Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Super Δημήτριος


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 01 November 2012 - 22:12

Posted Image


Όσοι δεν είχαν τη χαρά να καταφέρουν να δούνε την πολυβραβευμένη ταινία από τη συμπρωτεύουσα της OTiNaNAI Productions (& τα προηγούμενα αριστουργήματά τους στο link αυτό, πέρα του 'Blair Kitch Project' για κάποιο λόγο), το κατόρθωμα αυτό του κινηματογράφου, που έχει σαρώσει κοινό & κριτικούς όπου & να παίχτηκε, τώρα ήρθε η ώρα σας!

Ολόκληρη η ταινία είναι πλέον διαθέσιμη για streaming ή download

εδώ


[media]http://vimeo.com/39542475[/media]

[media]http://vimeo.com/39544328[/media]



Posted Image
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 November 2012 - 22:34

Δε μπορώ να καταλάβω πως πήρε τοσα βραβεια αυτό, ίσος να γίνομαι κακός, αλλα ούτε καμια φοβερη παραγωγή είναι, αν και οκ το θεμα δεν είναι εδώ, είναι κακη αντιγραφή απο superman, fanastic four e.t.c καλα απο σουπερμεν έχουν πάρει επιθέσεις, στυλ, παίζει να χουνε πάρει και ήχους >.> δε ξερω... αν και οκ λογικά το χανε σκεφτει για παρωδία του...οπότε οκ. Κλισε και η υπόθεση, αν και πετυχημένη στο κομάτι του σαρκασμού και παρωδίας των καταστάσεων και της Ελλάδας γενικότερα μαζι με όλο τον αχταρμά. Προσωπικά δε μου άρεσε βέβαια τόσο ούτε σ'αυτό :/
フカフカ

#3 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 01 November 2012 - 22:42

Αν δεν είσαι σίγουρος για το άμα είναι παρωδία ή όχι, η απάντηση είναι: ναι, ναι είναι. :P

Για το γιατί άρεσε στον κόσμο *shrug* γιατί είναι χαβαλεδιάρικη ταινία & το ότι παιδιά έριξαν όσο μεράκι μπορούσαν φαίνεται (& όταν λένε ότι είναι zero-budget ταινία το εννοούνε & με το παραπάνω), είναι η εικασία μου.


Υ.Γ. :greece:

Edited by Yo! Master, 01 November 2012 - 22:43.

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 November 2012 - 23:27

Δεν αντιλέγω ότι έκαναν ότι μπορούσαν, ίσα ίσα που φαίνεται κιολας το ότι κάνανε τρομέρη δουλεία, τουλαχιστόν για μηδενικό budget που χάνε ήταν πολύ καλή.(οκ τα προβληματά του τα χε σε αρκετές σκηνές και ειδικά όσο αφορά τα VFX μου θυμισε τους πειραματισμούς που κάνουν διάφοροι στα youtube, αλλα δεν είναι εκεί το θέμα, δε με πείραξε αυτό) Το προβλημά μου ήταν η γενική ιδέα του ότι να νε και του σεναρίου και με προβλημάτισε στο τι του βρήκανε, οκ το "χαλαλετζίδικο στυλ" but, but...είχε κάτι που δεν έστεκε καθόλη τη διάρκεια του.Ίσος να την έβλεπα διαφορετικά αν την πετυχενα τυχαία στο internet, αλλα εδώ κέρδισε βραβεία και αναγνωρίστηκε.Anyway, ίσος απο τα πολλα άνιμε τις πολλές ξένες ταινίες να έχω αρχίσει να χάνω το "ελληνικό χιούμορ" απο την άλη, δε ξέρω...προσωπικά δε τη βρήσκω και τόσο πετυχημένη όμως, όπως και να χει, ή μάλλον μου την εσπασε κάπως όταν την είδα.

but yes, greece, what did we expect ...αν και νομίζω οτι έχουμε δει πολύ πιο αξιόλογες ταινίες μικρού μίκους άλες χρονιές, εγκαταλείπει ο κόσμος? 'η δεν έχει ιδέες...δε ξέρω.

Edited by GhostPrince, 01 November 2012 - 23:28.

フカフカ

#5 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 01 November 2012 - 23:31

Δεν αντιλέγω ότι έκαναν ότι μπορούσαν, ίσα ίσα που φαίνεται κιολας το ότι κάνανε τρομέρη δουλεία, τουλαχιστόν για μηδενικό budget που χάνε ήταν πολύ καλή.(οκ τα προβληματά του τα χε σε αρκετές σκηνές και ειδικά όσο αφορά τα VFX μου θυμισε τους πειραματισμούς που κάνουν διάφοροι στα youtube, αλλα δεν είναι εκεί το θέμα, δε με πείραξε αυτό) Το προβλημά μου ήταν η γενική ιδέα του ότι να νε και του σεναρίου και με προβλημάτισε στο τι του βρήκανε, οκ το "χαλαλετζίδικο στυλ" but, but...είχε κάτι που δεν έστεκε καθόλη τη διάρκεια του.Ίσος να την έβλεπα διαφορετικά αν την πετυχενα τυχαία στο internet, αλλα εδώ κέρδισε βραβεία και αναγνωρίστηκε.Anyway, ίσος απο τα πολλα άνιμε τις πολλές ξένες ταινίες να έχω αρχίσει να χάνω το "ελληνικό χιούμορ" απο την άλη, δε ξέρω...προσωπικά δε τη βρήσκω και τόσο πετυχημένη όμως, όπως και να χει, ή μάλλον μου την εσπασε κάπως όταν την είδα.

but yes, greece, what did we expect ...αν και νομίζω οτι έχουμε δει πολύ πιο αξιόλογες ταινίες μικρού μίκους άλες χρονιές, εγκαταλείπει ο κόσμος? 'η δεν έχει ιδέες...δε ξέρω.


Ίσως να το παίρνεις το όλο θέμα πιο σοβαρά απ'ότι το έχει πάρει κανείς μέχρι σήμερα, συμπεριλαμβανομένων και των παιδιών της OTiNaNai productions. ;) ;)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#6 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 10 November 2012 - 02:21

Καθαρή παρωδία που μοιράζει κοινωνικά μηνύματα -γκουχγκουχ- και ελληνική λεβεντιά (XD) αβέρτα στον θεατή, κατακρεουργώντας ταυτοχρόνως τα superhero tropes. Αξιαγάπητα ηλίθιο γενικά, όσο για τις ιδέες και τα quotes = έρωτας μεγάλος. Αν τα έχετε βρει πουθενά μαζεμένα, στείλτε μια και από εδώ.

Επίσης παραδεχτείτε το, όλοι σας κλάψατε σε αυτήν την σκηνή. Αν δεν κλάψατε τότε δεν έχετε ψυχή!
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#7 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 10 November 2012 - 14:15

*δάκρυα*
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#8 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 06 December 2012 - 14:05

Το ότι έχει το βυζί απέξω είναι ατύχημα ή σκόπιμο? :hmmm:

15fkk04.jpg