Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Comicdom Con 2014

Comicdom Con cosplay meeting comics

  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#46 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 09 April 2014 - 00:10

Ωραιο το κόμικντομ , πρώτη φορα πηγα. Αν και τριτη μερα μου ειπαν δεν ειχαν μείνει πολλά πράματα να πάρεις , τσίμπησα το κόμικ του Ρουμπούλια :3

Όντως την κυριακή κι εγώ το βρήκα πιο άδειο απ' ότι φανταζόμουν, μιας και το σάββατο δεν έψαξα.

 

Αγόρασα πάντως δυο ελληνικα one-shot comics, το Homeless και Το πτώμα.

Δεν ήμουν σίγουρος αν άξιζαν αλλά ήθελα να στηρίξω κάποιους όχι γνωστούς ανθρώπους που φαίνονται να έχουν κοινούς προβληματισμούς με μένα. Δεν τα έχω διαβάσει ολόκληρα αλλά είμαι λίγο-πολύ σίγουρος ότι ήταν σωστή απόφαση να τα αγοράσω. To Homeless τουλάχιστον που διάβασα το μισό με άγγιξε μπορώ να πω.


O6rrvsU.jpg


#47 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 09 April 2014 - 16:05

COMICDOM CON ATHENS 2014 - VIDEOS
- By Cosplay Greece & Cosplayer.gr  -

Έτοιμα τα 3 από τα 5 θεματικά βίντεο του καναλιού που αφορούν το Comicdom Con Athens ( Αθήνα / 04-06.04.2014 ).

Περιέχουν:
α) τα -πάντα- που θα μπορούσε να δει κανείς στο Con εκτός από τα πάνελς/προβολές, δηλαδή Bazaar, Galleries, Fanzines, Κόσμο και μερικά cosplays έτσι για ποικιλία
β) το πάρτι εκ μέρους του Greek Otaku Radio την 2η μέρα μετά τον διαγωνισμό cosplay και
γ) τα βραβεία που δόθηκαν την 3η μέρα :).

Τα υπόλοιπα 2 βίντεο με τον διαγωνισμό και περίπου 200 cosplays θα ακολουθήσουν στις επομενες 2 μέρες :D!!! Δείτε τα στα 1080p :D! Check, enjoy, support by subscribing :D !!!

COMICDOM CON ATHENS 2014

Youtube Video


COMICDOM CON ATHENS PARTY 2014
Youtube Video


COMICDOM AWARDS 2014
Youtube Video



sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#48 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 April 2014 - 00:51

COMICDOM CON ATHENS 2014 - VIDEOS
- By Cosplay Greece & Cosplayer.gr  -

 

Έτοιμα τα υπόλοιπα 2 από τα 5 θεματικά βίντεο του καναλιού που αφορούν το Comicdom Con Athens ( Αθήνα / 04-06.04.2014 ).

Περιέχουν:
α) τον διαγωνισμό Comicdom Cosplay 2014 με πλάγια γωνία και κοντινές λήψεις σε full HD :D

β) 119 από τα 157 cosplays του τριήμερου σε full HD :D !!! 22 επιπλέον από το σύνολο θα βρείτε στο βίντεο του διαγωνισμού :D

Δείτε τα στα 1080p :D! Check, enjoy, support by subscribing :D !!!

 

COMICDOM CON ATHENS COSPLAY CONTEST 2014

Youtube Video

 

COMICDOM CON ATHENS 2014 COSPLAYS

Youtube Video



sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#49 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 12 April 2014 - 14:03

Φοβερός!


----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#50 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 April 2014 - 17:45

Ωραίος Cassiel για ακόμα μία χρονιά!

 

Yo, αν ήξερα πως μοιράζονταν τα εξώφυλλα στους παρευρισκόμενους, θα είχα τρυπώσει κι εγώ στην αίθουσα :nanana: . Αν και κάτι πήρε το αυτί μου πως υπήρξαν κάποια θεματάκια σχετικά με την οργάνωση της κλήρωσης ή κάτι τέτοιο. Γενικά όμως άψογο το Comicdom για ακόμα μία φορά. Φέτος είχαμε πολλές ενδιαφέρουσες εκδόσεις (κατ' εμέ πάντα). Περισσότερο απ' όλα χάρηκα για το Galaxia, μιας και πέρσι δεν είχαμε νέο τόμο.


E5VV38U.jpg


#51 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 14 April 2014 - 07:38

Yo, αν ήξερα πως μοιράζονταν τα εξώφυλλα στους παρευρισκόμενους, θα είχα τρυπώσει κι εγώ στην αίθουσα :nanana: . Αν και κάτι πήρε το αυτί μου πως υπήρξαν κάποια θεματάκια σχετικά με την οργάνωση της κλήρωσης ή κάτι τέτοιο.

