Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

My arts


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#31 **Akuma~Sayu**

**Akuma~Sayu**

    Watashi ni iwaseru no?

  • Members
  • 19 posts

Posted 06 January 2007 - 18:58

Γειά σας!!!~
Συγγνωμη που εχω να γραψω τοσο καιρο~
Δεν εχω βαλει καινουργια σχεδια γιατι το scanner χαλασε. Εχω γεμισει μεχρι τωρα 70+ σελιδες δυστηχως λιγες εχω σκανναρει. Aυτη η σελιδα ειναι επισης παλια (πιο κατω απο την L -50-) Πηρα μια σελιδα απο ενα Manuscript και την μη κρυπτογραφημενη γραφη της και εκανα δικο μου κωδικα~
http://img411.imageshack.us/img411/4692/manuscriptrz6.jpg
(Mouritsa αν θα μπορουσες να μου δωσεις -αν εχεις ετοιμες φυσικα- πληροφοριες για την εικονογραφηση βιβλιων θα σου ημουν ευγνωμον) ^_^



Kαι τώρα πότε δηλ θα σκανάρεις τν αποκεφαλισμένο?
;_;

Πρέπει οπωσδήποτε να την βάλεις!! :o

#32 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 06 January 2007 - 21:13


(Mouritsa αν θα μπορουσες να μου δωσεις -αν εχεις ετοιμες φυσικα- πληροφοριες για την εικονογραφηση βιβλιων θα σου ημουν ευγνωμον) ^_^[/quote]

Άν σε ενδιαφέρει ευχαρίστως να σου στείλω ένα email με το αντίστοιχο κομμάτι της πτυχιακής μου. Δεν ξέρω βέβαια, τί ακριβώς θέλεις να μάθεις περί εικονογράφησης αλλά θα χαρώ να βοηθήσω.

#33 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 06 January 2007 - 21:44

Άν σε ενδιαφέρει ευχαρίστως να σου στείλω ένα email με το αντίστοιχο κομμάτι της πτυχιακής μου. Δεν ξέρω βέβαια, τί ακριβώς θέλεις να μάθεις περί εικονογράφησης αλλά θα χαρώ να βοηθήσω.


~Ουτε και γω ξερω :P Απλα οι περισσοτερες σελιδες ειναι κειμενο με σχεδια (blake style ^_^) και αμα εχεις ξερεις τροπους εικονογραφισης και παρομοια. . Το μπορεις να μου τα στειλεις στο mail που εχω για Instant messaging.

~ Sayu***** εκανα βελτιωμενο σχεδιο αυτης της ζωγραφιας w8ing 4 scanner.. ¬_¬ πρεπει να ρθεις να την δεις
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#34 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 14 January 2007 - 19:43

Λοιπον αυτο το τελειωσα πριν λιγο και θελω την γνωμη σας. Η μαμα μου και μια συναδελφος της μου κανουν εργασια πανω στο βιβλιο του Ιωβ και μου ανεθεσαν την εικονογραφηση :P Σε αυτην την σκηνη ο Θεος εμφανιζεται διωχνει τον διαβολο. Ο ιωβ δεν τυφλωνεται απο το φως η γυναικα του ομως ναι καθως τοσο καιρο του ελεγε να βλασφημησει. Η ποιοτητα της εικονας ειναι χαλια καθως ειναι απο κινητο αλλα ηθελα την γνωμη σας ^^ Οταν θα ρθει το scanner (μαλλον φανουροπιτα πρεπει να κανω) θα το scannarw

http://img380.imageshack.us/img380/293/dsc01037pl5.jpg
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#35 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 17 January 2007 - 20:41

Άν και δεν μπορώ να δω καλά το αρχείο μπορώ μόνο να πω ότι έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Τουλάχιστον οι μορφές που διακρίνω είναι καλοδουλεμένες και με ωραία κίνηση.

