Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Eλληνική ή Ξένη μουσική;


  • Please log in to reply
135 replies to this topic

Poll: ελληνική ή ξένη μουσική? (284 member(s) have cast votes)

ελληνική ή ξένη μουσική?

  1. ελληνική (8 votes [2.79%] - View)

    Percentage of vote: 2.79%

  2. ξένη (98 votes [34.15%] - View)

    Percentage of vote: 34.15%

Vote Guests cannot vote

#46 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 10 May 2007 - 17:33

Πολυ καλος κι αυτος...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#47 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 10 May 2007 - 17:40

Πολυ καλος κι αυτος...

τρομερος οχι απλα πολυ καλος.
Επισης καλος ηταν ο Ορφεας Περιδης,αν και τον εθαψε καπως το χιτ-ακι , με τις Φωτοβολιδες και τα βαρελωτα.
Κριμα.

Επισης ειδικη μνεια να δωθει στους ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΝΥΜΦΗ που παιζουν αρχαιοελληνικη μουσικη με κατι ανυπαρκτα οργανα-τα εχουν κατασκευασει οι ιδιοι βαση των αρχαιοελληνικων .


http://www.myspace.com/daemonianymphemyspace

Posted Image


#48 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 10 May 2007 - 18:54

Θανασης Παπακωνσταντινου pnwz your sorry asses.-


He is realy cool προτείνω το τελευταίο του cd στους απανταχού επίσης οι τελευταίες ψυχεδελικές δουλειές του αγγελάκα δεν είναι άσχημες
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#49 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 10 May 2007 - 20:58

Ελπιζω να μη φαω ξυλο γι αυτο που θα πω...αλλα απο ελληνες καλλιτεχνες μου αρεσει πολυ και ο Θηβαιος...Ή το τελευταιο ή το προτελευταιο του δισκακι ηταν φανταστικο..με κατι ηχους σαν ταγκο αλλα και οχι, απιστευτο μιλαμε..
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#50 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 11 May 2007 - 00:40

Ελπιζω να μη φαω ξυλο γι αυτο που θα πω...αλλα απο ελληνες καλλιτεχνες μου αρεσει πολυ και ο Θηβαιος...Ή το τελευταιο ή το προτελευταιο του δισκακι ηταν φανταστικο..με κατι ηχους σαν ταγκο αλλα και οχι, απιστευτο μιλαμε..


Γιατί να φας ξύλο; Από τις καλύτερες σύγχρονες ελληνικές φωνές!

Posted Image


#51 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 11 May 2007 - 00:56

Γιατι ο Θηβαιος ακουγεται απο συγκεκριμενες καστες ανθρωπων,και οχι απο ενα ατομο που ακουει συνηθως ροκ και μεταλ και γιαπωνεζικη μουσικη....Συμφωνω οτι ειναι απο τις καλυτερες συγχρονες ελληνικες φωνες αλλα και η μουσικη του ειναι πολυ πρωτοτυπη και ψαγμενη..

Βασικα το ξυλο περιμενα να το φαω γιατι οταν ημουν σε ενα φορουμ θαυμαστων του Ιωαννιδη οταν τους ειπα οτι δεν μου αρεσει ο Περιδης ιδιαιτερα ειχαν ολοι αυτη την εκφραση...:oo: , ή αυτην :erk: και μετα αυτην..:OMG3: και στο τελος αυτην :redcard2: ...οποτε τωρα κραταω μια πισινη για παν ενδεχομενο..!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#52 reckless

reckless

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 13 May 2007 - 16:55

Ξένη και για εμενα.
Δεν αντεχω κοματια μονο για Αγαπες...
Posted Image
Nick Rest in peace .Magma 2002-2006
Only God can Judge me
!Reckless!

#53 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 14 May 2007 - 00:35

Ξένη και για εμενα.
Δεν αντεχω κοματια μονο για Αγαπες...


Συμφωνω...σαν θεματολογια ειναι υπερκορεσμενη...γενικα εχουν χασει λιγο την μπαλα με το θεμα αγαπη...γι αυτο κι εγω ξεκινησα την Ιαπωνικη μουσικη, που προς το παρον δεν καταλαβαινω τι λενε, οποτε εχω αλλα κριτηρια αρεσκειας ενος τραγουδιου!!!:hahaha:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#54 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 14 May 2007 - 22:23

Ακουω ξενη μουσικη κυριως παρα πολυ σπανια ακουω ελληνικη μουσικη. Βασικα ακουω μεταλ. Ακουω αναγκαστικα ελληνικα γιατι ακουνε οι φιλοι μου


E τότε παράτα τους και έλα μαζί μας στον κόσμο της ξένης μουσικής:P

offtopic mode off

Ontopic mode on

Εγώ ξένη και βέβαια...Από όλα house ακούω...Θα παρακαλούσα κανένας να μην βάζει ελληνικά σε αυτό το forum γιατί μετά θα αρρωστήσω και δεν θα θέλω να μπω εδώ πέρα...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#55 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 15 May 2007 - 10:08

Ακούστε κάνα σιδηρόπουλο ρε καρμίρηδες να δείτε τι εστί ελληνική μουσική...θεός "χορεστον"..εγώ θα συνεχίσω να το λέω...καλή και ποιοτική ελληνική μουσική υπάρχει(η οποια δεν μιλάει και για καψούρηδες και ιστορίες) απλά ο κόσμος δεν τα ξέρει διότι απλά δεv είναι "trend" η από το φάμε story...Οποιος θέλει να θέσει επιχειρήματα για την ανωτερότητας ξένης έναντι της ελληνικής είναι απλά στενόμυαλος(για να μην πω βλάκας)...δεν υπάρχουν τέτοιου είδους όρια στην μουσική ίδιος η γλώσσα...
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#56 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 15 May 2007 - 13:51

Ακούστε κάνα σιδηρόπουλο ρε καρμίρηδες να δείτε τι εστί ελληνική μουσική...θεός "χορεστον"..εγώ θα συνεχίσω να το λέω...καλή και ποιοτική ελληνική μουσική υπάρχει(η οποια δεν μιλάει και για καψούρηδες και ιστορίες) απλά ο κόσμος δεν τα ξέρει διότι απλά δεv είναι "trend" η από το φάμε story...Οποιος θέλει να θέσει επιχειρήματα για την ανωτερότητας ξένης έναντι της ελληνικής είναι απλά στενόμυαλος(για να μην πω βλάκας)...δεν υπάρχουν τέτοιου είδους όρια στην μουσική ίδιος η γλώσσα...


Ωπα! Μιλησαμε παραπανω για καλη ελληνικη μουσικη...αλλα ο Σιδηροπουλος ας πουμε πεθανε ο ανθρωπος...θεος, αλλα πεθανε, και συνεπως δεν βγαζει αλλα τραγουδια...ε δεν γινεται να ακους μονιμως αυτα που ειχε γραψει τοτε...
Επισης, οσο κερδιζει εδαφος η μαπα ελληνικη μουσικη, τοσο συρρικνωνεται η καλη, ή αν δεν συρρικνωνεται προσπαθει να γινει πιο μοντερνα-πχ. η Πρωτοψαλτη που εβγαλε ποπ δισκο...- οποτε τα ακουσματα καλης ελληνικης μουσικης δεν ειναι τοσο πολλα ωστε να αναφερονται συχνα..! Εγω ακουω και ελληνικη μουσικη, αλλα πιο πολυ ακουω ξενη, γιατι τα τραγουδια της ξενης μουσικης σκηνης που ακουω, ειναι πολυ πιο πολλα απο τα αντιστοιχα της ελληνικης...οποτε μονο στατιστικα, κερδιζει η ξενη..
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#57 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 16 May 2007 - 06:35

Τοο many to count...

Γενιά του Χάους, Stress, Gulag, Μωρά στην φωτιά, Panx Romana, Στίγμα 90, Εξόριστοι, Τρύπες, Αρνάκια, Υπόγεια Τροχιά, Χαοτική Διάσταση, DxM, Πίσσα και Πούπουλα, Ολέθριο Ρήγμα, Διάφανα Κρίνα, Ενδελέχεια, Γιώργος Τσίγκος και οι Μαύροι κύκλοι, Μάσκες, Morel, Άλλοθι, Συμμορία, Noise promotion Company, Ερασιτέχνες Εραστές, Magic de spell, Ξύλινα σπαθιά, Αντίδραση, Λαθρεπιβάτες, Λευκή Συμφωνία, Ονειροπαγίδα, Τσοπάνα Rave, Χάσμα, Φόβοι του πρίγκηπα, Έρεβος.....και άλλα πολλά, όσο γράφω θυμάμαι οπότε λέω να σταματήσω.

Μερικοί από τους από πάνω έγραψαν πραγματική καλή μουσική και στίχους...δεν έβαλα τους παλιούς μέσα (85-)...

Νομίζω πως από 85-97 είχαμε πολύ καλή rock και punk σκηνή. Τουλ, με αυτή μεγάλωσα οπότε....

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#58 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 16 May 2007 - 09:07

Τοο many to count...

Γενιά του Χάους, Stress, Gulag, Μωρά στην φωτιά, Panx Romana, Στίγμα 90, Εξόριστοι, Τρύπες, Αρνάκια, Υπόγεια Τροχιά, Χαοτική Διάσταση, DxM, Πίσσα και Πούπουλα, Ολέθριο Ρήγμα, Διάφανα Κρίνα, Ενδελέχεια, Γιώργος Τσίγκος και οι Μαύροι κύκλοι, Μάσκες, Morel, Άλλοθι, Συμμορία, Noise promotion Company, Ερασιτέχνες Εραστές, Magic de spell, Ξύλινα σπαθιά, Αντίδραση, Λαθρεπιβάτες, Λευκή Συμφωνία, Ονειροπαγίδα, Τσοπάνα Rave, Χάσμα, Φόβοι του πρίγκηπα, Έρεβος.....και άλλα πολλά, όσο γράφω θυμάμαι οπότε λέω να σταματήσω.

Μερικοί από τους από πάνω έγραψαν πραγματική καλή μουσική και στίχους...δεν έβαλα τους παλιούς μέσα (85-)...

Νομίζω πως από 85-97 είχαμε πολύ καλή rock και punk σκηνή. Τουλ, με αυτή μεγάλωσα οπότε....

Μακάρι να έβρισκα τραγούδια τους και εγώ γιατί με το να περιμένω προκοπή από καμιά Βανδή... Μπούχτησα. Τώρα τελευταία βέβαια το έχω γυρίσει λίγο σε Ευρυδίκη, αλλά θα μου περάσει. :hahaha:

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#59 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 16 May 2007 - 14:05

Τρύπες και μετά το χάος. Και Τερμίτες.

#60 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 16 May 2007 - 22:04

Προσωπικά.............με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν αντέχω την ελληνική μουσική. Ξένη ftw! (και japanese ακόμη καλύτερα)
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler: