Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 2 votes

AnimeClipse Fansubs


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#16 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 07 May 2007 - 17:50

καλο θα ηταν fansubbing του DarkerThanBlack η του Claymore.


Ειδικά για το DarkerThanBlack συμφωνώ κι εγώ, αλλά έχουμε τόσα ανοιχτά project που δεν γίνεται δυστυχώς να ξεκινήσουμε αυτή την στιγμή καινούργιο και ongoing project... :emptyonexg1:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#17 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 07 May 2007 - 21:01

μάλλον δεν έχεις δει το Naruto της animeclipse :P


ισα ισα το ειδα και μαλιστα πριν το deathnote και μου φανικε φανταστικο!! το deathnote για αλλη μια φορα επιδικνιει ποσο καλη δουλεια κανουν τα παιδια:wooi2: :nanana:
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#18 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 10 May 2007 - 12:48

ποπο !περιμενω με ανυπομονισια το eps29 :D σε καπια φαση θα κατεβασω και το gungrave :)
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#19 Ryuky

Ryuky

    Indictee, The

  • Members
  • 56 posts

Posted 11 May 2007 - 15:42

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΝ tracker!


#20 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 15 May 2007 - 10:58

αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι το 29 είναι στον tracker ...

#21 xHatebreedx

xHatebreedx

    Animeρος

  • Retired Staff
  • 394 posts

Posted 15 May 2007 - 11:17

Οντως, darker than black, claymore, η seirei no moribito, θα ελεγε παρα πολυ να πιασουμε, αλλα εγω προσωπικα δεν εχω και πολυ χρονο, και γιαυτο τωρα τελευταια εχω αφοσιωθει μονο στο Death Note.
Βεβαια αν υπαρχουν ατομα που επιθυμουν να ξεκινησουν το fansubbing καποιων απο τα παραπανω, και επομενως να ενταχθουν στην ομαδα, μετα χαρας να επικοινωνησουμε, ωστε να βοηθησουμε στο τεχνικο κομματι (karaoke, typesetting, encoding) :riiight:

#22 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 15 May 2007 - 22:50

Τα παιδιά απλώς τα σπάνε! :D :D Είναι fans και ξέρουν τι ζητούν οι υπόλοιποι fans, όχι όπως κάτι αισχρές μεταφράσεις δενλεμεονοματαtriton. :uhh: Άντε, να'ρθει το καλοκαιράκι να συνεχίσετε το Death Note με τον ίδιο ρυθμό, αλλά και να ανεβούν λίγο οι ρυθμοί και στα υπόλοιπα projects. :nod:

HnH5aB0.jpg


#23 ichigo

ichigo

    MR. -L-

  • Members
  • 40 posts

Posted 28 May 2007 - 14:49

Να κανω μια ερώτηση, επειδή συνήθως αποφεύγω να κάνω download torrents αλλα στη περίπτωση του animeclipse δε μπορώ να αντισταθώ, πόση ωρα λετε να μου πάρει το gungrave με 768:S?

#24 xHatebreedx

xHatebreedx

    Animeρος

  • Retired Staff
  • 394 posts

Posted 29 May 2007 - 00:08

Να κανω μια ερώτηση, επειδή συνήθως αποφεύγω να κάνω download torrents αλλα στη περίπτωση του animeclipse δε μπορώ να αντισταθώ, πόση ωρα λετε να μου πάρει το gungrave με 768:S?


Αυτη τη στιγμη φιλε εχει 17 seeders, εναντι 3 leechers, οποτε θα πιανεις τερμα πιθανως.:riiight:

#25 ichigo

ichigo

    MR. -L-

  • Members
  • 40 posts

Posted 29 May 2007 - 06:12

Τo άφησα τη νύχτα και το πρωι ηταν 30% με ταχυτητα μεχρι και 90 kb/s.Καλα ειναι.

#26 Ryuky

Ryuky

    Indictee, The

  • Members
  • 56 posts

Posted 04 June 2007 - 19:13

πότε θα βγει το 32;


#27 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 04 June 2007 - 19:15

πότε θα βγει το 32;

Κάτσε να βγει από animanda πρώτα...

Posted Image


#28 Ryuky

Ryuky

    Indictee, The

  • Members
  • 56 posts

Posted 04 June 2007 - 20:20

Κάτσε να βγει από animanda πρώτα...


Δεν μπορούν από kuro-hana, θα τους χαλάσει;


ε;;;;:mad2:


#29 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 04 June 2007 - 21:18

Oι Αnimanda....έχουν απίστευτα καλύτερα releases....
σε σύγκριση με τους Kuro-hana...
Typesetting άσε..μετάφραση....and so on....:hahaha:

Είναι ένας απο τους βασικούς λόγους που τα παιδιά της animeclipse κάνουν τόσο καλή δουλειά....:wis:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#30 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 04 June 2007 - 23:01

Ο σκοπός της AnimeClipse δεν είναι να φέρει στο ελληνικό κοινό απλά ένα fansub, σκοπός της είναι τα ποιοτικά releases! Όσων αφορά το DN, όντως, οι Animanda μέχρι στιγμής κάνουν τα καλύτερα release.

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif