Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Nanatsu no taizai


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 December 2017 - 09:38

Τελικά δεν ήταν άσχημη σειρά, έχει τα σπαστικά boob grubs για comic relief αλλά ευτυχώς οι μάχες είναι αρκετά καλές. Ε υπόθεση μην περιμένετε πολλά, απλά βρομόξυλο με κεφάλια χέρια να φεύγουν.

Δείτε τα bluray rips γιατί κάτι διάβασα ότι το tv release ήταν cencored αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς.

Πάμε για τα Ova και νέα σεζόν σε λίγο καιρό!  :8):

 

---edit---

 

Heh τελικά τα ova δεν συνεχίζουν την ιστορία. Δεν πειράζει μιας και που η 2η σεζόν είναι πολύ κοντά. :riiight:


Edited by Hazuki, 26 December 2017 - 08:34.

rsrGbGx.gif

#17 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 14 January 2018 - 12:34

Lol. The hipster is strong in this one.

Για οποιον θελει να περασει ευχαριστα 20' παρακαλω αγνοηστε το απο πάνω ποστ καθως και γαματη υποθεση εχει και πρωτοτυπους χαρακτηρες.

Αλλά για να πουμε και του στραβου το δικιο, αυτό ειναι πιο φανερο στη η δευτερη σαιζον η οποία

ΞΑΝΑΡΧΙΣΕ!!!

:burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3:  :burningbe3: 


stasou%2520mygdala.jpg


#18 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 29 January 2018 - 05:20

Καλή αρχή για 2η σεζόν.
Εδώ μου φάνηκε πιο ομαλή η αλλαγή σκηνικού από το βασίλειο στους commandements.
Το 2ο-3ο έχουν από τα πιο αδιάφορα σημεία της σειράς για εμένα.
Μου άρεσε το design των commandements αρκετά.
ΦΕΡΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΣΚΑΝΟΡ ΣΤΟ ANIME ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ!!

Edited by teo13, 29 January 2018 - 05:20.


#19 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 December 2022 - 23:30

Ρε παιδιά τώρα γιατί το κάνανε αυτό, τι 3d είναι αυτό, νόμιζα πιο χαμηλά από του berserk δεν γίνεται αλλά νομίζω εδώ τα κατάφεραν.

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#20 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 06 December 2022 - 01:35

 

 

νόμιζα πιο χαμηλά από του berserk δεν γίνεται

για να το λες, προφανως δεν εχεις δει το EX-arm  :kakaka:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#21 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 December 2022 - 13:31

Οκ διαβάζω ότι την σειρά την φτιάξανε άνθρωποι που δεν είχαν ξανά δουλέψει στην βιομηχανία. Επισης το ένα ήδη έχει κάνει πόσες επιτυχημένες σεζόν γιατί να του αλλάξεις το στυλ. Μερικές φορές δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει το άνιμε ινταστρι.
rsrGbGx.gif

#22 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 06 December 2022 - 15:10

Πραγματικα ειναι μυστηριο το πως παιρνονται καποιες αποφασεις. Τι να πει κανεις  :canthelp:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#23 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 07 December 2022 - 13:42

πολλές σεζόν τώρα έχει τραγικό animation η σειρά.
Ενώ μου άρεσε πάρα πολύ την παράτησα και σε anime και σε manga στο fight με τον demon king.
Love story με δείγματα ξύλου έγινε

#24 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 December 2022 - 00:17

Δεν έχω δει το anime, αλλά σαν manga η σειρά όσο πήγαινε τόσο χειρότερη γινόταν.

 

Το arc με τους Holy Knights ήταν πολύ καλό.

 

To arc με τα Ten Commandments ξεκίνησε καλά και όσο πήγαινε γινόταν όλο και χειρότερο. Ο Escanor, μακράν το καλύτερο κομμάτι της σειράς, το κρατούσε μόνος του μετά από λίγο.

 

Μετά θυμάμαι μέναμε μόνο για τον Escanor και τα memes. Δεν νομίζω να έχω ξαναδεί κοινό να αλλάζει άποψη τόσο ριζικά για μια σειρά αλλά επίσης δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί shonen να πέφτει σε ποιότητα τόσο απότομα.

 

Ο Meliodas είναι με διαφορά ο χειρότερος πρωταγωνιστής shonen που έχω δει.



#25 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 December 2022 - 00:34

LoL έχει κάνει άλλες τρεις σεζόν 24αρες μετά τις δύο πρώτες που έχω δει. Τραγωδία! Πως θα τις δω!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#26 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 08 December 2022 - 12:20

Μην τις δεις πραγματικά δεν χάνεις τίποτα
Πάτα δες μόνο escanor vs meliodas στο YouTube αλλά από το manga , στο anime το fight είναι τραγικό.
Δεν αξίζει πάντως και εγώ στις πρώτες 2 σεζόν γουσταρα πολύ ειδικά όταν εμφανίστηκε ο εσκανορ αλλά όπως είπε και ο φίλος πάνω μετά κάνει βουτιά στο κενό.
Είναι τρομακτική η πτώση της ποιότητας της σειράς.