Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 4 votes

Arrow


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 19 October 2012 - 19:44

Κακομαθημένος socialite γόνος πάμπλουτης οικογένειας ναυαγεί σε ερημονήσι από όπου επιστρέφει 5 χρόνια μετά ως διαφορετικός άνθρωπος: Σκληραγωγημένος, οργισμένος και έτοιμος για εκδίκηση απέναντι σε όσους συνεισέφεραν στη βύθιση στο σκοτάδι, της πόλης που -πίστευε πως- είχε χτίσει ο πατέρας του.

H σειρά έχει δημιουργηθεί από τον Γκρεγκ Μπερλάντι που κυρίως εμπλέκεται με οικογενειακές σαπουνόπερες («Brothers & Sisters», «Everwood») αλλά του οποίου το φρικώδες «Green Lantern» θα ήταν από μόνο του αρκετός λόγος για την απουσία του επιθέτου «Green» από τον τίτλο.

Στο καστ ξεχωρίζουμε την Κέιτι Κάσιντι την οποία το CW προσπαθεί να κάνει σταρ εδώ και περίπου τρεις ζωές, η Γουίλα Χόλαντ (από την υπέροχη 4η σεζόν του «The O.C.») παίζει την 17χρονη αδερφή του ήρωα, ενώ ως είθισται για σειρά του CW πρωταγωνιστούν ακόμα διάφορα μοντέλα από κατάλογο εσωρούχων (αντρικών και γυναικείων φυσικά).

για ριξτε μια ματια παρακατω!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=24kQJlHrTqI[/youtube]

Edited by ...xXx..., 19 October 2012 - 19:46.

Posted Image

#2 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 October 2012 - 19:47

Δυο πρώτα επεισόδια έτσι κι έτσι. Αφελές μα διασκεδαστικό, προβλέψιμο μα ενδιαφέρον, γραφικό μα συγκινητικό ώρες ώρες.
Spoiler:


#3 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 19 October 2012 - 19:53

Δεν έχω καταφέρει να τελειώσω το 1ο επεισόδιο αν και το προσπαθώ καιρό.

Η Κάσιντυ γεννήθηκε σταρ. Δεν καταλαβαίνω τι υπονοεί ο op. :P

Posted Image


#4 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 posts

Posted 19 October 2012 - 20:09

Το 1ο επεισοδιο δεν με εντυπωσιασε και σε γενικες γραμμες το βρισκω αρκετα μετριο και θα το δω μονο κ μονο να περασει η ωρα. Ενας λογος που δεν εντυπωσιαστηκα ειναι οτι ο συγκεκριμμενος υπερηρωας μου ειναι αδιαφορος, θα προτιμουσα το CW να ειχε συνεχισει την σειρα Aquaman της οποιας το pilot episode ειχε βγει πριν απο 2 χρονια αν δε με απατα η μνημη μου. Anyway, ελπιζω να φτιαξει λιγο η σειρα.

#5 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 October 2012 - 20:11

Έχει την πλάκα του και το ενδιαφέρον του αν και όντως σε κάποιες στιγμές παίρνει αναπάντεχα derp στροφές. Νομίζω το πρώτο επεισόδιο ήταν καλύτερο από το δεύτερο μέχρι στιγμής.

Spoiler:


#6 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 October 2012 - 20:19

Κάτι που δεν κατάλαβα στο τέλος του δεύτερου επεισοδίου
Spoiler:


Όσο για το λόγο
Spoiler:


#7 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 27 October 2012 - 21:08

Σαπουνόπερα με υπερήρωα λες και δεν το περίμενα από το cw...
Posted Image

#8 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 posts

Posted 08 November 2012 - 12:16

Spoiler:


#9 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 15 November 2012 - 23:12

Spoiler: 6


#10 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 07 December 2012 - 06:13

Η σειρά προσπαθεί να φανεί σοβαρή και ρεαλιστική (όχι υπερδυνάμεις, κάπες, trick arrows, superhero names) αλλά κατά τ' άλλα το γράψιμο είναι... πώς να το πω; Αφελές; Βεβιασμένο; Τεμπέλικο; Όλα τα παραπάνω;

Spoiler:

6dqFccT.gif


#11 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 12 December 2012 - 01:19

Έλα ρε χαχάουε, μην είσαι τόσο αυστηρή. :P

Ξέρω ότι το σενάριο και το ηθοποιηλίκι μπάζει πολλές φορές, αλλά σου περνάει κάτι ωραίο χωρίς να σε κουράζει, κάπως αβίαστα. Έχει δράση και λοιπά.
Επίσης, DC rulez! Ένας λόγος που κάθομαι και απολαμβάνω τη σειρά.

Σαν σχόλιο έχω να πω πως
Spoiler: 7-8

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#12 Fenrir

Fenrir

    非対応 怪物-君

  • Members
  • 172 posts
  • LocationNibelheim

Posted 12 December 2012 - 01:30

Spoiler: 7-8


Spoiler:


Επόμενο επεισόδιο νομίζω βγαίνει σήμερα; Έφαγα ένα σπόιλερ γι'αυτό... άλλο πράμα.
Spoiler: το αναμενόμενο..?

Ό,τι σ΄ ελευθερώνει, σε κλειδώνει κι ό,τι σε φανερώνει είναι που δεν το διάλεξες εσύ... και τότε λες "ουπς".

Posted Image


#13 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 16 December 2012 - 17:55

NWS, λυπάμαι, θα είμαι πάντα αυστηρή με ο,τιδήποτε βγάζει το κανάλι που τόλμησε να κόψει τη Veronica Mars :P
Σοβαρά όμως, μέχρι στιγμής η σειρά είναι μέτρια προς κακή, σαπουνοπερίζει αρκετά και αποτυγχάνει να δώσει βάθος στους χαρακτήρες. Not my fault, ας πρόσεχε το CW (και η DC).

Spoiler: 7-8


Spoiler: 9

6dqFccT.gif


#14 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 16 December 2012 - 18:15

Συμφωνώ με Tristessa. Μετά και τα τελευταία επεισόδια, απλά δεν βρίσκω το λόγο να συνεχίσω τη σειρά. Κακή και ανούσια με την τάση να γίνει ακόμα χειρότερη στη πορεία.

#15 DforDonald

DforDonald

    Starting...

  • Members
  • 27 posts
  • LocationΠατρίδα είναι όπου αγαπάς και οπου σ' αρέσει...

Posted 11 January 2013 - 16:45

Συμφωνώ με Tristessa. Μετά και τα τελευταία επεισόδια, απλά δεν βρίσκω το λόγο να συνεχίσω τη σειρά. Κακή και ανούσια με την τάση να γίνει ακόμα χειρότερη στη πορεία.


Θα συμφωνήσω, αρχικά είχε κάποιο ενδιαφέρον αλλά αν στο 4ο - 5ο επεισόδιο μιας σειράς θέλεις να δολοφονήσεις απο τον πρωταγωνιστή μέχρι και τους κομπάρσους κάτι δεν πάει καλα...

Ειδική μνεία πρέπει να γίνει στους σεναριογράφους για τους επικούς και τόσο πρωτότυπους διαλόγους, στις σκηνές μάχης για την μεγάλη ποικιλιά (άλλωστε είναι γνωστό ότι όλες σχεδόν οι εγκληματικές συναντήσεις γίνονται σε σκοτεινες αποθήκες/αποβάθρες/εγκαταλελημένα κτήρια γεμάτα κούτες και παλέτες) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΆ ΣΤΟ ΑΓΑΠΗΜΈΝΟ ΜΟΥ.... :riiight:
Spoiler:

Edited by DforDonald, 11 January 2013 - 16:46.

Posted Image