Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Keito's attempts

Keito Fanart Paintings

  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#61 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 02 February 2014 - 12:50

Thankyou!! Ναι, έχεις δίκιο, ο κόμπος όντως πετάει λίγο υπερβολικά πολύ XD



#62 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 02 February 2014 - 13:22

Super όλα, ιδίως το πρώτο (και το τελευταίο), είσαι σε πολύ καλό δρόμο :congrats:



#63 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 02 February 2014 - 14:21

Aaaaaw σ'ευχαριστώ πολύ εξάφτερε άγγελε :3



#64 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 04 February 2014 - 14:02

Nα βάλεις και τον περιστέρο! Έχωσες που έχωσες την maffy collection, πόσταρε τον κι εκείνο σε μια γωνίτσα μην μείνει παραπονεμένος XD


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#65 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 04 February 2014 - 14:13

Nα βάλεις και τον περιστέρο! Έχωσες που έχωσες την maffy collection, πόσταρε τον κι εκείνο σε μια γωνίτσα μην μείνει παραπονεμένος XD

:hahaha:  :hahaha:  :hahaha:  :hahaha:  :hahaha:  :hahaha:


Edited by Keito, 16 August 2015 - 21:28.


#66 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 March 2014 - 18:08

Χμμμ ας προσθέσω άλλα δύο εδώ :3


Edited by Keito, 16 August 2015 - 21:28.


#67 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 March 2014 - 18:15

Το πρώτο γαμάει!!! Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής, εύγε.

Γιατί το δεύτερο δεν έχει πρόσωπο?(face fan here,xD) Πιστεύω έπρεπε τουλάχιστον τα 2 μάτια να διακρίνονται ας ήταν θολά τα άλλα χαρακτηριστικά. Το σώμα και το background μου αρέσουν.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#68 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 March 2014 - 20:30

Το πρώτο γαμάει!!! Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής, εύγε.

Γιατί το δεύτερο δεν έχει πρόσωπο?(face fan here,xD) Πιστεύω έπρεπε τουλάχιστον τα 2 μάτια να διακρίνονται ας ήταν θολά τα άλλα χαρακτηριστικά. Το σώμα και το background μου αρέσουν.

Aww thanks C:

 

Το δεύτερο δεν έχει πρόσωπο λόγω απουσίας λεπτών πινέλων στο σχολείο μου :Ρ Επειδή έγινε τις ώρες των επιλογών, εκεί, και επειδή ως γνωστόν τα δημόσια έχουν ΤΟΣΟ καλό εξοπλισμό στα πάντα (νοτ), είπα να το αφήσω, και τελικά μου άρεσε η ιδέα του να μην έχει πρόσωπο. :>



#69 Duderlady

Duderlady

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 23 March 2014 - 16:15

ομορφιές. :3


pretentious_samurai_zps33c4c09c.jpg

 


#70 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 23 March 2014 - 17:58

Thankyou Pope! C:



#71 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 06 April 2014 - 12:58

Bumpu bumpu. Μερικά καινούργια.


Edited by Keito, 16 August 2015 - 21:28.


#72 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 06 April 2014 - 16:27

Το πρώτο γαμάει!!! Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής, εύγε.

Γιατί το δεύτερο δεν έχει πρόσωπο?(face fan here,xD) Πιστεύω έπρεπε τουλάχιστον τα 2 μάτια να διακρίνονται ας ήταν θολά τα άλλα χαρακτηριστικά. Το σώμα και το background μου αρέσουν.

 

Μα εφόσον χρησιμοποιεί χοντρό πινέλο σε όλο το υπόλοιπο έργο, που αποδίδει αυτή την αίσθηση της αφηρημάδας και τονίζει την εμβύθιση της μορφής στο background, δε βρίσκω το λόγο να απεικονίσει κάποιο πρόσωπο με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Έτσι κι αλλιώς το σχέδιο είναι αρκετά ξεκάθαρο για να καταλάβουμε ότι πρόκειται για ανθρώπινη μορφή.

Ίσως η ύπαρξη ματιών θα βοηθούσε την έκφραση κάποιου πιο έντονου συναισθήματος, αλλά νομίζω ότι αυτή η ανέμελη χρήση του κόκκινου φτάνει για να κάνει το έργο ιδιαίτερα εκφραστικό.

 

Μου αρέσουν όλα όσα έχεις ποστάρει, ιδίως τα χρώματα στα backgrounds, όπου υπάρχουν, αλλά νομίζω ότι το συγκεκριμένο με το πινέλο έχει κάτι πιο ιδιαίτερο και προσωπικό, οπότε θα μου άρεσε να δω περισσότερα σε αυτό το στυλ.

 

Keep it up.


O6rrvsU.jpg


#73 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 06 April 2014 - 19:58

Ευχαριστώ πολύ :3 Θα φτιάξω κι άλλα σίγουρα, γιατί μ'άρεσε και μένα αυτό το στυλ, ειδικά τώρα που έρχεται και Πάσχα. 



#74 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 06 April 2014 - 20:13

Είναι που είμαι λάτρης των ματιών και του χαμόγελου, και γενικότερα των εκφράσεων του προσώπου ( ένας από τους λόγους που μου αρέσουν τόσο anime χαρακτήρες).
Και εμένα μου άρεσε πολύ η σιλουέτα και το background όπως της είπα. Το παράπονο μου είχε να κάνει περισσότερο με το γούστο μου από ότι με την δικιά της δημιουργία.

Καταλαβαίνω την ομορφιά του faceless αλλά το θεωρώ ιδιαίτερα δύσκολο να εκφράσεις κάτι χωρίς πρόσωπο (όταν το πετυχαίνεις είναι σίγουρα αριστουργηματικό αλλά το εύρος λάθους είναι μεγάλο).
Στο συγκεκριμένο ήμουν κάπως έτσι: "Ναι γαμάτο σώμα, χρώματα και... Come on, where are the eyes!?!"

Άντε Keito μη κάθεσαι, σήκω φτιάξε τίποτα! Κοτζάμ alternative δασκάλα έχεις!xD

Edited by TheGunsmasha, 06 April 2014 - 20:14.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#75 celestial_god

celestial_god

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 06 April 2014 - 20:53

Χμμμ ας προσθέσω άλλα δύο εδώ :3

Spoiler:

 

Αυτο ειναι δεκαρι.  :riiight: