Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Εξαφάνιση όλων των torrent στο uTorrent


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 06 January 2015 - 14:57

Δύο φορές μέχρι τώρα, έχω ανοίξει το utorrent και ήταν κενό, έχοντας βγάλει όλα τα torrent (leeching/seeding) που είχα φορτωμένα. Τρέχω την έκδοση 3.3.1. . Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω από το να ξανασυμβεί ή να μπορώ να φορτώνω πιο γρήγορα και όχι ένα-ένα με το χέρι, τα τορρεντ που είχα (είναι πολλά, και δεν είναι εύκολο, ειδικά αν είναι να ξανασυμβεί αργά ή γρήγορα). 

 

Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με οποιονδήποτε τρόπο θα το εκτιμούσα πολύ :) Ευχαριστώ.



#2 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 06 January 2015 - 16:05

Κατέβασε το 2.x.x και εάν υπάρχουν ακόμα τα αρχεία στο υπολογιστή σου η παλιά έκδοση θα τα φορτώσει.

#3 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 06 January 2015 - 16:15

Αυτόματα; Έχω χρησιμοποιήσει ήδη το -κενό- utorrent για άλλα torrents, οπότε μου φαίνεται περίεργο, αλλά αξίζει μια προσπάθεια μάλλον.



#4 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 06 January 2015 - 16:55

Κατέβασα την έκδοση 2.2.1. αλλά δυστυχώς δεν φόρτωσε τίποτα...

 

edit: και crashαρει συνεχώς.


Edited by Keito, 06 January 2015 - 17:14.


#5 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 06 January 2015 - 18:18

Και εγω την 3.3.1 εχω και για να κλεισει το προγραμμα πρεπει να το κλεισω απο task manager.Αμα πατησω close συνεχιζει να τρεχει στο background.



#6 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 06 January 2015 - 18:37

Και εγω την 3.3.1 εχω και για να κλεισει το προγραμμα πρεπει να το κλεισω απο task manager.Αμα πατησω close συνεχιζει να τρεχει στο background.

Ναι γιατι πάει και κάθεται κάτω δέξια στα εικονίδια αν δεν το ρυθμίσεις σωστά.


Posted Image


#7 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 06 January 2015 - 20:32

Ναι γιατι πάει και κάθεται κάτω δέξια στα εικονίδια αν δεν το ρυθμίσεις σωστά.

Απο εκει το κλεινω και συνεχιζει να τρεχει στο background.Αυτο μου το κανει εδω και κανα διμηνο πιο πριν λειτουργουσε κομπλε.



#8 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 07 January 2015 - 10:47

Για να κλείσει χωρίς πάει δίπλα στο ρολόι (File και επιλέγεις exit)

Spoiler:

Η άμα θέλεις να κλείνει με (X) πας Ρυθμίσεις(Options) Προτιμήσεις (preferences) Ui Settings ξετικάρεις το (Close to tray)

Spoiler:


Edited by maarinos, 07 January 2015 - 10:50.


#9 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 07 January 2015 - 14:08

Απο εκει το κλεινω απλα το εχω στα ελληνικα και αντι για exit που εχει στα αγγλικα ειπα close.Λογικα θελει απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα.Αμα το κανω αυτο τα torrent πως τα κραταω;