#36 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 17 January 2007 - 20:49

Λοιπον αυτο το τελειωσα πριν λιγο και θελω την γνωμη σας. Η μαμα μου και μια συναδελφος της μου κανουν εργασια πανω στο βιβλιο του Ιωβ και μου ανεθεσαν την εικονογραφηση :P Σε αυτην την σκηνη ο Θεος εμφανιζεται διωχνει τον διαβολο. Ο ιωβ δεν τυφλωνεται απο το φως η γυναικα του ομως ναι καθως τοσο καιρο του ελεγε να βλασφημησει. Η ποιοτητα της εικονας ειναι χαλια καθως ειναι απο κινητο αλλα ηθελα την γνωμη σας ^^ Οταν θα ρθει το scanner (μαλλον φανουροπιτα πρεπει να κανω) θα το scannarw

http://img380.imageshack.us/img380/293/dsc01037pl5.jpg

Χεχε!! Όντως δεν φαίνεται καθαρά αλλά είναι πολύ καλοφτιαγμένο... Το μόνο που ίσως να θέλει λίγη δουλίτσα ακόμη να 'ναι τα πόδια του διαβόλου... Αλλά κατά τα άλλα είναι φανταστικό... Μπράβο!!! :thumbup:

Posted Image



#37 **Akuma~Sayu**

**Akuma~Sayu**

    Watashi ni iwaseru no?

  • Members
  • 19 posts

Posted 21 January 2007 - 12:18

naa!
ειναι ωραια!

οντως δεν φαινεται κ πολυ καλα!
Πρεπει να βαλεις οποσδηποτε τα αλλα σχεδια^0^

#38 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 22 January 2007 - 21:40

Thanx Everyone ^_______^
Βρηκα scanner και ετσι να καθαροτερη εκδοση!
Posted Image
Επισης να μια ακομα σκηνη. Αυτο θα ναι το εξωφυλλο. Θα ανεβασω μετα και το πρωτο εξωφυλλο που τελικα απορριφθηκε :PPP
Posted Image
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#39 **Akuma~Sayu**

**Akuma~Sayu**

    Watashi ni iwaseru no?

  • Members
  • 19 posts

Posted 23 January 2007 - 17:44

Το πανω μερος τς κοπελιας λιγο παραξενο δεν ειναι?:huh:
στν πρωτη pic!

ps(που βρηκες σκανερ ρε χαμενο?)

#40 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 01 February 2007 - 14:12

Λοιπον αυτο ηταν το αρχικο εξωφυλλο. Ο Ιωβ καπως σταυρωμενος [ :P ] και στην μεση γραφει Apologien Book of Job. Τα συγκεκριμενα ειναι αμφιγραμματα και διαβαζονται και αναποδα (πηραν αρκετη ωρα ειδικα το book of job) για αυτο εκανα και εναν αλλο Ιωβ αναποδα ωστε το σχεδιο να ναι συμμετρικο. Θα εβαζα και αλλα διακοσμιτηκα αλλα το αφησα..

Posted Image
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#41 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 01 February 2007 - 14:44

Θα είμαι ειλικρινής και θα πω πως το τελευταίο σχέδιο μου αρέσει περισσότερο απο τα άλλα δύο που postares. Τηρείς καλύτερα τις αναλογίες των σωματων (εκτός απο το πόδι της κάτω ανδρικής φιγούρας στο γόνατο...βγήκε λίγο πρισμένο :bleh:). Σου προτείνω να χρησιμοποιείς μελανάκια (σε μορφή στιλό γιατί τα άλλα [πινελάκια εννοώ] είναι λίγο δύσκολα....πάσχουμε και απο parkinson μερικοί:lol:) και να τα περνάς απο πάνω, διορθώντας γραμμές διπλές ή τρπλές πάνω στο σχέδιό σου, μετά μπορείς να προσθέτεις τους φωτισμούς και τις σκιές.

Σημείωση: Τα γράμματα είναι φαταστικά!!!

Keep up the good work and PRACTISE με τα μελάνια.

#42 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 04 February 2007 - 22:51

οριστε κ μερικες δικες μου,οπου ειναι μισοτελειωμενες.απο ενα σημειο κ μετα βαριεμαι κ τα παραταω

Attached Files



#43 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 17 February 2007 - 15:19

Ευτυχως scanner βρεθηκε. Αυτο ειναι 1 απο τρεις ζωγραφιες με θεμα την κολαση

Posted Image

Και αυτο ανατομια των πνευμονων καρδιας συκωτιου κλπ [Φαινεται η πισω σελιδα με ανατομια παιδιων στην κοιλια :P]

Posted Image
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#44 gunslinger girl

gunslinger girl

    Anime Newbie

  • Members
  • 40 posts

Posted 28 March 2007 - 18:01

Anakin ωραία τα σχέδια σου, ειδικά fma link profile xD
There is no real life, only afk.
(..and /patpat)
Posted Image

#45 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 31 March 2007 - 10:26

OMG...Therion good work!!! Ελπίζω να δούμε περισσότερα! Είναι πολύ καλοφτιαγμένα. Love the details as always!