Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

The Conjuring


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 28 October 2013 - 18:40

Μια μαλαχία και μισή ήταν η ταινία. Μέσα στα κλισέ και στις ανακυκλώσιμες μπούρδες. Κουραστικοί πρωταγωνιστές και σενάριο. Και οκ, είπα να τη δω στο σινεμά μπας και... Στην αρχή με την κούκλα είπα πως μπορεί να γίνει λίγο κρίπι, αλλά όχι! Επίσης, αυτό το πράγμα με τους εξορκισμούς πρέπει να σταματήσει, έχει καταντήσει αηδία.


84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 28 October 2013 - 19:37

Well εγώ που δεν την είδα στο cinema αλλά τυλιγμένη με την κουβερτούλα μου μπορώ να πω ότι πέρασα πολύ καλά. Κλισέ ξεκλισέ, lol special effects δεν με νοιάζει. I had fun.

Επίσης τα στοιχειώματα είναι το αγαπημένο μου setting so... <3



#18 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 28 October 2013 - 19:37

Μια μαλαχία και μισή ήταν η ταινία. Μέσα στα κλισέ και στις ανακυκλώσιμες μπούρδες. Κουραστικοί πρωταγωνιστές και σενάριο. Και οκ, είπα να τη δω στο σινεμά μπας και... Στην αρχή με την κούκλα είπα πως μπορεί να γίνει λίγο κρίπι, αλλά όχι! Επίσης, αυτό το πράγμα με τους εξορκισμούς πρέπει να σταματήσει, έχει καταντήσει αηδία.

:thumbup: 
Συμφωνω εν μερει και εγω, οταν την ειχα δει στο σινεμα πριν λιγες εβδομαδες μπορω να πω οτι μου ειχε αρεσει παρα πολυ (καλα ισως φταιει οτι ειμουν και με πολλους φιλους και καναμε λιγες μ@λακιες).Αλλα μετα που την ξανατσεκαρα εντοπισα παρα πολλα ψεγαδια συν οπως ειπες και εσυ οτι ειχε ΠΑΛΙ εξορκισμο.
Δεν συμφωνω ομως στο οτι ηταν τελειως μ@λακια, γενικα δεν ηταν ασχημη, ουτε κανενα αριστουγημα ομως.Την πλακα της την ειχε και μετραει το οτι ειχα περασει γαμματα οταν την ειχα δει!


Edited by Itachi Akatsuki, 28 October 2013 - 19:38.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#19 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 09 January 2014 - 11:34

Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Δεν έχω σχεδόν τίποτα άσχημο να παρατηρήσω πέρα από το anti-climactic τέλος. Σαν ταινία τρόμου ακολούθησε μια πολύ σφιχτοδεμένη συνταγή, την οποία εκτέλεσε σχεδόν άψογα. Προσωπικά θρίλερ τέτοιας θεματολογίας είναι τα αγαπημένα μου και σε αυτό τον τομέα σχεδόν αρίστεψε.

Μου είχε λείψει μια απλά κλασσική ταινία αυτού του είδους. 


Posted Image


#20 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 09 January 2014 - 17:09

Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Δεν έχω σχεδόν τίποτα άσχημο να παρατηρήσω πέρα από το anti-climactic τέλος. Σαν ταινία τρόμου ακολούθησε μια πολύ σφιχτοδεμένη συνταγή, την οποία εκτέλεσε σχεδόν άψογα. Προσωπικά θρίλερ τέτοιας θεματολογίας είναι τα αγαπημένα μου και σε αυτό τον τομέα σχεδόν αρίστεψε.

Μου είχε λείψει μια απλά κλασσική ταινία αυτού του είδους. 

Εγω θα συμφωνησω εδω! Τα κλισε εχουω παγιωθει πλεον δε νομιζω πως ευκολα μπορουν να ξεπεραστουν αλλα η συγκεκριμενη ταινια τα συνθετει ολα με εξαισιο τροπο. Mε αρτια σκηνοθεσια και γενικοτερα εναν δυναμισμο που τον συναντας μονο σε αρκετα παλιοτερες ταινιες, τοτε που δινοταν εμφαση σ αυτο, αλλα και αυτο καθ αυτο αποτελουσε την ουσια της ταινιας. Συμφωνω και πως το τελος ηταν εκτος κλιματος κι εμενα μου ξινισε!


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."