Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ψάχνω για μια ταινία anime!


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Tong_Po

Tong_Po

    Mai Lee Good F**k

  • Members
  • 184 posts

Posted 12 September 2006 - 22:30

Θυμάμαι πάρα πολύ παλιά μια ταινία στην ΕΤ2 όπου το μόνο που θυμάμαι ήταν ένα κοριτσάκι που κάτι έψαχνε και στο τέλος πέφτει πάνω σε ένα τέρας που ήταν κόκκινο τεράστιο σαν χλαπάτσα άλλα δεν θυμάμαι (δεν ήταν πάντως σίγουρα το Nausicka)
Ο Odin είναι και ΘΕΟΣ και Συνάδελφος!!! (έχει παραπαλιώσει αυτό μάλλον...)






#2 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 September 2006 - 22:54

Λίγα μας λες. Δεν θυμάσαι τίποτα άλλο ? Χρονολογία σχεδίασης/προβολής στην Ελλάδα , anime ή Cartoon , κλπ ?

E5VV38U.jpg


#3 Tong_Po

Tong_Po

    Mai Lee Good F**k

  • Members
  • 184 posts

Posted 23 September 2006 - 07:42

Λοιπόν ήταν σίγουρα anime πρέπει να το έδειξε πριν το 98 ένα απόγευμα καθημερινής και μου φαίνεται ότι το κορίτσι έψαχνε τους γονείς της. Δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι άλλο μόνο ότι ταξίδευε (ήταν σε μια αναζήτηση γενικότερα...)
Ο Odin είναι και ΘΕΟΣ και Συνάδελφος!!! (έχει παραπαλιώσει αυτό μάλλον...)






#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 23 September 2006 - 11:40

Νομίζω πως θυμάμαι ένα παρόμοιο στυλ, αλλά έχω την εντύπωση πως ήταν σειρά, και όχι ταινία. Το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι ούτε και εγώ τον τίτλο.

Ψάξε και εδώ μπας και είναι αυτό http://www.animellas.com/katalogos/leda.php

E5VV38U.jpg


#5 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 23 September 2006 - 12:25

θυμάσαι μήπως ποσο παλιά το έδειχνε? :?

H καμια φάση από το σενάριο?
Posted Image