 

Μιας & κέρδισα, η κλήρωση ήταν προφανώς αδιάβλητη & αδιάφθορη. ;)


----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#52 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 17 April 2014 - 19:44

Comicdom Con Athens 2014 -Convention PHOTOS-
Πολύ κόσμος, λίγο Διαγωνισμός, όλο το Πάρτι, τα πάντα από Bazaar, σχεδόν όλα τα Fanzines, ολόκληρα Galleries, σε 540 φώτο!!!
ΔΕΝ περιλαμβάνονται οι ~800 σοβαρές cosplay photos από περίπου 120+ cosplays, παρά μόνο οι απλές. Αυτές θα είναι έτοιμες στις επόμενες ημέρες και θα ανέβουν σε 2ο φάκελο :).
Enjoy and support, thanks ;)

http://www.facebook.com/cassiel.p/media_set?set=a.10202201313657518.1073741888.1329801037


Edited by Cassiel, 02 May 2014 - 13:15.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#53 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 25 April 2014 - 13:40

Η σελίδα μας στο Comic Jam <3.

To σχέδιο είναι collaboration με την Keito
Κουλτουροδιαλόγοι από τον Kamui

tumblr_n4l4swVuPd1rxoag9o1_500.jpg


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#54 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 25 April 2014 - 13:47

Αν δεν μας το λήγανε 20 λεπτά νωρίτερα και δεν τρέχαμε και στο τέλος καλά θα ήτανε XD 

 

Γελάω λίγο με τα γράμματα, γιατί μάλλον δεν έπρεπε να τα περάσουμε με μελάνι, ή να τα γράψει ο Kamui κατευθείαν με πενάκι, διότι τα πέρασα τόσο βιαστικά προσπαθώντας να μιμηθώ τον γραφικό του χαρακτήρα, που τελικά τα μισά γράμματα μου βγήκαν με τον δικό του, και τα άλλα μισά με τον δικό μου :hahaha: 

 

Στιλ, ιτ'ς κιουτ!! <3 



#55 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 25 April 2014 - 14:15

Κουλτουροδιάλογοι του μισού λεπτού ftw:3

 

Πάντως το αστείο είναι ότι μου λέγατε ότι οι διάλογοι μου αλλάζουν εντελώς το νόημα ( ; ) του αρχικού σχεδίου, αλλά βλέποντας το και πάλι ειλικρινά απορώ τι διαφορετικό θα μπορούσε να ταιριάζει περισσότερο ή να βγάλει περισσότερο νόημα. Δηλαδή ok ζωγραφίζετε setting με μαύρες τρύπες και μπουρμπουλίθρες και περιμένετε κάτι άλλο?XD

Απλά θαυμάστε το, it's purely awesome. Όλα αυτά με αγάπη πάντα.

 

By the way νομίζω ότι το υβριδικό αποτέλεσμα στα γράμματα είναι πολύ προτιμότερο από το να μιμούσουν πλήρως τον γραφικό ( ; ) μου χαρακτήρα ή αν έκανα εγώ το πάτημα, μάλλον δε θυμάσαι καλά τα αρχικά μου γράμματα. :D

 

Άντε και του χρόνου στην Ιερουσαλήμ!
 


Edited by Kamui, 25 April 2014 - 14:16.

O6rrvsU.jpg


#56 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 25 April 2014 - 14:26

Όχι, δεν το άλλαζε ακριβώς. Το αρχικό σχέδιο ΔΕΝ είχε νόημα, εκεί ήταν το θέμα. :hahaha: 



#57 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 25 April 2014 - 14:39

Η Κέιτο τα είπε, ΕΓΩ ΔΕΝ ΈΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΑ!
Good job to both of you~! Και του χρόνου :3


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#58 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 27 April 2014 - 17:45

Χαχα :)


----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#59 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 02 May 2014 - 13:13

COMICDOM CON ATHENS 2014 / 127 COSPLAYS - PHOTOS

Τέλος :D!!! 2 εβδομάδες επεξεργασία, έτοιμες και οι 780 PHOTOS των 127 COSPLAYS των συνολικά 157 του COMICDOM CON ATHENS 2014 :D !!! Check & enjoy :D !!!

 

www.facebook.com/cassiel.p/media_set?set=a.10202290783894218.1073741889.1329801037


Edited by Cassiel, 02 May 2014 - 13:14.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail




Also tagged with one or more of these keywords: Comicdom Con, cosplay, meeting, comics