Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Grand Anime Treasure Hunt - 27 Ιουλίου Αθήνα


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#16 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 16 July 2013 - 23:38

Υπάρχουν φυσικές δοκιμασίες που είναι για όλους καθώς και quiz αλλα και δοκιμασίες μυαλού. Αυτό που συνιστώ είναι να βρεις άτομα για να κάνετε ομάδα έτσι ώστε να μπορείτε να αντέξετε τις δοκιμασίες.....
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#17 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 24 July 2013 - 03:21

υπαρχει κανεις που να θελει να παμε μαζι?



#18 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 July 2013 - 03:40

υπαρχει κανεις που να θελει να παμε μαζι?

 

Ευχαρίστως, αρκεί πρώτα να βρεθούμε στη σταση Abeλόκηποι για μια *wink* επιβεβαίωση εμπιστοσύνης...

 

Δηλαδή, θα πρέπει να είμαστε πρώτα στην πλατεία πριν τις 4 για "εγγραφή"?

Λογικά μιας και θα είμαι Αθήνα θα έρθω κι εγώ.


Edited by Kamui, 24 July 2013 - 03:46.

O6rrvsU.jpg


#19 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 24 July 2013 - 03:52

μη φοβασε με αυτα τα χαπια που περνω τωρα νιωθω πολυ καλα, επισης τα περιοριστικα μετρα τελειωνουν την τεταρτη οποτε θα μπορω να βγω απ'το σπιτι



#20 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 July 2013 - 04:12

Το ότι παίρνεις χάπια δεν με τρομάζει, το ότι δεν παίρνω εγώ δε ξέρω πώς μπορεί να πάρει κάποιος...


O6rrvsU.jpg


#21 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 24 July 2013 - 11:27

Οι Εγγραφές αρχίζουν στις 3:00μ.μ και τελειώνουν στις 4:00μ.μ οπότε  ελάτε κάποια στιγμή μέσα σε αυτό το χρονικό περιθώριο. :gotit:  


Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#22 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 24 July 2013 - 13:48

Με χαρά σας παρουσιάζω και τις δοκιμασίες μας!

1.Fairy Tail (Fairy Quiz)

Η κάθε ομάδα θα πρέπει να απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις βασισμένες στο anime Fairy Tail.

2.Fate Unlimited Blade Works (King's Game)

Ο κάθε εκπρόσωπος θα πρέπει να ακολουθεί πιστά τις οδηγίες του επιμελητή όταν θα ακούει τη φράση " Ο βασιλιάς διατάζει", 

3.Death Note (Find The Killer)

Στην εκάστοτε ομάδα παρουσιάζεται ένας αριθμός καταθέσεων. Σκοπός της ομάδας είναι να βρεθεί ο ένοχος χρησιμοποιώντας στοιχεία από αυτές..

4.Full Metal Alchemist (Alchemy Mix)

Οι διαγωνιζόμενοι θα πρέπει να λύσουν έναν μαθηματικό γρίφο, του οποίου η λύση θα τους οδηγήσει στην παρασκευή του σωστού διαλύματος.

5.Digimon (Digitama Hunt)

Η ομάδα επιλέγει 1 εκπρόσωπο, ο οποίος θα πρέπει να βρει σε ένα ορισμένο χρονικό περιθώριο τα αυγά ,τα οποία του έχουν οριστεί.

6.Rurouni Kenshin (Balls Of Fury)

Ο εκπρόσωπος πρέπει να χτυπάει με το σπαθί όλες τις μπάλες πλην από τις χρωματιστές που του έχουν οριστεί να αποφεύγει.

7.Metal Gear Solid (Stealth Mission)

Οι διαγωνιζόμενοι θα πρέπει να καταφέρουν να αποσπάσουν της μπάλα από την κατοχή του επιμελητή, χωρίς να γίνουν αντιληπτοί.

8.Soul Eater (Witch Hunt)

Θα δοθεί στον εκπρόσωπο ένα όπλο με βεντούζες και αυτός θα πρέπει να πυροβολήσει τον καθορισμένο στόχο.

9.Street Fighter (Row Row Fight The Power)

Ο εκπρόσωπος κάθε ομάδας θα διαγωνιστεί σε μπράντεφερ με τον επιμελητή της δοκιμασίας.

10.Final Fantasy (Materiamind)

Ο εκπρόσωπος πρέπει να λύσει το γρίφο, βρίσκοντας τη σωστή σειρά που είναι τοποθετημένες οι χρωματιστές μπάλες.

11.Gintama (Stupidity Champion Race)

Ένας εκπρόσωπος από κάθε ομάδα θα περιστρέφεται γύρω από το κοντάρι μερικές φορές και μετά θα του δωθεί ένα κουτάλι με το μπαλάκι τοποθετημένο και θα πρέπει να ολοκληρώσει μια διαδρομή γρηγορότερα από τους άλλους.


Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#23 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 24 July 2013 - 14:02

Δηλαδή αν δεν έχω φίλους, είμαι υπεράνθρωπος και καταφέρω να περάσω όλες τις άλλες δοκιμασίες μόνος μου αλλα δε βλέπω Fairy Tail είμαι καταδικασμένος να χάσω;

LfNX0dh.png


#24 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 24 July 2013 - 14:05

Οκ, το περίμενα με περισσότερες ερωτήσεις γνώσεων ή γρίφους βασισμένους σε άνιμε :P Καλό recruiting θέλει κυρίως. 



#25 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 July 2013 - 16:14

Επιτρέπεται όταν παρουσιάζουμε τα προσόντα μας για recruitment να βάζουμε και τιμή?


O6rrvsU.jpg


#26 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 24 July 2013 - 17:21

Ειδικά για σένα, Kamui, θα κάνω ιδιαίτερη προσφορά. Θα σου γνωρίσω τους παππούδες μου.



#27 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 July 2013 - 17:35

Even better, if you ask me.

 

Ηajime saito προλαβαίνεις μέσα σε τρεις μέρες να δεις τη σειρά. Όπως και να 'χει, κάθε μεγάλη επιτυχία απαιτεί πόνο και θυσίες.


Edited by Kamui, 24 July 2013 - 17:36.

O6rrvsU.jpg


#28 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 28 July 2013 - 00:20

Fuck, that was freaking exhausting. Πολυ διασκεδαστικη καταληξη βεβαια.

Η uberσφιχτερ urien greek athlete ομάδα μου, την οποία συνάντησα εντελώς τυχαία (αν και σύμφωνα με τον acid black cherry αυτό έγινε έπειτα από μια εσωτερική σύγκρουση κατά την οποία ξεπέρασα τον ηδονιστικό πειρασμό και έμεινα πιστός στο δρόμο του σφίχτερ otaku), χάρη πάντα στο πνεύμα της συνεργασίας (όχι ότι οι δύο έκαναν όλη τη δουλειά ενώ εγώ σερνόμουν κάτι δρόμους πιο πισω προσπαθώντας να συλλέξω τα εντόσθια μου από το ασφάλτινο έδαφος και ο άλλος απλώς έτρεχε γρήγορα και εν τέλει δεν έκανε τίποτα ακριβώς χρήσιμο) κέρδισε τον πολυπόθητο θησαυρό με τα υπέροχα δώρα, που συμπεριελάμβαναν μια φιγουρα από το κατα τ' άλλα αγαπημένο μου anime ao no exorcist (you can check the thread) την οποία καρπώθηκα εγώ.

Τα σπουδαία πράγματα που έκανα στην ουσία ήταν να νικήσω την πανδύσκολη metal gear solid stealth ένα, δύο, τρία, stop! δοκιμασία, και να ανεβοκατεβώ τα σκαλιά της εκκλησίας βουλής ως νύφη (I am afraid there is a video of this you can laugh at).

 

Γενικά πάντως πρέπει να πω ότι η οργάνωση παρά τα ευτράπελα ήταν πάρα πολύ καλή, η ιδέα ιδιαίτερα έξυπνη και εμπνευσμένη, αν και θα μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερη και σχετική με τα anime (δεν το λέω διαμαρτυρόμενος, απλώς κάνω κριτική που αποσκοπεί στην εξέλιξη) και ο αριθμός των συμμετοχών εντυπωσιακά μεγάλος (σχεδόν 200 άτομα). Παρά την υπερβολική κούραση, αν είμαι αρκετά ψυχοπαθής για να ξαναπεράσω τον μαζοχιστικό γολγοθά του καλοκαιρινού τρεξίματος, θα ξαναέρθω του χρόνου αν επαναληφθεί.


O6rrvsU.jpg


#29 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 28 July 2013 - 10:29

Είστε σφυρηλατημένοι στη φωτιά του .aNiMe//GR εσείς και όχι τίποτα φλούφληδες του facebook!~

 

Χαιρετώ με περηφάνεια τους περήφανους otaku μας που μας εξύψωσαν, μας γέμισαν υπερηφάνεια και τίμησαν την κληρονομιά του forum. Την επόμενη φορά θα σας σπονσοράρουμε κιόλας. Από μπλουζάκια μέχρι υπερσύγχρονα gadgets και την ολόδικια σας cheerleading squad! And I am not even joking~


xbJ3b2w.jpeg


#30 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 28 July 2013 - 10:58

Είστε σφυρηλατημένοι στη φωτιά του .aNiMe//GR εσείς και όχι τίποτα φλούφληδες του facebook!~

 

Χαιρετώ με περηφάνεια τους περήφανους otaku μας που μας εξύψωσαν, μας γέμισαν υπερηφάνεια και τίμησαν την κληρονομιά του forum. Την επόμενη φορά θα σας σπονσοράρουμε κιόλας. Από μπλουζάκια μέχρι υπερσύγχρονα gadgets και την ολόδικια σας cheerleading squad! And I am not even joking~

 

και να υποθέσω, θα χουμε τον Date80 για σπόνσορα, όπου θα μας φέρει απίστεφτα .aNiMe//GR  ecchi βλουζάκια


フカフカ