Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kimi Ga Nozomu Eien


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 07 September 2006 - 12:35

Ενα καταπληκτικο δραμα. Το Πρωτο Δραμα ανιμε που ειδα και μου αρεσε τρελα. Θελω Γνωμες
I put up my headphones and listen to the deftones

#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 September 2006 - 12:46

Εντάξει imo overated αρκετά, δεν μου άρεσε αρκετά, τέσπα τσεκάρε και το Akane Maniax που πρωταγονιστεί η μία από τις δύο ηρωίδες.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2425
rsrGbGx.gif

#3 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 07 September 2006 - 14:00

Είναι πολύ καλό. Δε ξέρω τι θα πίστευα αν το έβλεπα τώρα για πρώτη φορά, αλλά ήταν το πρώτο δράμα που είδα κι αυτό με έκανε να ψάξω για άλλες τέτοιες σειρές. Οπότε respect. Akane maniax άντεξα 5 λεπτά αν θυμάμαι καλά.

PS: αγαπώ τη Haruka :P

#4 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 07 September 2006 - 14:32

το τελείωσα χθές.... απίστευτο είναι.

[spoiler:0f7b4e7f78]
Το μόνο που με χάλασε είναι το ότι έγινε πολύ Harem στο τέλος όλες αυτόν θέλανε έλεος.

Το καλό με την ιστορία αυτήν είναι οτι στο τέλος τα βρίκε με την σωστή κοπέλα... αφού απο την αρχή αυτήν γουσταρέ ο κεφτές με την μικρή τι έμπλεξε?
Όχι σαν κάτι άλλα πχ Shuffle που ΛΑΘΟΣ κοπέλα πήρε στο τέλος :bleh: [/spoiler:0f7b4e7f78]

Πολύ καλή πλοκή και μάρεσε πολύ το ότι την ιστορία την λέει κατα τμήματα... μια βλέπουμε το παρόν μια το παρελθόν πολύ καλό σκηνοθετικά, κατεμέ πάντα

#5 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 07 September 2006 - 14:40

Είναι πολύ καλό. Δε ξέρω τι θα πίστευα αν το έβλεπα τώρα για πρώτη φορά, αλλά ήταν το πρώτο δράμα που είδα κι αυτό με έκανε να ψάξω για άλλες τέτοιες σειρές. Οπότε respect. Akane maniax άντεξα 5 λεπτά αν θυμάμαι καλά.

PS: αγαπώ τη Haruka :P



Πρέπει να το δείς διότι δίνει κάποια στοιχεία που δεν έδειξε στο κυρίως μέρος.
πχ Δείχνει καθαρά την σχέση που είχαν οι αδερφές και γένικα διαλόγους/καταστάσεις που δεν ήταν στην κύρια ιστορία. Απλά θα πρέπει να ανεχτείς τον πρωταγωνιστή.... εγώ άντεξα πάντως .... μετα βίας. Δεσ το σαν τελείωμα με πολλή σάλτσα....

Θα ήθελα να τους δώ όμως πες 10 χρονια μετά αλλά ποτέ στα anime δεν ορίζετε το μέλλον πάντα μένει σαν "Ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα" κτλπ

#6 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 07 September 2006 - 17:47

Εμένα πάντος το KGNE μου φάνικε μουφομελόδραμα σαν τις ελληνικές σειρές που βάζει τα βράδια η TV.
Posted Image


#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 September 2006 - 18:27

Εμένα πάντος το KGNE μου φάνικε μουφομελόδραμα σαν τις ελληνικές σειρές που βάζει τα βράδια η TV.


x2 :dwarf:

Man, είσαι ο άνθρωπός μου, κάποια στιγμή μου φάνηκε πώς έκανε πέρασμα ο Μανουσάκης. :laughing: Αν και μου έλεγαν πολύ καλό μετά το Niea Under 7 το χάος [αν και δεν είναι τόσο drama :rolleyes2: ]
rsrGbGx.gif

#8 Blast0

Blast0

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 18 September 2006 - 22:38

Θα συμφωνήσω με τα δύο τελευταία posts :kakashithumbup: . Από ένα σημείο και μετά το βρήκα πολύ επιτηδευμένο το όλο δράμα και τελικά παράτησα τη σειρά στο 9ο επεισόδιο. Ενώ στην αρχή με τράβηξε από ένα σημείο και μετά με κούρασε απίστευτα.

#9 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 19 September 2006 - 06:16

Θα συμφωνήσω με τα δύο τελευταία posts :kakashithumbup: . Από ένα σημείο και μετά το βρήκα πολύ επιτηδευμένο το όλο δράμα και τελικά παράτησα τη σειρά στο 9ο επεισόδιο. Ενώ στην αρχή με τράβηξε από ένα σημείο και μετά με κούρασε απίστευτα.

Αν δεν είδατε τα 4 τελευταία επισοδεια μην το κρίνετε γιατί κατά την γνώμη μου το 14 ήταν το καλύτερο επισόδειο ;)
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#10 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 19 September 2006 - 07:01

Αν το ενδιαφέρον για τους χαρακτήρες και το story έχει εξανεμιστεί από νορίς πολύ δύσκολα μπορεί να σε κερδίσει πίσω το 1 τελευταίο επεισόδιο

Παντώς και κατευθείαν το 14ο επεισόδιο να δει κανεις μετά τα 4 πρώτα δεν χάνει και πολά από story και εξέλιξη.
Ένα τεράστιο filler με μελόδραμα είναι τα υπόλοιπα.

Γι αυτό και η σειρά διχάζει τόσο πολύ
Κάποιοι γουστάρουν τους τόνους μελόδραμα :love:
Aλλα υπάρχουν και αλλοι τόσοι που φρικάρουνε :scared:(οπώς ο γράφων)
Posted Image


#11 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 September 2006 - 11:53

Αν δεν είδατε τα 4 τελευταία επισοδεια μην το κρίνετε γιατί κατά την γνώμη μου το 14 ήταν το καλύτερο επισόδειο ;)


Tον πλυθηντικό τι τον ήθελες :bleh: Me watches the series to the last episodes either i like it or not :bye: To συγκεκριμένο ήταν ένα από αυτά που έχω δεί με ένα άλφα ζόρι [του τύπου άντε τέλειωνε γιατί έχουμε και δουλειές :lol: ] Haibane Renmei και NieA Under 7 ftw :kakashithumbup:
rsrGbGx.gif

#12 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 19 September 2006 - 12:59


Αν δεν είδατε τα 4 τελευταία επισοδεια μην το κρίνετε γιατί κατά την γνώμη μου το 14 ήταν το καλύτερο επισόδειο ;)


Tον πλυθηντικό τι τον ήθελες :bleh: Me watches the series to the last episodes either i like it or not :bye: To συγκεκριμένο ήταν ένα από αυτά που έχω δεί με ένα άλφα ζόρι [του τύπου άντε τέλειωνε γιατί έχουμε και δουλειές :lol: ] Haibane Renmei και NieA Under 7 ftw :kakashithumbup:

Για να μην είμαι αγενής :bleh: (ψέμα, ούτε καν το σκτέφτηκα αφθόρμητος ήταν ο πλυθηντικός).
Γούστα είναι αυτά αλλά εμένα τα drama είναι το αγαπημένο μου είδος.

*Off Topic*
Έμαθα ότι υπάρχουν κ κατακριτές του Saikano :scared: Θα το λέω μέχρι να σταματήσω τα anime, Saishuu Heiki Kanojo FTW (Fuck The World όχι for the win :hehe: )
*Οff Topic Case Closed*
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#13 Blast0

Blast0

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 19 September 2006 - 18:52

9 επεισόδια είδα όχι 2...αρκετά για να σχηματίσω μία εικόνα για τη σειρά και να πω την ταπεινή μου γνώμη, για το τι γίνεται μέχρι εκεί. Προσωπικά πάντως δε βρίσκω λόγο, να υπομένω κάθε σειρά που δε μ αρέσει για να μπορώ να κρίνω. Btw το ότι δε μ' άρεσε το kgne και το παράτησα δε σημαίνει ότι δε μ' αρέσει και το δράμα, ήμαρτον.

¶ντε πάμε να πούμε όλοι μαζί ένα ξόρκι mates... :)

#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 September 2006 - 20:01

*Off Topic*
Έμαθα ότι υπάρχουν κ κατακριτές του Saikano :scared: Θα το λέω μέχρι να σταματήσω τα anime, Saishuu Heiki Kanojo FTW (Fuck The World όχι for the win :hehe: )
*Οff Topic Case Closed*


[spam]
Νομίζω ότι εδώ πρέπει να παρθούν κάποια μέτρα, προτείνω να δημιουργηθεί μια επίλεκτη ομάδα κρούσης για να περιορίσει τέτοιου είδους φαινόμενα [δλδ αρνητικές κριτικές στο Saikano :P ] Όποιος καταδώσει θα λάβει δώρο το boxset σε collector's edition του Saikano. [Just kidding :bleh: ]
[/spam]
rsrGbGx.gif

#15 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 19 September 2006 - 21:22

Είναι πραγματικά το anime που αγαπώ να ΜΙΣΩ. Και το μισώ θανάσιμα. Το ότι βρίσκεται στις πρώτες θέσεις σε site όπως το Animenfo, δείχνει το επίπεδο των χρηστών.

Πραγματικά, βλέποντας το και βλέποντας τις εντυπώσεις πολλών αναρωτιέμαι γιατί βλέπει κανείς anime. Γιατί αν θέλει να ξεφύγει από τις ηλίθιες σαπουνόπερες της τηλεόρασης, το Kimi ga είναι απίστευτα λάθος διέξοδος. Δεν ήξερα πως μπορούσε να υπάρχει ένα anime τόσο σαπουνοπεροειδές, αλλά κι όμως, υπάρχει.

Γενικά: Ηλίθιοι, κενοί, χωρίς βάθος χαρακτήρες. Χαζό σενάριο, που προσπαθεί με το χαζό επίσης μελόδραμα και τις τόσο τραβηγμένες με μηδενικό ρεαλισμό καταστάσεις να κάνει αυτόν που το βλέπει να συγκινηθεί. Και το πετυχε με αρκετούς, απ'ότι φαίνεται. Α, επίσης, αδικαιολόγητο τέλος, αφού όλα έδειχναν ότι ο βλάκας-καημένος-loser πρωταγωνιστής θα διάλεγε την άλλη κοπέλα. Δεν προτείνεται, σε καμία περίπτωση. Έχω ακούσει κάποιους να λένε ότι προσεγγίζει αρχαίες ελληνικές τραγωδίες, και δε μπορώ παρά να γελάω με τέτοια σχόλια.

Είμαι ίσως λίγο υπερβολικός, αλλά πραγματικά δεν αντέχω όλο το hype που δημιουργείται χωρίς λόγο και αιτία από τέτοιες χαζοσειρές. Είναι μια απλή σαπουνόπερα και τίποτα παραπάνω, και μάλλον εξυπηρετεί το σκοπό της. ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ!

Α, να πω ότι θα βγει νέο Kimi Ga anime, που αν δεν κάνω λάθος θα εκτυλίσσεται σε ένα διαφορετικό timespace (whatever) όπου η
[spoiler:f682224f07] Haruka δεν τραυματίστηκε/έπεσε σε κώμα ποτέ.[/spoiler:f682224f07] Δηλαδή δε μας έφτανε η αρχική σειρά, θα έχουμε κι άλλο. Ελπίζω σε comedy :P