Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

The end-of-summer .aNiMe//GR Makeover!


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#46 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 12 September 2013 - 00:25

ρε σεις πότε γεμίζει η μπάρα; 2048 ποστ θέλει;




#47 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 12 September 2013 - 00:46

1500. ο κέννυ και η ιριστέλλα δηλαδή πάνε για την completed x6 ? Θεέ μου



#48 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 September 2013 - 09:40

Go big or go home, που λέν' και στο χωριό μου.


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#49 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 September 2013 - 11:46

Τώρα είδα και το Haze και το Paerula Purple (το paerula purple υπήρχε; Δεν το θυμάμαι). Είναι πανέμορφα και τα 2! 

Μπαίνουν στα αγαπημένα μου, μαζί με το Memory.  :moeee:

 

EDIT: Στο Haze, απ'ότι παρατήρησα, όταν η περιγραφή ενός subforum είναι μεγάλη, καλύπτει την δεξιά πλευρά του, η οποία λέει που έγινε το τελευταίο post, και το από ποιόν, με αποτέλεσμα να μην αφήνει να το πατήσεις.

 

Επίσης, δεν θα ήταν λίγο πιο βολικό η περιοχή που λέει "HAZE, Portal, Forums etc" να είναι λίγο πιο μικρή στο ύψος; (Αν γίνεται να αλλάξει)


Edited by Keito, 18 September 2013 - 11:53.


#50 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 18 September 2013 - 14:32

Το Haze, όντας το πιο πρόσφατο skin μας, βρίσκεται ακόμα σε πειραματικό στάδιο. Αυτό με τα tooltips δεν το είχα παρατηρήσει διότι σπάνια χρησιμοποιώ το forum index (not kidding, το bookmark μου για το .aNiMe//GR είναι η λίστα με τα πιο πρόσφατα posts), οπότε thanks for the feedback. Θα δούμε αν γίνεται να πειράξουμε τον κώδικα ούτως ώστε να φεύγουν από τη μέση όταν θες να πατήσεις το thread link στα δεξιά, ειδάλλως μπορούμε να τα ξηλώσουμε τελείως.


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#51 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 September 2013 - 17:32

Το Haze, όντας το πιο πρόσφατο skin μας, βρίσκεται ακόμα σε πειραματικό στάδιο. Αυτό με τα tooltips δεν το είχα παρατηρήσει διότι σπάνια χρησιμοποιώ το forum index (not kidding, το bookmark μου για το .aNiMe//GR είναι η λίστα με τα πιο πρόσφατα posts), οπότε thanks for the feedback. Θα δούμε αν γίνεται να πειράξουμε τον κώδικα ούτως ώστε να φεύγουν από τη μέση όταν θες να πατήσεις το thread link στα δεξιά, ειδάλλως μπορούμε να τα ξηλώσουμε τελείως.

 

Okays! Θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ το Memory, απλά ενημερώνω, γιατί μου έκανε εντύπωση.  :P


Edited by Keito, 18 September 2013 - 17:32.


#52 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 18 September 2013 - 20:06

Eυχαριστούμε για τις θετικές αλλαγές/αναβαθμίσεις, αλλά βρίσκω το νέο (εσκεμμένα βαλμένο, φαντάζομαι) σύστημα διαχείρησης των quotes πολύ άβολο στη χρήση, ιδίως στο brave skin που χρησιμοποιώ.

Όχι μόνο η έλλειψη των quote tags κάνει δυσκολότερο το να απαντάς σε κάποιον χωρίζοντας το ποστ του σε μέρη, ενώ σε κάθε quote αναγράφεται το όνομά του (μιλάω φυσικά για τις μεγάλες συζητήσεις όπου είναι καλύτερο να απαντάς ξεχωριστά σε κάθε point), στο brave skin (και σε άλλα εναλλακτικά skins) δεν εμφανίζεται καν το πλαίσιο γύρω από τη φράση που κάνεις quote, όπως συμβαίνει με το standard ip.board skin, πράγμα που το κάνει εύκολο με ένα απλό λάθος να συγχωνεύσεις τα ίδια τα λόγια σου μέσα στο quote που κάνεις (αν πχ πατήσεις backspace σκοπεύοντας να μειώσεις το κενό ανάμεσα στο quote και την απάντησή σου). Αντιμετώπισα έντονα αυτό το πρόβλημα σε ένα ποστ στο Παλέρμο, όπου προσπαθούσα να κάνω multiquote, και δυσκολευόμουν να ξεχωρίσω τα δικά μου λόγια από τα quotes που έκανα, χωρίς να αφήσω τεράστια κενά ανάμεσά τους.

Δε ξέρω αν πρόκειται για ξεχωριστή πρωτοβουλία αλλαγής του quote system ή για κάτι που απροσδόκητα συνέβη μαζί με κάποιο γενικό update, απλά το δηλώνω σε περίπτωση που γίνεται να βελτιωθεί ή να επιστρέψει στην προηγούμενή του φάση.


O6rrvsU.jpg


#53 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 01 October 2013 - 07:24

Late answer is really late.

 

Δεν θα το έλεγα εσκεμμένο και σε κάθε περίπτωση το παλεύουμε :P


xbJ3b2w.jpeg