Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#16 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 09 November 2015 - 21:30

Τί ψέμα είναι ο Escanor.
Posted Image

#17 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 09 November 2015 - 23:01

Τί ψέμα είναι ο Escanor.

 

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς :P

 

The hype is real. Έχω πολύ καιρό να hypαριστώ τόσο με σειρά manga.

 

 

Edit: The mustache is also real.


Edited by Osama Bin Laden, 09 November 2015 - 23:13.


#18 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 10 November 2015 - 17:08

Oh my god. Είχα σταματήσει το manga εκεί που ο hawk πείρε το σκουλαρίκι από την Merlin (γύρο στα 40 chapters πίσω ήμουνα). Διάβασα όλο το υπόλοιπο σήμερα. ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΟ. Ειδικά τα τελευταία 2 chapters. Escanor ΓΑΜΑΕΙ. Δεν κατάλαβα ακριβώς ποια είναι η δύναμη του αλλα νομίζω ότι από την στιγμή που την κάνει activate όσο περνάει η ώρα γίνετε ποιο δυνατos και μάλλον για να λένε ότι είναι ποιο δυνατos από τους υπολοιπους δεν θα έχει limit cap... Shit. Βασικά δεν περίμενα μετά από το main arc να συνεχίσει καλο story αλλα από ότι φαίνεται αυτό που είχα στο μυαλό μου σαν "main arc" ήταν απλά το intro και "the real fun starts now". So damn hypped.


Posted Image

#19 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 11 November 2015 - 00:02

Cloudy, πήγαινε στους redhawkscans και διάβασε το side story με τίτλο "The Vampires of Edinburgh". Εξηγεί με πολλή λετπομέρεια τι παίζει με τις δυνάμεις του.



#20 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 11 November 2015 - 03:10

Cool thanks!

Yep I got it now. 


Edited by Cloudy-Sky, 11 November 2015 - 03:37.

Posted Image

#21 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 16 November 2015 - 23:36

Escanor λατρεία!

Και με μουστάκι ακόμα πιο γαμάτος.



#22 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 07 December 2015 - 21:31

Πολύ δυνατό το chapter αυτός που προκάλεσε όλα αυτά ήταν απλώς συμπλήρωμα.

Spoiler:



#23 Ussop

Ussop

    Starting...

  • Members
  • 1 posts
  • LocationWonderland

Posted 07 January 2016 - 02:36

Από τα αγαπημένα μου anime/manga και σιγά σιγά γίνετε όλο και καλύτερο :) 


D94tXVj.jpg


#24 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 11 April 2016 - 16:56

Escanor = cheat



#25 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 11 April 2016 - 17:36

Escanor=4 

Ten Commandments=0



#26 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 April 2016 - 00:45

Ο Escanor είναι ο αγαπημένος μου πρωταγωνιστής σε shonen ever. Είναι τόσο cheat που όποτε παίρνει κεντρικό ρόλο στην ιστορία ξέρω ότι θα το διασκεδάσω απίστευτα. Ο τύπος είναι ένα plot twist και plot hax ταυτόχρονα, είναι PRAISE THE SUN MOTHERUCKERS, είναι ο FRIENDSHIP IS MAGIC AND MAGIC IS HERESY dude, ο τύπος που όταν εμφανίζεται ξέρεις ότι οι κανόνες του manga έχουν πάει ήδη κατά διαόλου, είναι δύο μέτρα είναι mc και dj τον λένε Escanor και στην πλοκή όλο ψέματα λέει. Δεν είναι χαρακτήρας, είναι φαινόμενο. Άπειρα μπράβο στο Nakaba που έχει καταφέρει να διαχειριστεί έναν τέτοιο χαρακτήρα με τόσο άψογα hilarious τρόπο. Θα μου κάνει απίστευτη εντύπωση αν δεν είναι πρώτος στο επόμενο popularity poll.

 

Το τέλος αυτού του τσάπτερ είναι η πρώτη φορά που γέλασα δυνατά διαβάζοντας manga. Όλοι ξέρουμε ότι ο Gloxinia και ο Dolor είναι ακόμα ζωντανοί because plot, αλλά και πάλι ήταν απρόσμενα καταστροφικά αστείο.



#27 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 12 April 2016 - 11:49

Αν αφηνανε στο προηγουμενο arc να αναλαβει ο escanor όλα θα είχαν τελειώσει σε 1 chapter. Θέλω να δω τι θα μας πει για από που προέρχεται δυναμή του.

 

Moυ αρεσε που σε ένα προηγούμενο chapter απολογείται για τη δυναμή του XD



#28 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 19 July 2016 - 23:50

Διαβαζοντας ολη τη σελιδα αυτη με τα σχολια, απορω που κανείς δεν εχει σχολιάσει τα τελευταια δυο κεφαλαια. Μάλλον ειχαμε καρδιακά επεισοδια απο τη μπολλή γκάβλα.


stasou%2520mygdala.jpg


#29 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 23 July 2016 - 19:36

Αυτό ακριβώς :P



#30 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 25 July 2016 - 11:41

δεν υπαρχουν 7 θανασιμες αμαρτιες απλα μερικα παιδακια και ο escanor.

 

http://mangastream.com/r/the_seven_deadly_sins/185/3560/1