το συγκεκριμενο συμβαν :P


Edited by WillOfTheD, 27 May 2014 - 00:00.