Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Manga Cafe


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 June 2014 - 03:26

https://www.facebook.com/MangaCafeGr

Moυ κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει σχετικό thread για το μαγαζί αυτό κι έτσι είπα ν' ανοίξω ένα. Ποιός από εσάς έχει πάει και ποιές είναι οι εντυπώσεις σας;



#2 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 20 June 2014 - 04:59

Εγώ είμαι ακόμα περίεργος να μάθω πώς/αν χώρεσαν εκεί μέσα τα παιδιά στο τελευταίο art meeting.:P


O6rrvsU.jpg


#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 June 2014 - 13:05

"χωρέσαμε"   πιο σωστή λέξη μαλλον θα ταν το τιγκάραμε μέσα κιέξω τοτε, αχαχα...

γενικά πολύ ωραίο μαγαζάκι πάντος, βολικό και όμορφο, θα ξαναπήγαινα σίγουρα :3


フカフカ

#4 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 20 June 2014 - 14:23

Η αλήθεια είναι πως με μια πρώτη ματιά είναι αρκετά απλό, και φαίνεται υπερβολικά μικρό. Με μια δεύτερη παραμένει μικρό, αλλά αποκτά και μια πιο όμορφη πλευρά. 

 

Κατ'αρχάς σαν καλός τζάμπας θα πω πως από την στιγμή που έχει 1.30 τον καφέ, πηγαίνω και γκρεμισμένη οικοδομή να ήταν (εντάξει στην προκειμένη δεν είναι φυσικά, και μ'αρέσει και οπτικά). Επίσης μ'αρέσει πολύ το ότι έχει περιοδικά και manga για ανάγνωση. 

 

Δεν το πέτυχα σε στιγμές με πολύ κόσμο εχθές, που πήγα, οπότε ήταν και αρκετά άνετα, χωρίς να σαρδελιαστούμε καθόλου, ο καφές ήταν ωραίος και πέτυχα και γνωστούς. Ωραία ήτανε. :>



#5 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 20 June 2014 - 15:53

Κι εμένα βασικά μου είχε φανεί πιο πολύ σαν μαγαζάκι για να πάρεις κάτι στο πόδι παρά για καφέ όταν το πρωτοείδα. Αλλά τελικά έχει πολύ ωραίο κλίμα σαν μαγαζί και είναι καλό για σημείο συνάντησης. Έχει και πολύ ωραία σοκολάτα με 2 ευρώ. :3


15fkk04.jpg


#6 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 20 June 2014 - 16:07

ειναι πολυ ωραιο!

πηγενω οποτε βρισκω ευκερια XD

στο artmmeting χωρεσαμε στο τσακ!
 αλλα γενικος δεν μαζευει πολυ κοσμο, κ οσοι αχετοι πανε μετα απο λιγο φευγουν (το εχουν σαν fastfood... λογικο με τετοιες τιμες :hehehe:)
ενταξη εχει ομως και ατελιες οπως τα ανιμε που προβαλει τα εχω μαθει απεξω (replays) οπως κ η μουσικη θα επρεπε να ηταν ανιμε ή εστω japan related XD

αλλα βολευεσε :riiight: 


Imagination is the only limit!

#7 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 20 June 2014 - 18:35

Manga magazines, ένα μεγάλο τραπέζι για όσους θέλουν να κάτσουν να διαβάσουν ή να σκιτσάρουν, οθόνες που προβάλουν άνιμε και από πιοτά/σνακ όλα εκτός των κρεπών είναι σε τιμές κυλικείου. Πολύ μεγάλο θετικό και το ότι βρίσκεται δίπλα από το μετρό σε μια ήσυχη γειτονιά. Δεν είναι κάτι φοβερό, αλλά έχει όλα όσα ζητάω από μια καφετέρια.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#8 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 June 2014 - 18:50


ενταξη εχει ομως και ατελιες οπως τα ανιμε που προβαλει τα εχω μαθει απεξω (replays) οπως κ η μουσικη θα επρεπε να ηταν ανιμε ή εστω japan related XD
 

 

Λογικό και κατανοητό το βρίσκω καθώς αν περίμενε να συντηρηθεί το μαγαζί (κι ειδικά δε σε τέτοιες εποχές) μονάχα από μερικούς ανιμοκαμένους πιθανώς θα 'βαζε σύντομα λουκέτο. Οπότε το βρίσκω θετικό τ' ότι έχει τόσο καλές τιμές ώστε να συνηρείται κι από τους άσχετους με το χόμπυ που θα πάρουν κάτι στα γρήγορα.

 

Πολύ μεγάλο θετικό και το ότι βρίσκεται δίπλα από το μετρό σε μια ήσυχη γειτονιά.

 

Σε ποιά στάση ακριβώς;



#9 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 20 June 2014 - 19:28

Σε ποιά στάση ακριβώς;

 

 

Ακρόπολη, έξοδος Αθανάσιου Διάκου/Μακρυγιάννη 



#10 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 21 June 2014 - 11:27

Απεχω τοσο πολυ απ οτα δρωμενα του forum που ουτε καν το εχω ακουσει. meh....... Θα το επισκεφτω με την πρωτη ευκαιρια :)


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#11 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 04 April 2015 - 01:59

Kι εγώ μην νομίζεις, από σπόντα το ανακάλυψα στο Facebook.



#12 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 10 May 2015 - 04:06

Την προηγούμενη βδομάδα πέρασα από εκεί. Συμπαθητικό μαγαζί και με πολύ καλές τιμές. Φυσικά δεν προορίζεται για meetings λόγω μικρού μεγέθους εκτός κι αν μιλάμε για mini meeting 4 ατόμων. :P