Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fall 2013 Anime Season


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 July 2013 - 11:23

ibpdy6o55LnlmA.jpg


You know the drill ppl. Εγω τα κοιταω τα ξανακοιταω και αναρωτιεμαι γιατι η μερα πρεπει να εχει μονο 24 ωρες
Ακομη παλευω τα της ανοιξης. And that season wasnt that good.


Edited by ice_hime, 08 September 2013 - 17:46.
new chart


#2 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 13 July 2013 - 12:03

Samurai Flamenco σίγουρα, από τη μία βγάζει έναν παλιμπαιδισμό και από την άλλη έχει αυτό το see evil, smite evil που με τραβάει.

Valvrave δεύτερο κύκλο όπως και δήποτε, δε γίνεται να μη δεις τη συνέχεια του mecha - εξομοιωτή πολιτεύματος της χρονιάς.

Sekai de Ichiban μόνο και μόνο επειδή είναι σειρά με πάλη, το μόνο οριακά παρόμοιο που έχω δει/βλέπω είναι το Χαριμαναντα.

Και το Pupa φυσικά που εύχομαι να κινηθεί στα επίπεδα του Gyo(νά 'ναι τόσο καλό).

Daiya no A ίσως μια σειρά που θα με κάνει να δω με θετικό μάτι το baseball.

Αυτές είναι οι σειρές των οποίων τα πρώτα επεισόδια θα ελέγξω 100%, από 'κεί κι έπειτα σίγουρα θα δω κι άλλα γκουχγκουχgalileidonnaγκουχγκουχkilllakillγκουχγκουχyazakuraquartetγκουχγκουχyowamushipedalγκουχγκουχoutbreakcompanyγκουχγκουχkikoushoujoγκουχγκουχwalkureromanzeγκουχγκουχ

Edited by 1451, 13 July 2013 - 12:03.


#3 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 13 July 2013 - 12:07

ΩΩΩΩ.Θα τσεκάρω μπόλικα! σίγουρα τη δεύτερη σεζόν απο Magi ( θα δω μεσα στις επόμενες μέρες την πρώτη), Galilei Donna just for the fun, Strike the blood, Diabolik loves γιατί μου κάνει λίγο Vampire knight, Aoki Hagane, Sakasame no Patema και το Ghost in the shell. Και οτι άλλο προκύψει!!! Α, και την τιανια απο Madoka!!!

Edited by mirana_neko, 13 July 2013 - 12:08.


#4 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 13 July 2013 - 13:26

Samurai flamenco γιατί τα μπίσια είναι prominent, Pupa γιατί φαίνεται όμορφο και κρίπι στόρι, Magi S2 for the lulz AND The Story of Princess Kaguya γιατί ένα ιστορικό επιβάλλεται και είναι και από το Taketori Monogatari :3

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#5 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 13 July 2013 - 13:34

Τρελη season πολυ μαρεσει!
Εχω να δω ανιμε κανα τριμηνο (το τελευταιο που ειδα ηταν το Kuroko no Basket).
Μια χαρα συνεχιζουνε Magi, Kuroko no Basket και εχει τρελη ταινιουλα Captain Harlock!
Καλο φαινεται και το samurai Flamenco θα το τδεκαρω!Αντε να βγει τιποτα καλο γιατι οσον αφορα τα ανιμε εχω βαρεθει την ζωη μου.
Υ.Γ.Where the fuck is Jojo's Bizarre Adventure season 3 mothafuckas?
Υ.Γ.2.Ψηθηκα τωρα με τα καινουργια ανιμε και πρεπει να βρω κανενα να δω μεχρι το φθινοπωρο!

