Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Άτομο που να ξέρει να σχεδιάζει!!!!


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 monesias

monesias

    Get the Varisteis ready..

  • Members
  • 56 posts

Posted 07 July 2014 - 20:52

Καλησπέρα.. Ψάχνω άτομο που να μπορεί να σχεδιάσει κομικ είτε στο χέρι είτε σε προγραμμα στο pc για συνεργασία! 

Αν έχει κάποιος γνώση και όρεξη ας μου στείλει inbox ή και εδώ! :D  :riiight:



#2 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 07 July 2014 - 21:00

Δύσκολα θα βρεις κάποιον τζάμπα, δυστυχώς ή ευτυχώς.

 

Το να κάτσεις να σχεδιάσεις κάτι για κάποιον δεν είναι ούτε δουλειά που βγαίνει στην πλάκα, ούτε κάτι που δεν χρειάζεται χρόνο και μεράκι, οπότε καλό είναι να υπάρχει κάποια ανταμοιβή.



#3 monesias

monesias

    Get the Varisteis ready..

  • Members
  • 56 posts

Posted 07 July 2014 - 21:09

Ναι εχεις δικιο! Αν υπαρχει καποιος ας μου στειλει μνμ και συζηταμε και για ανταμοιβη :)



#4 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 07 July 2014 - 21:15

Καλά, σίγουρα μπορεί να βρεις και κάποιον ο οποίος ενδιαφέρεται δωρεάν, απλά στο λέω γενικά σαν συμβουλή. Μπορείς πάντως να γράψεις κάποιες πληροφορίες για αυτό που σκέφτεσαι. Εγώ αν και δεν μπορώ να συμμετάσχω, θα ενδιαφερόμουν να μάθω περί τίνος πρόκειται :) 



#5 monesias

monesias

    Get the Varisteis ready..

  • Members
  • 56 posts

Posted 07 July 2014 - 21:23

Μ αρεσει να γραφω :)  και θα ηθελα αν υπαρχει καποιος να σχεδιασει κατι απ αυτα που γραφω :)



#6 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 July 2014 - 21:29

Βάλε ρε συ πληροφορίες, τι είδος θα ναι, σε τι φάση θα είναι, τι έχεις ετοιμάσει αν είναι κατί συγκεκριμένο(No need to write the whole plot) μπας και ενδιαφέρθει κανείς, γιατι αφίνωντας το γενικά κάνει πίσω κιο άλος XD

Ούτε εγώ δεν ξέρω αν μπορώ και μου χουν πέσει και πολλα αυτον καιρό ~.~ αλλα όλο και καπιός θα βρεθεί...υποθέτω, ειδικά αν δεν είναι και τελείως τσαμπά!


Edited by MikeoF4col4khC, 07 July 2014 - 21:30.

フカフカ

#7 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 07 July 2014 - 22:21

Συμφωνώ με τα παιδιά. Καλό είναι να υπάρχει ένα ντέμο της ιστορίας εύκαιρο για όσους ενδιαφέρονται, καθώς και πληροφορίες που αφορούν το φορμάτ του κόμικ, την πληρωμή ανά σελίδα κ.α.
Μπορείς να κάνεις edit το αρχικό ποστ άμα θες για να τα προσθέσεις. Μια βόλτα από το fanart section ίσως να σε βοηθούσε επίσης στο να βρεις άτομα που σχεδιάζουν με τον τρόπο που θεωρείς ότι θα μπορούσε να εκφράσει καλύτερα την δουλειά σου.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#8 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 08 July 2014 - 00:46

+1 στη Vagelio

ας πουμε αν εχεις ενα σεναρι "Χ" σχετικα μικρο να βγενει σε 10-(το πολυ)20 σελιδες (αυτοτελη ή να σε βαζει στο κλημα να θελει ο αναγνωστης να διαβασει κ αλλο)
θα ενδιαφερομουνα(εγω ή κ συγουρα κ αλλοι) για collaboration (δηλαδι κ χωρις πληρομη, απλα για την φαση, εφοσων ποροθω με το σεναριο, ^___^)

πολλοι κανουν συνεργασιες (οπως εχει στο bakuman)

τα gerne που μου αρεσουν να σχεδιαζω ειναι horror mecha demons death sci-fi

hope i helped

 


Imagination is the only limit!

#9 monesias

monesias

    Get the Varisteis ready..

  • Members
  • 56 posts

Posted 08 July 2014 - 15:49

""In ancient times, in times of myth and legends, kings fought each other using round shaped orbs named Glesteis. These Glesteis were powerful objects that only few could control properly. But after a great war in 1023 B.C. these orbs disappeared and the world rested in peace once more. But in 2095 an American spy found one hidden Glestei in the far end of Korea. The Koreans and the Japanese were interested in this Glestei but the Americans refused to hand it over. This lead to World War 3 which ended with the activation of that Glestei and the destruction of the world as we knew it once. The few remaining survivors created new cities and five great kingdoms Cretes, Egypts, Turkish, Vikings and Japanese, a new era, an era full of magic, Glesteis and mythical creatures began. And here our story begins…""

 

Το ιντρο σε ένα που έγραφα και στο ανιμε.γρ

 

 

Ναι sci-fi ειναι κυρίως. 



#10 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 July 2014 - 19:24

Ωραία τα είπαν τα παιδιά παραπάνω και θα ήθελα να συμπληρώσω πως ακόμα πιο εύκολα θα βρεις κόσμο εάν πεις και για τι το προορίζεις (web-comic, αυτοέκδοση, κόμικ-δείγμα για να το στείλετε σε εκδοτικές κτλ κτλ). Θα σου πρότεινα επίσης αν θέλεις να ανανεώσεις το αρχικό σου ποστ με όλες αυτές τις πληροφορίες, για να το κάνεις πιο εύκολο για εσένα να βρεις κάποιον/α να συνεργαστείτε.

 

Καλή τύχη και καλές δουλειές! :)


Posted Image