Edited by Itachi Akatsuki, 13 July 2013 - 13:36.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#6 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 13 July 2013 - 13:46

Blazblue μετά έκστασης και ας μην έβγαινε τίποτα άλλο :P

Κατά τ' αλλά,
Samurai Flamenco: im a sucker for such shit. Έχω την εντύπωση πως θα είναι και από τα popular anime.
Walkure Romanze: wtf is this? Μοιάζει σαν utena spin off, και η περιγραφή μου θυμίζει λίγο την αρχική ιδέα που ειχα
για το utena πριν το δω. 200% θα το τσεκάρω

Persona 3 και Captain Harlock (και madoka, είναι η ίδια ταινία η άλλη?) από ταινίες αλλά αυτά τα περιμένουμε λίγο καιρό τώρα

#7 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 13 July 2013 - 13:49

Aρκετά μου κίνησαν το ενδιαφέρον, το αν θεωρώ ότι θα βγούν καλά είναι μια άλλη ιστορία λολ.
Samurai Flamenco (wut), Kill la kill (κάτι ttgl βλέπω στη περίγραφη και έχω κάποιες ελπίδες), yowamushi pedal, Coppelion, Log Horizon (sao plz), Strike the Blood, Daiya no A, Blazblue Alter Memory (να δω πόσο κακό μπορούν να το κάνουν) και Pupa (το οποίο θα βγει γαμάτο ή απαίσιο) θα τα τσεκάρω λογικά.
Magi 2nd season φυσικά.
από ταινίες τα code geass, persona 3, koi ga shitai και captain harlock αλλό όταν βγουν λολ.

edit: studio deen στο pupa οπότε απαίσιο
επίσης valvrave 2 αν έχω κάναν άλλο μαζόχα να το σχολιάζουμε.

Edited by Jorg, 13 July 2013 - 13:50.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#8 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 July 2013 - 13:51

Άντε να δούμε αν θα καταφέρουν να το βγάλουν αυτο το coppelion αυτη τη φορά! :hahaha:

Aπο τι βλέπω εχει μερικα υποσχόμενα, άντε να δούμε τι θα δούμε. Samurai flamenco και για μένα, Daiya no A, Walkure Romanze, golden time, yowamushi pedal, Pupa, yozakura quarlet, blazblue, και απο ταινίες σίγουρα του chuunibyou, smile precure, kara no kyoukai και kaguya hime. ^^

Edited by GhostPrince, 13 July 2013 - 13:53.

フカフカ

#9 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 July 2013 - 14:25

Μερικά από τα αγροτεμάχια φαίνονται πολύ ζουμπουρλούδικα, αλλά ειδικά το παρακάτω το περιμένω πως και πως...C:

Sakasama no Patema
Pale Cocoon + Eve on Jikan οι προηγούμενες δουλειές του Yoshiura για να μην ξεχνιόμαστε. H υπόθεση (χωρίς να το ψάξω περισσότερο) μου θυμίζει κάτι από Glukhovsky και Metro 2033. Fingers crossed...C:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#10 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 13 July 2013 - 17:29

Ενδιαφέρον. Magi Και blazblue σίγουρα.
Τώρα από τα υπόλοιπα σίγουρα θα δω πολλά first ep.

Posted Image


#11 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 13 July 2013 - 18:39

Kill la kill,yowamushi pedal~για νεο overdrive δεν το κοβω but still expectations are high, Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai! ~anime with wrestling-i'm sold :D

#12 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 14 July 2013 - 14:52

BTW δεν βλέπω την καινουρια sailormoon.. winter και αν?

#13 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 July 2013 - 14:56

μαλλον. ΑΝ και διατηρω την ελπιδα οτι η λιστα δεν ειναι ακομη πληρης γιατι δεν βλεπω και του Tsutomu nihei το anime adaptation.

#14 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 14 July 2013 - 16:08

Ξενερωνω με το Gundam, αλλα θα το τσεκαρω για να εχω ολοκληρωμενη αποψη! Θα δω και το Log Horizon. Ευχομαι να ειναι εστω και λιγο κοντα στο Sword Art Online, το οποιο μου αρεσε παρα πολυ. Για τα αλλα δεν ξερω, o Don Flaminco Samurai κατι μου λεει αλλα ειμαι επιφυλακτικος
Posted Image

#15 Yano

Yano

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 24 July 2013 - 11:35

Μονο το MAgi με συγκυνισε  μπορω να πω..Κατα τα αλλα θα τσεκαρω το log horizon μονο και μονο εξαιτιας του SAO